Pateicība Andrim Kristonam no Jaunjelgavas novada

A.Kristons pasniedz savu veidoto dziesmu grāmatu vienai no autorēm - E.Pirktiņai

Šogad septembris dāvina saulainas un krāšņas Dzejas dienas. Trīspadsmitajā septembrī arī mums, Jaunjelgavas novada dzejniekiem, bija ļoti pacilāta un saviļņojoša diena. Jaunjelgavas bibliotēkā mūs sagaidīja bibliotekāru Lolitas Frīdmanes un Vitas Taškauas sagatavotais pārsteigums.

Liepājnieks, pieredzes bagāts ārsts un komponists, Andris Kristons kopā ar saviem mūziķiem dāvāja mums svētkus.

Mūsu pirmās dzejas grāmatas „Daugavas atspulgi” dzejoļiem pierakstīja mūziku un dāvāja dziesmas! Bijām ļoti saviļņoti par šādu pārsteigumu. Sakām mīļu paldies par lielo darbu, kas ieguldīts, lai iznāktu skaistas dziesmas, jo darbi nav rakstīti kā dziesmu teksti.

Vēlam daudz jaunas idejas – A.Arkliņa, R.Ludboržs, A.Rudzone, B.Čūdere, E.Grietiņš, E.Pirktiņa, V.Upīte, G.Bogdanoviča, I.Lavrinoviča, A.Trušelis, A. Glazunovs, A.Vilmanis, E. Svilo.

Mūsu jaunajai dzejniecei Dailai Strikai ir iznākusi sava dzejoļu grāmata „Trakie taureņi”. Tāpēc autore bija patīkami pārsteigta, ka arī viņas dzejoļiem Kristona kungs ir uzrakstījis melodijas, jo pašai šķiet, ka dzeja nav radīta mūzikai. Daila Strika: „Domāju, ka mūzikas autoram nebija viegli ar maniem dzejoļiem, bet rezultāts ir ļoti jauks. Vēl viens pārsteigums bija tas, ka līdz mūziķim kaut kādā mistiskā veidā bija nonākusi mana dzejoļu grāmata „Trakie taureņi”. Paldies Kristona kungam par lielisko pēcpusdienu!”

Patiesā cieņā

Biruta Čūdere

20/03/2017

Šogad ar tuberkulozi Liepājā miruši divi cilvēki