Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem
!!! Onkoloģisko pacientu diagnostikas un aprūpes kārtība
Pacienti ar aizdomām par onkoloģiskām saslimšanām uz izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām ar korekti noformētu ģimenes ārsta nosūtījumu (forma 027/u) var pieteikties Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā katru darba dienu no plkst.10 .00 līdz 15.00

Slimnīcā pulcēsies neonatoloģijas māsas no visas Latvijas

Pēc rekonstrukcijas nodaļa strādā mūsdienīgās, gaišās telpās un ir aprīkota ar modernu aparatūru.
Pēc rekonstrukcijas nodaļa strādā mūsdienīgās, gaišās telpās un ir aprīkota ar modernu aparatūru.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā 11.septembrī notiks Latvijas Māsu asociācijas Neonatoloģijas māsu apvienības konference. Tajā ar referātu „Kurzemes Perinatālās aprūpes centrs laika griezumā no 1995.- 2014.gadam” uzstāsies Liepājas Reģionālās slimnīcas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļas neonatoloģe, reanimatoloģe, pediatre Gunta Līce.

 

 

Konferencē uzstāsies arī lektores Indra Reliņa Zagorska no Austrumlatvijas perinatālās aprūpes centra, Kristiāna Laķe no Vidzemes perinatālās aprūpes centra. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas bērnu māsa stāstīs par aprūpes līmeņiem neonatoloģijā un sniegs pacientu aprūpes intensitātes izvērtējumu, bet Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Jaundzimušo nodaļas vadītāja ārste Irēna Zahare stāstīs par parenterālās barošanas praktisko norisi.

 

1995. gada 15. martā Liepājas Reģionālajā slimnīcā (tolaik Centrālajā slimnīcā) tika izveidots Kurzemes perinatālās aprūpes centrs, kurš nodrošināja gan konsultatīvo, gan ārstniecisko palīdzību augsta riska pacientiem. Laika gaitā centra nosaukums ir mainījies un nu tas iekļāvies slimnīcā kā Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļa.

 

Liepājas slimnīca tolaik bija pirmā valstī, kas atvēra jaundzimušo perinatālās aprūpes centru. Šo gadu laikā ir uzkrāta liela pieredze mazo pacientu aprūpē. Patlaban pēc rekonstrukcijas nodaļa strādā mūsdienīgās, gaišās telpās un ir aprīkota ar modernu aparatūru.

 

Perinatālās aprūpes centri vēl ir Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Jēkabpils un Valmieras slimnīcā. Taču Liepājas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļā ir atšķirīgs darbības modelis nekā citos reģionos. Jēkabpilī un Valmierā jaundzimušie uzturas pirmās septiņas dienas. Pēc tam tie tiek pārvesti uz Rīgu. Savukārt no Liepājas uz Rīgu mazuļi tiek pārvesti tikai medicīnisku indikāciju dēļ – tā ir bērnu ķirurģija, bērnu kardioloģija, tās ir saslimšanas, kuru ārstēšanai nepieciešama kāda specifiska medicīniska iekārta. Vai arī ir kādas neskaidras situācijas, kad tiek lūgta kolēģu palīdzība.

 

Nodaļā nonāk visi priekšlaicīgi dzimušie bērni, bērni ar dažādiem elpošanas traucējumiem, centrālās nervu sistēmas problēmām, smagas skābekļa nepietiekamības seku dēļ vai patoloģisku dzemdību rezultātā cietis jaundzimušais un citās situācijās. Nodaļā nonāk arī bērniņi pēc ģimenes ārsta nosūtījuma, kuriem ir problēmas ar ēšanu vai ar izteiktām alerģiskām problēmām. Nodaļā bērniņa veselības stāvoklis tiek stabilizēts un koriģēta tālākā ārstēšana.

 

 

 

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

linija4

linija2

Foto galerijas

13/11/2014

Valsts prezidents Andris Bērziņš sveic trīnīšu vecākus

29/04/2014

Slimnīca dāvinājumā saņem jaundzimušo inkubatoru

linija3

Video galerijas

02/03/2013

Liepājas koris plāno palīdzēt slimnīcai

28/11/2012

Grib aizliegt glābējsilītes, mediķi - pret