Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem
!!! Onkoloģisko pacientu diagnostikas un aprūpes kārtība
Pacienti ar aizdomām par onkoloģiskām saslimšanām uz izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām ar korekti noformētu ģimenes ārsta nosūtījumu (forma 027/u) var pieteikties Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā katru darba dienu no plkst.10 .00 līdz 15.00

"Gada vecmāte 2013" titulu iegūst Ingūna Ķuda

Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda jau 24 gadus palīdz nākt pasaulē mazajiem liepājniekiem.
Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda jau 24 gadus palīdz nākt pasaulē mazajiem liepājniekiem.

31.janvārī „Gada balvas medicīnā 2013” pasniegšanas ceremonijā „Gada vecmātes” titulu ieguva Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda.

Šogad „Gada balva medicīnā” tika pasniegta kopumā desmit nominācijās, lai godinātu veselības nozarē strādājošos par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā. Sešās nominācijās, to skaitā arī nominācijā „Gada vecmāte”, uzvarētājus noteica iedzīvotāji.

 

 

Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Ingūna Ķuda jau 24 gadus palīdz nākt pasaulē mazajiem liepājniekiem. Ingūna uzskata, ka grūtnieces un dzemdētājas ir īpašas, un par vecmātes darbā svarīgāko min cilvēcīgu, gaišu un saprotošu attiecību veidošanu ar sievietēm un viņu tuviniekiem: „Dzemdības ir ēteriska lieta, tās ir emocijas, labas domas, tas ir prieks, arī sāpes,” saka Ingūna. „Mana priekšrocība ir tā, ka strādāju ar sievietēm, kas mani jau pazīst, jo grūtnieces esmu iepazinusi kādus divus vai pat deviņus mēnešus pirms dzemdībām un mums ir izveidojies emocionāls kontakts un saskaņa, kas ir ļoti svarīgi pēc tam – dzemdību laikā. Sieviete man izstāsta, ko viņa dzemdībās vēlēsies, ko nevēlēsies, un tad, kad svarīgais brīdis ir klāt, es to ņemu vērā.” Taču Ingūna uzskata, ka vecmātei svarīga loma ir ne tikai pašā dzemdību laikā, bet arī pēcdzemdību periodā, palīdzot sievietei ar padomu par bērniņa aprūpi, barošanu, atpūtu. Ingūna saka, ka nominācija bijusi ļoti negaidīta: „Nedomāju, ka es savā darbā daru kaut ko īpašu, lai mani tā novērtētu .... patīkami.... .”

 

1990. gada novembrī, kad pēc valsts sadales Ingūna pirmo reizi ieradās slimnīcā, kāpjot pa trepēm, viņa atradu rubli. Laimes rublis vēl joprojām ir saglabāts. To Ingūna atstājusi kā piemiņu no pirmās reizes, kad ieradās slimnīcā. „Man šis darbs patīk un visvairāk mani gandarī tas, ka es katru dienu varu nākt uz darbu ar prieku. Man šķiet, ka vecmāte ir tāda īpaša sieviete, viņa pirmā saņem visas tās pozitīvās emocijas, kas saistītas ar bērniņa piedzimšanu un to, ko es atdodu pirmsdzemdību laikā, es saņemu atpakaļ dzemdībās.”

 

Noslēdzoties "Gada balva medicīnā" sabiedrības balsojumam par pērnā gada labākajiem mediķiem, kopumā saņemtas 5728 balsis, kas iesniegtas par 1512 veselības aprūpes speciālistiem. Sabiedrības balsojumā atzinīgi vārdi bilsti par 991 ārstu, 135 ārsta palīgiem, 60 farmaceitiem, 61 rehabilitācijas speciālistu, kā arī par 196 māsām un 69 vecmātēm.

 

Pasākumu organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Latvijas Māsu asociāciju un Rīgas Stradiņa universitāti. "Gada balvu medicīnā" informatīvi atbalsta Veselības ministrija, savukārt finansiālu atbalstu sniedz nacionālie zāļu ražotāji "Grindeks" un "OlainFarm".

 

 

 

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

linija4

linija2

Foto galerijas

21/03/2018

Liepājas dzimšanas dienā dzimušie mazuļi saņem apsveikumus

03/01/2018

Sveic pirmos jaundzimušos 2018. gadā

linija3

Video galerijas

23/02/2017

„Gribas cerēt” –Liepājas vecmātes un ginekologi par iespējām iegūt lielākas algas.

17/11/2015

<span>Topošās māmiņas izvēlas Liepājas Dzemdību nodaļu</span>

Topošās māmiņas izvēlas Liepājas Dzemdību nodaļu