Slimnīca pakāpeniski atsāk ambulatoros pakalpojumus.

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_p6250221.jpg

Liepājas Reģionālā slimnīca atsāk ambulatoros un diagnostikas pakalpojumus, bet ļoti pakāpeniski, lai nepakļautu ne medicīnas darbiniekus, ne pacientus koronavīrusa infekcijas riskam.

Valstī joprojām nav atcelti noteikumi, kas nosaka distancēšanos vienam no otra, tāpēc nedrīkstam radīt situācijas, kad vienuviet varētu pulcēties liels skaits cilvēku un netiktu ievēroti distancēšanās noteikumi.

Ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu slimnīcas Konsultatīvā nodaļa atsāks ehokardiogrāfijas, ultrasonogrāfijas, rentgenoloģijas, datortomogrāfijas, doplerogrāfijas, elektrokardiogrāfijas, tai skaitā Holtera monitorēšanas un veloergometrijas izmeklējumu veikšanu. Tāpat tiks atsāktas pirmreizējas kardiologa, pneimonologa, oftalmologa un neirologa konsultācijas, valsts organizētā krūts vēža skrīninga izmeklējumi jeb mamogrāfija,  kā arī zobārstniecības pakalpojumi.

Patlaban rindā pie speciālistiem, uz izmeklējumiem un diagnostikas pakalpojumiem jauni pacienti netiks pierakstīti, jo vispirms tiks nodrošināti veselības aprūpes pakalpojumi tiem, kuriem pieraksts iepriekš tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ. Iedzīvotājiem jārēķinās ar to, ka pakalpojumus varēs saņemt mazāks cilvēku skaits. Slimnīcas reģistrators zvanīs katram konkrētam cilvēkam, lai vienotos par dienu un laiku, kad pacients varēs saņemt plānoto pakalpojumu. Aicinām izturēties atbildīgi un uz jautājumiem, kurus uzdos reģistrators, atbildēt godprātīgi, lai ierodoties nepadraudētu personālu un citus pacientus. Ja uzaicinājuma brīdī pacientam ir saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana, pacients nedrīkst ierasties slimnīcā. Ja ir šādi simptomi, tas jāpasaka reģistratoram un šis konkrētais pacients plānoto pakalpojumu varēs saņemt vēlāk, kad būs noskaidrojies viņa veselības stāvoklis.

Pacientam uz izmeklējumu vai vizīti pie ārsta jāierodas tad, kad tas ir paredzēts. Nevajag ierasties par ātru, nedrīkst drūzmēties. Pirms došanās uz izmeklējumu vai pie speciālista, pacientiem jāuzliek sejas maskas un jāuzvelk apavu virsvalki - bahilas. Ja pacients neievēros šos noteikumus, viņu nepieņems, kamēr viņš nebūs tos izpildījis. Sejas maskas pakalpojumu saņēmējiem nodrošina slimnīca – tās tiks izsniegtas reģistratūrā. Pavadošām personām sejas maskas pašiem jāiegādājas aptiekā. Gan pakalpojumu saņēmējiem, gan pavadošām personām jāuzvelk bahilas, kuras var iegādāties bahilu automātā vai aptiekā. Obligāti pēc bahilu uzvilkšanas un novilkšanas jādezinficē rokas, jo, uzvelkot bahilas vai novelkot tās, cilvēks pieskaras apaviem, kas var būt piesārņoti. Dezinfekcijas līdzeklis ir pieejams pie garderobes.

Speciālisti atgādina, ja cilvēkam parādās elpceļu slimību simptomi, vai arī viņiem ir kādas neskaidras sūdzības, kas varbūt ir pat ļoti neizteiktas, bet tomēr šķiet ka kaut kas nav tā kā pie parastas saauksēšanās, tad ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Ģimenes ārsts izvērtēs viņa veselības stāvokli. Ja vajadzēs, nosūtīs pacientu uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm. Jāņem vērā, ka raksturīgākās slimības pazīmes ir paaugstināta temperatūra, klepus, iekaisusi rīkle  un apgrūtināta elpošana. Šīs pazīmes parasti ir vieglas un sākas pakāpeniski. Daži cilvēki inficējas, bet viņiem nerodas nekādas slimības pazīmes. Tāpēc ir jābūt uzmanīgiem, jo cilvēks var būt infekciozs un, ierodoties slimnīcā, var pakļaut riskam gan citus pacientus, gan arī darbiniekus.

Indra Grase

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste

tel.:26591363