Ir jautājumi par
COVID-19?
Zvani: 67387661
Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.
Hemodialīze ir asins attīrīšanas process, izmantojot mākslīgu filtru. To veic pacientiem ar akūtu un hronisku nieru mazspēju.
Hemodialīzes nodaļā ik dienas hroniska nieru aizstājterapija tiek veikta 22 slimniekiem. Šeit darbojas Dienas stacionārs, kā arī vajadzības gadījumā tiek apkalpoti slimnīcas stacionāra slimnieki. Hemodialīzes nodaļā ir 10 mākslīgās nieres aparāti. Darbs notiek divās maiņās. Nepieciešamības gadījumā, ja ir akūti pacienti, arī brīvdienās un svētku dienās.
Nieru hemodialīze ir valsts apmaksāts pakalpojums, pacientiem par to nav jāmaksā.
|
Lai asinis attīrītu, tās plūst caur filtru, ko pazīst kā “mākslīgo nieri” jeb dializātoru. Aparāts regulē asins plūsmu, spiedienu un apmaiņas tempu.
Tā kā vienā noteiktā brīdī dializātorā atrodas visai neliels asins daudzums, tad asinīm jācirkulē caur to ilgāku laiku - apmēram 4 stundas, lai pietiekami labi attīrītu organismu. Parasti šadu hemodialīzi jāveic 3 reizes nedēļā. Dialīzes ilgumu un intensitāti var programmēt katram slimniekam individuāli.
Pirmie nieru darbības traucējumu simptomi ir:
Sāpes ir tieša pazīme, ka kaut kas nav kārtībā, bet reizēm nopietni nieru darbības traucējumi var noritēt arī bez sāpēm. Daži no šiem simptomiem bieži vien ir sastopami arī pie cita veida saslimšanām. Ja jūtat līdzīgas pazīmes, noteikti dodieties pie sava ārsta. Asins un urīna analīzes parādīs, vai Jums ir kādi nieru darbības traucējumi, kam nepieciešami tālāki specifiski nieru izmeklējumi.
Foto galerijas | Video galerijas |