Pieraksts uz Oktobri:

29. septembris – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

"Gada vecmāte 2013" titulu iegūst Ingūna Ķuda

31.janvārī „Gada balvas medicīnā 2013” pasniegšanas ceremonijā „Gada vecmātes” titulu ieguva Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda.

Šogad „Gada balva medicīnā” tika pasniegta kopumā desmit nominācijās, lai godinātu veselības nozarē strādājošos par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā. Sešās nominācijās, to skaitā arī nominācijā „Gada vecmāte”, uzvarētājus noteica iedzīvotāji.

Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda jau 24 gadus palīdz nākt pasaulē mazajiem liepājniekiem. Ingūna uzskata, ka grūtnieces un dzemdētājas ir īpašas, un par vecmātes darbā svarīgāko min cilvēcīgu, gaišu un saprotošu attiecību veidošanu ar sievietēm un viņu tuviniekiem: „Dzemdības ir ēteriska lieta, tās ir emocijas, labas domas, tas ir prieks, arī sāpes,” saka Ingūna. „Mana priekšrocība ir tā, ka strādāju ar sievietēm, kas mani jau pazīst, jo grūtnieces esmu iepazinusi kādus divus vai pat deviņus mēnešus pirms dzemdībām un mums ir izveidojies emocionāls kontakts un saskaņa, kas ir ļoti svarīgi pēc tam – dzemdību laikā. Sieviete man izstāsta, ko viņa dzemdībās vēlēsies, ko nevēlēsies, un tad, kad svarīgais brīdis ir klāt, es to ņemu vērā.” Taču Ingūna uzskata, ka vecmātei svarīga loma ir ne tikai pašā dzemdību laikā, bet arī pēcdzemdību periodā, palīdzot sievietei ar padomu par bērniņa aprūpi, barošanu, atpūtu. Ingūna saka, ka nominācija bijusi ļoti negaidīta: „Nedomāju, ka es savā darbā daru kaut ko īpašu, lai mani tā novērtētu .... patīkami.... .”

1990. gada novembrī, kad pēc valsts sadales Ingūna pirmo reizi ieradās slimnīcā, kāpjot pa trepēm, viņa atradu rubli. Laimes rublis vēl joprojām ir saglabāts. To Ingūna atstājusi kā piemiņu no pirmās reizes, kad ieradās slimnīcā. „Man šis darbs patīk un visvairāk mani gandarī tas, ka es katru dienu varu nākt uz darbu ar prieku. Man šķiet, ka vecmāte ir tāda īpaša sieviete, viņa pirmā saņem visas tās pozitīvās emocijas, kas saistītas ar bērniņa piedzimšanu un to, ko es atdodu pirmsdzemdību laikā, es saņemu atpakaļ dzemdībās.”

Noslēdzoties "Gada balva medicīnā" sabiedrības balsojumam par pērnā gada labākajiem mediķiem, kopumā saņemtas 5728 balsis, kas iesniegtas par 1512 veselības aprūpes speciālistiem. Sabiedrības balsojumā atzinīgi vārdi bilsti par 991 ārstu, 135 ārsta palīgiem, 60 farmaceitiem, 61 rehabilitācijas speciālistu, kā arī par 196 māsām un 69 vecmātēm.

Pasākumu organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Latvijas Māsu asociāciju un Rīgas Stradiņa universitāti. "Gada balvu medicīnā" informatīvi atbalsta Veselības ministrija, savukārt finansiālu atbalstu sniedz nacionālie zāļu ražotāji "Grindeks" un "OlainFarm".

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

02/01/2017

Sveic šogad pirmos jaundzimušos mazuļus