Pieraksts uz Septembri:

31.10.2017. no 12:00

26. aprīlis – „Diena bez lifta” visā Eiropā

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_diena_bez_lifta.jpg

59% no Eiropas populācijas vingro vai nodarbojas ar sportu vai nu reti, vai nekad (saskaņā ar Eurobarometer 2014 pētījumu). Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, fizisko aktivitāšu trūkums nodara lielu kaitējumu mūsu veselībai.

Fiziskā  ne-aktivitāte ir ceturtais globālās mirstības riska faktors.

Kāpēc šī kustība ir vajadzīga?

Nepietiekošās fiziskās aktivitātes dēļ katru gadu Eiropā mirst 600,000 cilvēku. Līdz ar to ekonomika zaudē ap 300 eiro no cilvēka gadā, kas ir vienāds ar 152 miljardiem eiro gadā.

Ko mēs varam darīt?

Tā kā mazkustīgs dzīvesveids kļūst par vienu no izplatītākajiem modernās sabiedrības kaitīgiem ieradumiem, ir skaidrs, ka veidam, kā tiek pavadīts mūsu laiks, ir jāmainās, jākļūst par jaunu, aktīvu dzīvesveidu. Lai atbalstītu šīs izmaiņas, tika uzsākta jauna Eiropas iniciatīva – Diena bez lifta.

Diena bez lifta ir daļa no NowWeMOVE kampaņas, kuru uzsāka Starptautiskā Sporta un Kultūras Asociācija (ISCA).

Dienu bez lifta var viegli ieviest birojā, tirdzniecības centrā, daudzstāvu dzīvojamā mājā, stāvvietās, universitātēs un citās publiskajās un privātajās ēkās. Galvenā Dienas bez lifta ideja ir stimulēt ikdienā lifta vietā lietot kāpnes.

Kad notiks Diena bez lifta?

2017. gadā Diena bez lifta notiks 26. aprīlī visā Eiropā. ISCA un tās vietējie partneri aicina iedzīvotājus, organizācijas, valsts iestādes un kompānijas ar lenti liegt pieeju dažiem liftiem un eskalatoriem viņu telpās, lai pamudinātu savus darbiniekus un kolēģus lietot kāpnes.

Informāciju sagatavoja: biedrība “Latvijas Tautas sporta asociācija”

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei