Pieraksts uz Maiju:

27. aprīlis – uz speciālistu konsultācijām;

Solis tālāk zobārstniecības diagnostikā

P6180024
Armands Ginters: " Zobārstiem ikdienā panorāmas rentgena aparāts ir svarīgs diagnostikas rīks."

Liepājas Reģionālās slimnīcas filiālē „Liepājas zobārstniecības poliklīnika” iegādāts jauns panorāmas rentgena aparāts 2D+ ar kura palīdzību ar vienu rentgena uzņēmumu var fiksēt stāvokli visā mutes dobumā.

Turklāt bez tā, ka var iegūt pilnu panorāmas rentgena attēlu, nepieciešamības gadījumā var iegūt arī atsevišķu segmentu griezumus septiņos slāņos, saka poliklīnikas vadītājs Armands Ginters un uzsver, ka zobārstiem ikdienas praksē panorāmas rentgena aparāts ir svarīgs diagnostikas rīks. Kā zināms žoklim ir izliekta forma, bet panorāmas rentgens rada plakanu attēlu. Tā ir neinvazīva medicīniskā pārbaude, kas palīdz ārstam noteikt un ārstēt dažādas zobu, žokļu kaites. Digitālā formātā uzņemtajiem attēliem zobārsts var mainīt kontrastu, spilgtumu labākai struktūru un audu vizualizācijai. Šī pārbaude tiek izmantota arī, lai plānotu pilnīgu un daļēju zobu protezēšanu, raušanu u.c..

Tā kā jaunais rentgena aparāts ir digitāls, tad iegūtos datus iespējams uzglabāt arī arhīvā tādējādi veidojot nopietnu datu bāzi par katru pacientu. „Ja līdz šim rentgena uzņēmu pacientam devām līdzi vai atstājām kartiņā, tad tagad mēs datus varam uzkrāt arhīvā, saka A. Ginters un piebilst, ka nepieciešamības gadījumā, šie saglabātie attēli ir viegli pieejami un apskatāmi. Tomēr pats galvenais, bez tā, ka iegūtos datus iespējams apstrādāt un arhivēt, jaunajam aparātam ir ievērojami mazāka rentgena starojuma jauda, līdz ar to pacientam tas ir nekaitīgāks, saka A. Ginters.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

06/06/2014

Zobārstniecības poliklīnikai jauna aparatūra

02/11/2017

Liepājā likvidēs bērnu zobārstniecības kabinetu.

07/06/2014

Zobus ārstēs ar modernāku aparatūru