Pieraksts uz Janvāri:

22. decembris – uz speciālistu konsultācijām;

BĒRNIEM LĪDZ 18 G.V. PIERAKSTS PIE ZOBĀRSTA
21.02.2018. no 08:00

Slimnīcā samazināta maksa par kāju vēnu operācijām

P5190161

Liepājas Reģionālajā slimnīcā samazināta maksa par kāju vēnu operācijām. Tagad par kāju vēnu operāciju ar radiofrekvences iekārtu vai lāzerterapijas aprīkojumu jāmaksā 470 latu līdzšinējo 510 latu vietā.

Taču tas nenozīmē, ka pacientam, kurš sūdzas par nogurušām kājām, uzreiz būtu jāveic operācija. Ķirurgs - flebologs Māris Naļivaiko stāsta, ka tas ir atkarīgs no vēnu saslimšanas stadijas un katrai no tām ir atšķirīga ārstēšanas taktika. „Ja rodas problēmas ar kājām, piemēram, smagas, nogurušas kājas, kāju tūska, tad cilvēkam vajadzētu atnākt pie manis uz konsultāciju, lai veiktu kāju vēnu izmeklējumus un konstatētu vai ir sākuma pazīmes vēnu saslimšanai,” skaidro M. Naļivaiko un turpina „iesākumā vēnu saslimšanu var ārstēt ar fiziskiem vingrinājumiem, speciālām profilaktiskām kompresijas zeķēm, kā arī medikamentiem. Savukārt, ja ir paplašinātas varikozas vēnas, ādas izmaiņas, tad slimība jau ir nopietnākā stadijā, kas prasa zināmas korekcijas, piemēram, veikt skleroterapiju, kas ir šķidruma vai putu ievadīšana slimajās vēnās slēdzot tās. Taču arī tas ir daudz lētāk kā operācija. Turklāt šinī slimības stadijā operācija nemaz nav vajadzīga.

Ja slimība progresē un parādās jau nopietnāki simptomi, piemēram, nogurušas kājas vakaros, tūska, paplašināti vēnu mezgli, kā arī, slimībai progresējot, rodas ādas iekaisumi, dziļo un virspusējo vēnu tromboze, kas rada dziļas čūlas un var novest līdz invaliditātei, tiek piedāvāta jau nākošā etapa ārstēšana, kas ir sākot no klasiskām vēnu operācijām, mini flebektomijas pēc Varadeja metodes ieskaitot vēnu endoluminālās operācijas izmantojot radiofrekvences vai lāzerterapijas iekārtas. Jāpiebilst, ka Liepājā šādas operācijas jau veic vairāk kā divus gadus un ir uzkrāta liela pieredze šo operāciju veikšanā.

Lai veiktu kvalitatīvu kāju vēnu izmeklēšanu un saņemtu informāciju par turpmākajām ārstēšanas iespējām, sākot no skleroterapijas līdz vēnu slēgšanas operācijām, pielietojot mūsdienīgas metodes (lāzerķirurģija, radiofrekvences ķirurģija, klasiskās vēnu operācijas), ķirurgs – flebologs Māris Naļivaiko pieņem pacientus trešdienās un piektdienās slimnīcās Konsultatīvajā nodaļā, (tel.: 63403231, 63403264, izmeklējumi ar ultraskaņu), kā arī Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā Aldaru ielā 20/24 (reģistratūras tel: 63423149). Pacientus pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Maksa par konsultāciju – Ls 10. Vēnu izmeklējums ar ultraskaņu - Ls 15.

Varikozu vēnu operācijas Liepājas Reģionālajā slimnīcā:
  • Virspusējo vēnu operācijas Ls 264.00
  • Vēnu operācijas komplicētas varikozes gadījumā (čūlas, iekaisumi) Ls 323.00
  • Vēnu operācijas ar radiofrekvences iekārtu Ls 470.00
  • Vēnu operācijas ar lāzerterapijas aprīkojumu Ls 470.00
  • Iespējama pakāpeniska samaksa, slēdzot līgumu pie slimnīcas sociālās darbinieces 105. kab.

15/06/2015

Māris Naļivaiko veic vēnu operāciju

01/06/2015

Ķirurģijas nodaļa (5.) fotogrāfijās