Konsultatīvajā nodaļā apmācīs astmas slimniekus

Astmas konsultāciju un apmācību kabinetā stradā medicīnas māsa Maija Vigule

Lai uzlabotu astmas diagnostiku un ārstēšanu, Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā atvērts specializēts Astmas konsultāciju un apmācības kabinets, kurā strādā medicīnas māsa Maija Vigule, bet nepieciešamības gadījumā konsultācijas sniegs ārsts – pneimonologs Mārcis Kristons.

Astmas kabinets (Nr. 104) darbojas divas dienas nedēļā – pirmdienās un piektdienās no pulksten 11.00 līdz 13.00. Nākot uz šo kabinetu, vispirms pacientam jāvēršas Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā. Astmas kabinetā medicīnas māsas konsultācija pacientiem ir bez maksas un nav nepieciešams ne iepriekš pierakstīties, ne arī ģimenes ārsta nosūtījums. Savukārt, lai saņemtu ārsta – speciālista konsultāciju vai veiktu spirogrāfiju nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums un pacienta līdzmaksājums ir Ls 3. Tas nozīmē, ja cilvēkam ir aizdomas, ka viņam ir astma, viņš vispirms var konsultēties ar medicīnas māsu un pēc tam, ja ir nepieciešams, doties pie ārsta. Uz konsultāciju aicinām visus pacientus, kas ilgstoši klepo, izjūt elpas trūkumu, čīkstēšanu un smaguma sajūtu krūtīs, ir smēķētāji vairāk nekā 20 gadus.

Astmas kabinetā notiek astmas slimnieku apmācība, izglītošana. Piemēram, kā sadzīvot ar astmu, kā izvairīties no astmas paasinājumiem, kā pareizi lietot inhalatorus, medikamentus un taml. Plaušu slimnieku ārējās elpošanas fukcionālai izmeklēšanai, kabinetā darbojas spirogrāfs - aparāts, ar kuru kontrolē plaušu darbību. Izdarot spirogrāfiju tiek iegūta informācija par to, vai pacientam plaušu ventilācijas funkcija ir, vai nav traucēta. Savukārt pēc medikamentu lietošanas veicot spirogrāfiju vēlreiz ir iespējams konstatēt kā konkrētais medikaments šo elpošanas funkciju ietekmējis. Spirogrāfija ir funkcionālās izmeklēšanas metode, kas galvenokārt tiek pielietota bronhiālās astmas un hronisku obstruktīvu plaušu slimību diagnostikai un ārstēšanas efektivitātes novērtēšanai. Konsultatīvās nodaļas telefona nr.: 634 03231, 634 03264.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā