Pieraksts uz Maiju:

26. aprīlis – uz izmeklējumiem;

28. aprīlis – uz speciālistu konsultācijām;

31.05.2017. no 14:00 līdz 19.00

Slimnīcas ergoterapeiti sniegs bezmaksas konsultācijas

Ergoterapeite Kristīne Rebuka palīdz atgūt prasmes, kas ļauj pacientei būt neatkarīgai ikdienas nodarbēs.

27.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ergoterapijas diena. Šogad Latvijas ergoterapeiti ir izvēlējušies tēmu „Veselīgi sēdēšanas paradumi ikdienā”, lai izglītotu sabiedrību par sēdēšanas pozas ietekmi uz ikdienas aktivitāšu veikšanu, darbspējām un veselību, kā arī par profilakses pamatprincipiem.

Mūsdienās lielai daļai sabiedrības ikdienišķa parādība ir sēdošs darbs vai darbs pie datora, un tas pieprasa garas darba stundas pavadīt sēdus pozīcijā. Tāpat ikdienā cilvēki bieži vien sēž arī sabiedriskajā un personīgajā transportā, un brīvo laiku pavada sēdus pie TV ekrāna, datora vai izmantojot citas informācijas tehnoloģijas. Svarīgi pievērst uzmanību arī skolēniem un studentiem, kuri garas stundas pavada sēdus pozīcijā mācību procesa ietvaros. Ergoterapeiti praksē sastopas ar pacientiem, kuri veselības stāvokļa un funkcionēšanas ierobežojumu rezultātā ir atkarīgi no mobilitātes palīglīdzekļiem, tātad ik dienu pavada sēdus pozīcijā, piemēram, riteņkēslā.

Atzīmējot Pasaules Ergoterapijas dienu, Liepājas Reģionālās slimnīcas ergoterapeiti 27.oktobrī sniegs bezmaksas konsultācijas. Lai saņemtu konsultāciju iepriekš pieteikties pa telefoniem: Inta Doncu 22316156, Kristīne Rebuka 29418894, Anete Nelsone 29596479. Vietu skaits ierobežots.

Uzziņai:

Cilvēki ikdienā veic dažādas darbības: ēd, mazgājas, meklē informāciju ar datoru, dodas ciemos, izklaidējas dejojot u. c. Daudzas no tām ļaudis veic automātiski, nedomājot, kādi apstākļi tās nodrošina. Taču var pienākt brīdis, kad slimības vai traumas dēļ kādu no ierastajām nodarbēm (vai varbūt pat visas) cilvēks nespēj veikt. Ir gadījumi, kad prasmes attīstās lēnāk iedzimtu veselības traucējumu dēļ. Tad padomdevējs, kā atgūt spējas atkal veikt ikdienas nodarbes vai kā apgūt jaunas prasmes, var kļūt ergoterapeits.

Ergoterapija ir veselības aprūpes profesija, kas pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos.

Ergoterapija ietver sevī novērtēšanu, ārstēšanu un sadarbību ar pacientu, viņa ģimeni, draugiem un aprūpētājiem. Vairākumā gadījumu ergoterapeits sadarbojas ar citiem rehabilitācijas speciālistiem – strādā multiprofesionālā komandā.

Uzsākot darbu ar pacientu, ergoterapeits novērtē personas spēju veikt ikdienas nodarbes, fiziskās, izziņas un sazināšanās prasmes, kā arī iegūst informāciju par fizisko vidi – dzīvesvietas, mājokļa, darbavietas vai skolas apstākļiem – un sociālo vidi – ģimeni, draugiem, skolasbiedriem, darba biedriem u.c.

Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.

Ergoterapeits savā darbā izmanto nodarbes, kuras ir nozīmīgas un svarīgas pacientam – to mērķis ir kavēt slimības progresēšanu, invaliditātes attīstīšanos un veicināt indivīda neatkarību ikdienas darbībās. Ergoterapeits palīdz cilvēkam adaptēties jauniem apstākļiem, mazinot vai novēršot vides šķēršļus. Ergoterapeiti apmāca pacientus lietot tehniskos palīglīdzekļus ikdienas aktivitātēs, pielāgo tos, izgatavo rokas ortozes no speciāliem materiāliem.

Pie ergoterapeita var vērsties cilvēki ar kustību traucējumiem, pēc pārciesta insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem, politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, psihiskām saslimšanām, vai cilvēki, kuriem nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājas ikdienas dzīves nodarbju veikšanas laikā.

Ergoterapeits strādā ar klientiem/pacientiem visās vecuma grupās – ar zīdaiņiem un pirmsskolas vai skolas vecuma bērniem, pusaudžiem, jauniešiem un cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kā arī ar gados veciem cilvēkiem.

Šobrīd Latvijā ergoterapeiti praktizē gan veselības aprūpes (rehabilitācijas centros, slimnīcās, poliklīnikās), gan sociālās aprūpes institūcijās (pašvaldību sociālajos dienestos, sociālās aprūpes centros, tehnisko palīglīdzekļu centros).

Nepieciešamības gadījumā speciālists sniedz konsultācijas un ārstēšanu mājās.

Latvijā ergoterapija ir salīdzinoši jauna rehabilitācijas nozare pirmie ergoterapeiti darbu sāka 1996. gadā. Šobrīd Latvijā valsts, pašvaldību un privātās medicīnas iestādēs, rehabilitācijas centros, pašvaldību sociālajos dienestos, sociālās aprūpes centros praktizē vairāk nekā 100 ergoterapeitu.

Informācijas avots: Latvijas Ergoterapeitu asociācijas

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei