Pieraksts uz Oktobri:

29. septembris – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

Pilnveido Dzemdību nodaļas darbu

Māmiņu un jaundzimušo ambulatorās aprūpes nodrošināšanai  izremontēti divi kabineti: viens - māmiņām, otrs –  jaundzimušajiem, stāsta virsvecmāte I. Ķuda
Māmiņu un jaundzimušo ambulatorās aprūpes nodrošināšanai izremontēti divi kabineti: viens - māmiņām, otrs – jaundzimušajiem, stāsta virsvecmāte I. Ķuda

No 1. marta Dzemdību nodaļa piedāvā jaunu pakalpojumu – māmiņu un jaundzimušo ambulatoro aprūpi.

Līdz šim jaunā māmiņa pēc dzemdībām slimnīcā uzturējās 3 - 4 dienas, bet tagad, ja pati to vēlas un arī mediķi neiebilst, viņa var doties mājās jau nākošajā dienā pēc dzemdībām. Par šo iespēju sievietēm tiek pastāstīts pirms dzemdībām vai grūtnieču nodarbībās.

Dzemdību nodaļas virsvecmāte Ingūna Ķuda, stāsta, ka sievietēm jāpierod pie šīs domas, jo ne jau katra mamma saka, ka otrā dienā ies mājās. „Tas ir atkarīgs no sievietes pašsajūtas un mazuļa veselības stāvokļa. Vienu diennakti pēc dzemdībām jaunā māmiņa pavada stacionārā un tad, kad ir gatava doties mājās, jūtas labi, pašai nav kādas neskaidrības un arī bērniņš ir vesels, viņa var iet mājās ar nosacījumu, ka turpmākās trīs, četras dienas ieradīsies slimnīcā, lai veiktu izmeklējumus un saņemtu konsultācijas, kuras līdz šim veica stacionārā, bet tagad to iespējams veikt arī ambulatori.

Katrs gadījums, kad sieviete izvēlas doties mājās ir individuāls, jo jāņem vērā, kur viņa dzīvo, vai ir personīgais transports, vai varēs ierasties uz pārbaudēm,” skaidro I. Ķuda. Šī pakalpojuma nodrošināšanai izremontēti divi aprūpes kabineti – viens - māmiņām, otrs - jaundzimušajiem. Kabineti atrodas devītajā stāvā turpat kur Dzemdību nodaļa. „Sievietes atnāk un viņām tiek noorganizēti visi izmeklējumi. Pašai sievietei nav pa slimnīcu jāstaigā un jāmeklē, kur kāds speciālists pieņem. Mēs reģistrējam kad sieviete atnāks, pierakstām, kas viņai jāveic. Dežūrvecmāte veic visus savus darbus, bērnu ārste atnāk un apskata zīdainīt,” piebilst I. Ķuda.

Sievietēm šis pakalpojums ir bez maksas, jo, tāpat kā līdz šim, visu ar grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu saistīto aprūpi apmaksā valsts un sievietei nav jāveic arī pacienta iemaksas. Kā zināms, valsts finansējums stacionārajai veselības aprūpei šogad ir mazāks nekā pērn. Savukārt ambulatorajam sektoram finansējums netika būtiski samazināts, līdz ar to māmiņu un jaundzimušo ambulatorā aprūpe ir izdevīga arī slimnīcai.

Liepājas Reģionālā slimnīca bērnu veselības aprūpi izvirzījusi kā prioritāti, īpaši šajā ekonomiski sarežģītajā laikā. Lai sasniegtu šo mērķi slimnīcā pirms kāda laika jau izveidots Bērnu dienas stacionārs, tagad māmiņu un jaundzimušo ērtībām tiek piedāvāta ambulatorā aprūpe. Turklāt, neņemot vērā to, ka valstī apsīkusi Mazulim draudzīgās slimnīcas iniciatīva, Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļa strādā ievērojot mazulim draudzīgas slimnīcas kritērijus. Šīs iniciatīvas mērķis ir rosināt jaunās māmiņas mazuli līdz sešu mēnešu vecumam ēdināt tikai ar krūti un turpināt zīdīšanu, līdz bērns sasniedzis gada vecumu un ilgāk, tādā veidā veicinot bērna veselību. Nākotnē slimnīca plāno veikt arī citus uzlabojumus bērnu veselības aprūpē.

02/01/2017

Sveic šogad pirmos jaundzimušos mazuļus

19/03/2015

Liepājas dzimšanas dienā dzimušos mazuļus sveic G. Ansiņš un E. Striks