Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Asins sagatavošanas nodaļa

c_297_145_16777215_00___images_strv_asins_sag_nod_img_6957.jpg

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saistībā ar gaidāmiem slimnīcas pārbūves darbiem, no 27. maija Asins sagatavošanas nodaļa tiks pārcelta uz slimnīcas galvenā korpusa 5. stāvu. Lūgums sekot norādēm.

 

 

Laipni lūdzam Liepājas Reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā!


Asins donors ziedo savas asinis citu cilvēku dzīvības glābšanai vai veselības saglabāšanai. Asinis un to komponentus - eritrocītu masu, plazmu, albumīnu, intravenozo imūnglobulīnu, trombocītu masu u.c - slimnieks saņem bez maksas.

 

Ziedojot asinis, līdzi jābūt ne tikai Tavai pasei vai personas apliecībai,  bet arī BANKAS KONTAM.

 

Asins donoru pieteikšanās / pieņemšana:


Asins sagatavošanas nodaļa būs atvaļinājumā no 22. jūnija līdz 7.jūlijam.

 

No 8.jūlija līdz 10. augustam donoru pieņemšana:

Otrdiena

Trešdiena

pēc pieraksta pa tālruņiem:

63403229 vai 26557743

8.00 - 1200

815 - 1200

Donoriem lūgums pierakstīties internetā: www.donors.lv

Organizējam izbraukuma Donoru dienas darba vietās.

Tuvāka informācija pa tālruņiem: 63403229 vai 26557743

 

Par asins donoru var kļūt, ja:

 • esi vesels,
 • 18 līdz 60 gadus jauns (regulārie donori var nodot asinis līdz 65 gadu vecumam),
 • sver ne mazāk par 50 kg,
 • dienu pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu,
 • jūties labi un esi atpūties – pirms tam nav bijuši lieli emocionāli pārdzīvojumi, nav bijis ļoti saspringts vai nakts darbs,
 • dienu iepriekš un asins nodošanas dienā esi labi paēdis veselīgu ēdienu ar mazu tauku saturu un dzēris daudz šķidruma – būs kvalitatīvāki asins komponenti,
 • vismaz vienu mēnesi neesi slimojis,
 • neesi tetovējies vai izdūris pīrsingu pēdējos 6 mēnešus,
 • neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums)

 

Ziedojot asinis, Tavā organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Tātad, veselam cilvēkam asins zaudējums nav kaitīgs. Tieši otrādi, donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām! Iesaistoties asinsdonoru kustībā, Tev ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. 

 

Gandarījums: Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Tu esi palīdzējis kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī. Vienā asins ziedošanas reizē Tu būsi palīdzējis glābt 3 cilvēku dzīvības!

 

Katrs asins donors saņem:

 • Brokastis. Pirms asins ziedošanas obligāti  ir nepieciešams ieturēt vieglu maltīti un lietot daudz šķidrumu! Tāpēc pirms ziedošanas Tevi pacienās ar brokastīm. Neaizmirsti lietot daudz šķidruma arī pēc asins ziedošanas!
 • Kompensāciju pusdienām. Lai pēc asins ziedošanas procedūras varētu iestiprināties un atgūt spēkus, Tu saņemsi naudas kompensāciju pusdienām - 4,27 eiro.
 • Atlaides sabiedriskajā transportā. Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi „Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā” nosaka, ka Liepājas pilsētā deklarētie donori, kuri pēdējo divu kalendāro gadu laikā (365 dienas) pirms mēnešbiļetes pieprasīšanas nodevuši ne mazāk kā trīs fizioloģiskās normas (1,2 litri) asinis, mēnešbiļeti braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ir tiesīgi saņemt ar 50% atlaidi. Lai saņemtu mēnešbiļeti, nepieciešams uzrādīt SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" izsniegtu izziņu un personu apliecinošu dokumentu.
 • Brīvdienas. Tev pienākas brīvdiena saskaņā ar LR Darba likuma 74.pantā noteikto atlīdzību (ja darbiniekam ir noteikta laika alga - izmaksā noteikto darba samaksu, ja akorda alga - izmaksā vidējo izpeļņu), ja, iepriekš par to paziņojot darba devējam, ārstniecības iestādē nodod asinis. Darbiniekam, kurš ārstniecības iestādē nodod asinis, pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu, izmaksājot 74. panta trešajā daļā noteikto atlīdzību. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.

 

Ja Tavs darba devējs izturas noraidoši un nepiešķir brīvdienu, Tev ir tiesības vērsties Valsts Darba inspekcijā, zvanot uz telefona numuriem: 67186522, 67186523!

 

Iemeslus, kuru dēļ asinis ir bīstami nodot donora vai slimnieka veselības interesēs skatīt šeit!

 

Par laika periodiem cilvēka dzīvē, kad asinis nedrīkst nodot skatīt šeit!

 

Kā ziedot asinis skatīt šeit!

 

Kā tiek izmeklētas donoru asinis skatīt šeit!

 

Kā tiek izmantotas asinis skatīt šeit!

 

Lai uzzinātu vairāk, lasi Valsts asinsdonoru centra mājas lapā www.vadc.gov.lv