Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_zales.jpg

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2017. gada 1. jūlija valsts kompensējamo zāļu saraksts būs papildināts ar 29 medikamentiem un 36 medicīniskajām ierīcēm. Tas palielinās izvēles iespējas ārstiem un pacientiem, nozīmējot zāļu terapiju. Kopumā valsts kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija būs 1658 medikamenti un 261 medicīniskā ierīce.

 

Turklāt, panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajiem medikamentiem no 2 % līdz 30 % samazināta cena, atbilstoši kurai valsts kompensē pacientu zāļu iegādes izdevumus. Tādējādi valsts kompensējamās zāles turpmāk varēs saņemt lielāks pacientu skaits.

 

Kompensējamo zāļu sarakstā ir arī iekļautas jaunas zāles nieru vēža un multiplās sklerozes ārstēšanai. Savukārt pacientiem pēc aknu transplantācijas paplašinātas zāļu terapijas izvēles iespējas un zāļu pieejamība.

 

NVD vērš uzmanību, ka 50 %, 75 % vai 100 % apmērā, atkarībā no kompensācijas apmēra konkrētai diagnozei, valsts kompensē lētākās zāles ar līdzvērtīgu efektivitāti. Līdz ar to, ja pacientam ir izvēlētas dārgākas zāles, starpība starp lētākajām un dārgākām zālēm pacientam ir jāsedz pašam. Tāpēc pacienti tiek aicināti pārrunāt ar ārstu un farmaceitu lētāku zāļu lietošanas iespēju, lai ārstētos nepārmaksājot, jo aktīvā viela, kura ārstē konkrēto slimību, līdzvērtīgas efektivitātes zālēm ir viena un tā pati.

 

Šogad valsts finansējums kompensējamo zāļu nodrošināšanai plānots vairāk nekā 143 milj. eiro apmērā, nodrošinot medikamentu pieejamību vairāk  nekā 720 tūkstošiem pacientu.

 

Vienlaikus NVD atgādina, ka bērniem līdz 18 gadiem Kompensējamo zāļu saraksta zāles tiek apmaksātas 100 % apmērā (lētākās zāles ar līdzvērtīgu efektivitāti). Papildus, neatkarīgi no noteiktās diagnozes tiek nodrošināta iespēja saņemt “M saraksta” kompensējamās zāles – bērniem līdz 24 mēnešu vecumam ar 50 % kompensāciju un grūtniecēm, sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām ar 25 % kompensāciju.

 

Kompensējamo zāļu saraksts un “M saraksts” ir pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kompensējamie medikamenti”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Štālberga,

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 67045007, 28383970

linija4

linija2

Foto galerijas

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā

19/04/2017

B.d. Zīļuks bērni uzstājas slimnīcā

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

11/01/2013

Bez ziedojumiem, bet ar dziesmām