Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Atzīmē Stacionārās rehabilitācijas nodaļas gada jubileju

Svētku reizē nodaļas galvenā speciāliste Līga Sprūde, ārste Līga Priedena un viss nodaļas kolektīvs saņēma daudzus paldies no bijušajiem un tagadējiem pacientiem.
Svētku reizē nodaļas galvenā speciāliste Līga Sprūde, ārste Līga Priedena un viss nodaļas kolektīvs saņēma daudzus paldies no bijušajiem un tagadējiem pacientiem.

Pirms gada Liepājas Reģionālajā slimnīcā līdztekus tai rehabilitācijas palīdzībai, ko sniedz Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļa, atvēra arī Stacionāro rehabilitācijas nodaļu. Tā ir iespēja pacientiem pēc traumām, insulta, infarkta un citām slimībām pēc akūtās palīdzības saņemšanas palikt slimnīcā un fizioterapeitu un citu speciālistu vadībā darboties, lai turpinātu atgūt zaudētās kustības.


Optimistiska drošības saliņa


Zemnieks Mārtiņš Ate no Rucavas smaida. „Iet uz labo pusi,” viņš klusi saka, sēžot ratiņkrēlā. Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Līga Priedena vīrieti slavē: viņš jau ir ticis līdz rāpošanai. Mārtiņš pats un viņa sieva Līga tic, ka viņš kādreiz atkal nostāsies uz savām kājām.


Mārtiņa veselības problēmas sākās šā gada janvārī, kad viņš ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu nonāca slimnīcā. Slimība norisinājās ļoti smagi, kādu laiku vīrietis pavadīja pat komā un faktiski palika nekustīgi guļam. Daktere Priedena atceras, ka viņš nedaudz varējis pakustināt tikai vienu roku. Vīrietim ik dienas ir pilns spektrs rehabilitācijas nodarbību – dažādi vingrojumi, procedūras u.tml. Nodaļā viņš ir jau otro reizi un apņēmīgi saka: rokas neesot nolaidis, lai gan viegli arī nav. Mārtiņš ļoti tic, ka atkal staigās.


Viņa lielais atbalsts ir sieva Līga, kas no Rucavas divas reizes nedēļā brauc uz slimnīcu. „Staigās, viņš staigās!” Līga klusi saka, un viņai nodevīgi noraustās lūpas kaktiņš. „Viņa ir apbrīnojama sieviete,” saka daktere Priedena. „Viņa tik ļoti aprūpē savu vīru, bet tomēr, kad vajag, prot gudri distancēties, lai viņš daudz ko darītu pats, un Mārtiņš arī dara.” Bet tikmēr viņa lauku saimniecību uzrauga mamma un citi tuvinieki, kas arī tic, ka Mārtiņš atkal staigās.


„Viņš ir malacis!” – tā par Mārtiņu saka 65 gadus vecais Mihails Kimbers. Abi iepazinās šajā nodaļā, kur Mihails pabijis jau trīs reizes pa divām nedēļām. Martā viņu pēkšņi ķēris insults. „Mani uz slimnīcu atveda kā tādu čemodānu – es vairs nekustējos un nerunāju,” tagad viņš ar humoru stāsta par pārdzīvoto. „Taču jau pavisam drīz klāt bija slimnīcas fizioterapeiti un sāka ar mani strādāt – nebija nekādas gulēšanas!” Tagad ir pagājis pusgads kopš nepatīkamā notikuma, un Mihails gan tekoši runā, gan staigā pats savām kājām, lai gan ķermeņa labā puse vēl ir nejūtīga. Bet arī viņš ir optimisma pilns: „Redzēsiet, paies gads, un es būšu pilnīgi vesels!” Pirms slimības Mihails strādājis par operatoru televīzijas tornī, bet šo darbu vairs nevarot darīt. Taču viņš daudz nebēdā – sakārtos veselību un tad arī atradīs, ko darīt.


Par jauno nodaļu Mihails saka: tā esot kā tāda gaiša saliņa visā slimnīcā, kur tiem, kam atkal jāatgriežas pilnvērtīgā dzīvē, dod optimistisku impulsu, dod cerību, ka apgūs zaudētās funkcijas un pilnvērtīgi dzīvos tālāk.


Mazāk zāļu, vairāk kustību


Jaunā rehabilitācijas nodaļa izveidota pēc slimnīcas rekonstrukcijas. „Tā bija gan pašu darbinieku iniciatīva, redzot, ka ne mazums slimnieku nespēj no mājām izbraukāt uz procedūrām un nodarbībām slimnīcā, gan arī palīdzēja tas, ka šādas nodaļas izveide bija paredzēta Eiropas Savienības struktūrfondu finansētajā slimnīcas rekonstrukcijas projektā,” stāsta daktere Līga Priedena.


Pašlaik nodaļā ir 13 gultu un tajā iespējama divu veidu palīdzība – stacionārā un dienas stacionārā. Pacienti lielākoties ir cilvēki pēc pārciesta insulta, dažādām politraumām un citām slimībām pēc tam, kad ir beidzies akūtais ārstēšanās posms. Rehabilitācijas nodaļā pacienti turpina pilnveidot un atgūt tās funkcijas, kas slimības ietekmē ir zaudētas: runas, kustību un citas spējas.


Valsts samaksātais laiks, kurā pacientam ir jāmaksā valsts noteiktā pacienta iemaksa – 10 eiro dienā – ir līdz trim nedēļām, un šajā laikā pacients saņem savai slimībai atbilstošu procedūru un vingrinājumu kompleksu, kas veicina ātrāku atveseļošanos. „Mūsu piedāvātajā programmā pavisam maza daļa ir atvēlēta medikamentozajai ārstēšanai, bet daudz lielāka tieši rehabilitācijai, kas nozīmē gan individuālu, gan grupu terapiju ar speciāliem vingrojumiem, logopēda pakalpojumus, nodarbības kopā ar ergoterapeitu un citas, kā arī elektroprocedūras, kas veicina atveseļošanos un zaudēto funkciju atgūšanu,” stāsta L.Priedena. „Tās ir aktivitātes, kas pielāgotas individuāli katram pacientam. par papildu samaksu pacients var saņemt arī ūdens procedūras, masāžas un citas jau tradicionālās procedūras, ko piedāvā Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā.”


Jau domā par paplašināšanos


Jaunās nodaļas izveidošanu uzticēja fizioterapeitei Līgai Sprūdei, kas slimnīcā strādā septiņus gadus. L.Priedena stāsta, ka viņa šo darbu ne tikai izdarījusi, bet izdarījusi ar sirdi – tas ir jūtams katrā vietiņā nodaļā. Savukārt L.Sprūde saka paldies visam kolektīvam, kas rūpējas, lai nodaļā būtu labi, mājīgi un, galvenais, lai pacienti saņemtu vislabāko palīdzību. „Personāls katrai mūsu veiksmei, katram solītim uz priekšu seko līdzi tik emocionāli kā saviem tuviniekiem,” teica paciente, kas savu vārdu nevēlējās atklāt.


L.Sprūde jau saskaitījusi, ka pirmā gada laikā palīdzību saņēmuši 220 pacientu, un saka: „Mēs domājam par nodaļas paplašināšanu, jo mūsu piedāvātā palīdzība ir ļoti pieprasīta.”


„Te ienākot un paskatoties uz mums, kas nevaram paši pārvietoties, kas ar asarām acīs un sāpēs cīnās par katru atjaunotu kustību, vesels cilvēks tā pa īstam var novērtēt, kāda tā ir laime, ka tev ir veselas rokas, veselas kājas un ka pats vari sevi apkopt,” emocionāli saka tā pati sieviete, piebilstot, ka agrāk tas viss viņai licies tik pašsaprotami, līdz slimība parādījusi, cik cilvēks tomēr ir trausls un ka vienā brīdī tu pēkšņi vari palikt pilnīgi atkarīgs no citiem.


Izvērtējot aizvadīto pirmo gadu, L.Priedena saka: „Žēl, ka nevaram konkurēt ar kaimiņiem lietuviešiem, kur valsts saviem iedzīvotājiem pēc smagām slimībām pilnībā samaksā rehabilitāciju līdz 52 dienam.” Taču viņa slavē pacientus, kas ir noskaņoti nopietnam darbam, lai atgūtu zaudētās funkcijas.


Autors: Kristīne Pastore, laikraksts „Kurzemes vārds”


linija4

linija2

Foto galerijas

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

linija3

Video galerijas

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei

Sper soli pretī kūrorta izveidei

28/06/2013

Slimnīca saņem vērtīgu dāvinājumu

Slimnīca saņem vērtīgu dāvinājumu