Slimnīcā pirmo reizi veiktas hronisku oklūziju operācijas

P5190161

Š. g. 5. augustā Liepājas Reģionālajā slimnīcā ieradās Rīgas un Klaipēdas kardioloģijas speciālisti –

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas nodaļas un Sirds kateterizācijas laboratorijas vadītājs Artis Kalniņš, Klaipēdas Jūnieku slimnīcas invazīvais kardiologs Valentinas Jokšas, kuri kopā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas invazīvajiem kardiologiem - Alfredu, Lībiņu, Oskaru Gāliņu un Rabih Hamadi slimnīcas Sirds kateterizācijas laboratorijā veica operācijas četriem pacientiem ar hroniskām oklūzijām.

Šāda veida operācijas Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika veiktas pirmo reizi. 5. augustā operācijas tiks veiktas vienai sievietei un trīs vīriešiem ap 50 – 70 gadu veciem.

Hroniska oklūzija ir pilnīga sirds asinsvada noslēgšanās ilgāk par 6 mēnešiem, ko izsaukusi ateroskleroze. Sākumā asinsvadi tiek atvērti, kas ir īpaši sarežģīta operācija hronisku oklūziju gadījumā, un tad atvērtajos asinsvados tiek ievietoti stenti, tādējādi atjaunojot asinsriti tajos. A. Lībiņš „Oklūzijas asinsvados var izveidoties, piemēram, pacientam pirms vairākiem gadiem pārciešot vieglu infarktu. Tad asinsvadā var izveidoties ciets kaļķa nosprostojums, kuram grūti izurbties cauri. Ilgāku laiku pēc miokarda infarkta pacienta organisms pielāgojas oklūzijai un caur veselajiem asinsvadiem izveidojas apkārtceļš, pa kuru tiek nodrošināta sirds apgāde ar asinīm. Tomēr nozīmīgi ir atvērt maģistrālo asinsvadu, jo infarkts var rasties arī tajā asinsvadā, kas attīstījies un otrs infarkts cilvēkam var būt fatāls. Ja mēs atveram oklūzijas vietu, tad pārciešot otru infarktu cilvēks tomēr neaizies bojā, bet izdzīvos. Tādējādi mēs nodrošinām cilvēkam garāku mūžu un labāku dzīves kvalitāti, mazinot fatālo iznākuma risku.”

23/01/2012

Pirmo aknu metastāžu ķīmijembolizāciju veic L.Kulmane, A. Veiss

25/01/2012

Ievieš jaunu aknu audzēju ārstēšanas metodi