Pieraksts uz Jūniju:

31.05.2017. no 14:00 līdz 19.00

Izcilajam ķirurgam Bruno Grasim – 85 gadu jubileja

2012-02-01 12.26.52
Nozīmīgajā jubilejā Bruno Grasi sveica bijušie kolēģi no Liepājas Reģionālās slimnīcas

1. februārī Liepājas Reģionālās slimnīcas ķirurgi devās uz Rīgu, lai sveiktu izcilo ķirurgu, Latvijas Ārstu biedrības goda biedru Bruno Grasi 85. gadu jubilejā.

„1. februārī aprit 85. gadi izcilam ķirurgam Bruno Grasim (1927), kurš Liepājā sāka strādāt 1953. gadā. B. Grasis bija talantīgs vīrs – viņam bija gudra galva un labas rokas,” atceras tagadējais Ķirurģijas nodaļas virsārsts, ķirurgs Viesturs Rozītis, kurš arī pats daudz ko mācījies no izcilā ārsta. „B. Grasim piemita ļoti liela uzņēmība, darba mīlestība un sevišķa interese par ķirurģiju. Viņam nekad šeit nebija garlaicīgi, viņam viss slimnīcā interesēja un šo interesi B. Grasis saglabāja daudzu gadu garumā, stāsta V. Rozītis. „Viņš man teica, ka jaunībā ir gaidījis kaut ātrāk paietu nakts un varētu atkal nākt uz slimnīcu operēt, atceras V. Rozītis un piebilst, ka B. Grasis te strādāja ar ļoti lielu entuziasmu.

B. Grasis bija izcilā ķirurga Nikolaja Zanberga skolnieks un kopā viņi nostrādāja septiņus gadus. Pa to laiku B. Grasis izauga par nopietnu ķirurģijas speciālistu. Viņš ļoti daudz operēja un veica lielāko daļu no visām sarežģītām operācijām. Viena no tādām bija sadurtas sirds operācija, kuru B. Grasis veica 1967. gada 8. martā. Tolaik tas bija liels retums.

Pēc kolēģu stāstītā, B. Grasis bija atsaucīgs, vērīgs un uzmanīgs. Daudz ar runāšanu neaizrāvās, bet labprāt darbojās ar jauniem ārstiem un mācīja tos. Viņš izaudzināja veselu rindu ķirurgu – Dzintru Litavnieci, Simonu Doniņu, Aleksandru Plužņikovu, Gunāru Brundzuli, Egīlu Samedovu. Kolēģi viņu cienīja, jo viņam bija savs viedoklis un viņš nelocījās līdzi visām varām.

„B. Grasis ir labs kolēģis un izaudzinājis daudzus labus ķirurgus, bet lielākais ko viņš ir izdarījis – viņš ir izārstējis un izglābis ļoti daudzu liepājnieku dzīvības. B. Grasis nebija karjerists, bet bija talantīgs ārsts, kuram liktenis bija devis labu veselību, gudru galvu un labu skolotāju,” saka V. Rozītis.

No iepriekš publicētā www.liepajniekiem.lv

Bruno Grasis - rīdzinieks, kas Liepājā strādāja no 1953. gada, kad nosūtīts uz šejieni pēc augstskolas beigšanas. Ķirurga darbā B. Grasis aizvadījis 39 gadus. Septiņus gadus strādājis kopā ar Nikolaju Zandbergu un no viņa pārņēmis Vīriešu ķirurģijas nodaļas vadību. 1986. gadā kopā ar kolēģiem pārcēlies uz Centrālo slimnīcu un vēl gadu bijis tās vadītājs. Paralēli tiešajam darbam ar pārtraukumiem strādājis arī Medicīnas skolā. Pēc aiziešanas pensijā Medicīnas skolā strādājis pastāvīgā darbā un mācījis ķirurģiju. B. Grasis bijis arī internatūras vadītājs topošajiem ķirurgiem Liepājā. Vairāki viņa sagatavotie speciālisti aizgājuši strādāt uz galvaspilsētu. Arī pašam dakterim vairākkārt bijuši šādi piedāvājumi, no kuriem viņš atteicies. Dakteris Grasis bija pirmais ķirurgs Liepājā, kas veica sadurtas sirds operāciju. Tas notika 1967. gada 8. martā. Vēlāk veiktas vēl aptuveni 15 šādas operācijas. B. Grasis apguvis un praktizējis arī krūšu dobumu un asinsvadu operācijas.

15/06/2015

Māris Naļivaiko veic vēnu operāciju

01/06/2015

Ķirurģijas nodaļa (5.) fotogrāfijās