Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Hemodialīzes nodaļa

PB010001

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemodialīze ir asins attīrīšanas process, izmantojot mākslīgu filtru. To veic pacientiem ar akūtu un hronisku nieru mazspēju.

 

Hemodialīzes nodaļā ik dienas hroniska nieru aizstājterapija tiek veikta 22 slimniekiem. Šeit darbojas Dienas stacionārs, kā arī vajadzības gadījumā tiek apkalpoti slimnīcas stacionāra slimnieki. Hemodialīzes nodaļā ir 10 mākslīgās nieres aparāti. Darbs notiek divās maiņās. Nepieciešamības gadījumā, ja ir akūti pacienti, arī brīvdienās un svētku dienās.

 

 

Nieru hemodialīze ir valsts apmaksāts pakalpojums, pacientiem par to nav jāmaksā.

 

 

Lai asinis attīrītu, tās plūst caur filtru, ko pazīst kā “mākslīgo nieri” jeb dializātoru. Aparāts regulē asins plūsmu, spiedienu un apmaiņas tempu.

Tā kā vienā noteiktā brīdī dializātorā atrodas visai neliels asins daudzums, tad asinīm jācirkulē caur to ilgāku laiku - apmēram 4 stundas, lai pietiekami labi attīrītu organismu. Parasti šadu hemodialīzi jāveic 3 reizes nedēļā. Dialīzes ilgumu un intensitāti var programmēt katram slimniekam individuāli.

 

Pirmie nieru darbības traucējumu simptomi ir:

 

  • Šķidruma aizture organismā, kas izraisa audu tūsku,
  • Izmaiņas urinēšanas biežumā, mainās urīna izskats, var parādīties dedzinošas sāpes urinējot,
  • Paaugstināts asinsspiediens, galvassāpes un nogurums.

 

Sāpes ir tieša pazīme, ka kaut kas nav kārtībā, bet reizēm nopietni nieru darbības traucējumi var noritēt arī bez sāpēm. Daži no šiem simptomiem bieži vien ir sastopami arī pie cita veida saslimšanām. Ja jūtat līdzīgas pazīmes, noteikti dodieties pie sava ārsta. Asins un  urīna analīzes parādīs, vai Jums ir kādi nieru darbības traucējumi, kam nepieciešami tālāki specifiski nieru izmeklējumi.

linija4

linija2

Foto galerijas

linija3

Video galerijas