Slimnīcas Klīniski - diagnostiskajā laboratorijā jauna aparatūra

P8030075

Slimnīcas Klīniski - diagnostiskajā laboratorijā uzstādīta jauna aparatūra - analizators Architect ci4100, kas integrējot imunoloģisko un bioķīmisko analīžu testēšanu uz vienas platformas ievērojami uzlabo gan stacionāra, gan ambulatorajiem pacientiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un ātrumu.

Jaunais Architect ci4100 ir integrēta diagnostikas sistēma, kurā ir apvienoti divi analizatori. Viens veic bioķīmisko un otrs imunoloģisko analīžu testēšanu. Laboratorijas vadītāja Inese Rozīte stāsta, ka ieguvēji ir gan pacienti, gan mediķi, jo abas savstarpēji integrētās analīžu testēšanas sistēmas sniedz ātru un precīzu rezultātu. Arhitekts ci4100 caurlaides spējas ir līdz 800 bioķīmijas testiem un 100 imūnanalīzes testiem stundā, kas apmierina slimnīcas laboratorijas analīžu testēšanas vajadzības. I. Rozīte: „Jaunais analizators darbojas krietni ātrāk, jo aparatūra ir daudz jaudīgāka un arī iespēju ir daudz, daudz vairāk nekā iepriekšējai. Šis analizators ir aprīkots ar vairākām speciālām tehnoloģijām, kas izslēdz rezultātu atkārtošanos, manuālu atšķaidīšanu, līdz ar to paātrinot rezultātu saņemšanu.

Vislielākie ieguvēji ir stacionāra ārsti, jo iespējams ātri saņemt analīžu rezultātus, lai noteiktu diagnozi, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas pacienti, kuri tāpat gaida analīžu rezultātus. Jaunā aparatūra ļauj neatliekamās analīzes veikt steidzamības kārtā nepārtraucot citu analīžu testēšanas procesu. Turklāt no pacienta tiek paņemts tikai viens stobriņš asins parauga, no kura tiek veikts ļoti daudz un dažādu analīžu.”

Savukārt firmas Abbott Diagnostikas nodaļas vadītāja Baltijas valstīs Ineta Mežbārde pastāstīja, ka patlaban šāda integrēta diagnostikas sistēma patlaban ir vienīgā šāda veida aparatūra Baltijā.

Indra Grase
sabiedrisko attiecību speciāliste