Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa

P1300050

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tautā ir iegājies šī profila nodaļu saukt par uzņemšanas nodaļu, taču tas īsti neatspoguļo galveno šīs nodaļas darba būtību.

 

Nodaļas galvenā un svarīgākā funkcija ir:

 • neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana,
 • dzīvībai svarīgu funkciju nodrošināšana un stabilizēšana,
 • steidzama diagnostika un ārstēšanas uzsākšana.

Tāpēc mūsu nodaļu arī sauc par Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) nodaļu.

 

 

NMP nodaļas sastāvdaļas ir reģistratūra, NMP nodaļa, traumpunkts un Vispārējā profila

nodaļa. Visas šīs struktūrvienības strādā diennakts režīmā katru dienu.

 

 

Reģistratūra

 • Reģistrators un medicīniskais koordinators ir pirmās personas, kas kontaktēsies ar Jums vai Jūsu radiniekiem.
 • Lai nodrošinātu medicīniskās dokumentācijas noformēšanu, mēs vēlamies no Jums saņemt visu informāciju, kas nepieciešama (pases dati, dzīves vietas adrese, darba vieta u.c.). Lai novirzītu Jūs pie pareizā speciālista un noteiktu ārstēšanas prioritāti, medicīniskais koordinators ir tiesīgs Jums uzdot jautājumus par saslimšanas sākumu, iemesliem un citus būtiskus jautājumus.

 

NMP nodaļa

 • Nodaļas prioritāte ir nelaimes gadījumu, akūtu stāvokļu un hronisku saslimšanu paasinājumu neatliekama diagnostika, ārstēšana un Jūsu veselības stāvokļa stabilizēšana.
 • Ārstēšanas prioritāte ir tiem pacientiem, kuru veselībai un dzīvībai ir vislielākie draudi. Tāpēc pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir nosacīti stabils un neapdraud to dzīvību, var nākties ilgāk gaidīt izmeklējumus un speciālistu palīdzību. Mūsu slimnīcā ir noteikts maksimālais laiks - 6 stundas, kuru laikā mums jānodrošina Jums pilnvērtīga medicīniskā palīdzība.
 • NMP nodaļā medicīnisko palīdzību nodrošina: ārsts internists/NMP ārsts, neirologs, ķirurgs/traumatologs, pediatrs, ginekologs, kā arī vidējais un jaunākais medicīniskais personāls.
 • Diennakti pieejami arī laboratorijas, rentgena un datortomogrāfijas izmeklējumi.
 • Visi iespējamie slimnīcas resursi tiek iesaistīti, lai pēc iespējas kvalitatīvāk un profesionālāk nodrošinātu veselības aprūpi ikvienam.

 

Traumpunkts


Ārsta palīgs Jums nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus un sniegs medicīnisko palīdzību savas kompetences līmenī. Pārsvarā visos gadījumos tiek piesaistīts ārsts traumatologs vai ķirurgs.

 

 

Izziņas par veselības aprūpes pakalpojumu samaksas atvieglojumu saņemšanu un veselības apdrošināšanas polises jāuzrāda piesakoties reģistratūrā - pirms pakalpojuma saņemšanas.

 

 

Vispārējā profila nodaļa

 • Tos pacientus, kuru veselības stāvokļa stabilizēšanai un ārstēšanai nepieciešams vairāk par sešām stundām, taču prognozējams, ka nevajadzēs atrasties slimnīcā ilgāk par diennakti, mēs stacionējam Vispārējā profila nodaļā. Šeit Jums tiks turpināta NMP nodaļā uzsāktā ārstēšana, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī papildizmeklējumus.
 • Jūs būsiet pastāvīgā dežūrārsta un medicīniskā personāla uzraudzībā.
 • Ja pēc diennakts Jūsu veselības stāvoklis būs stabilizējies, Jūs tiksiet izrakstīts no nodaļas un nodots tālākā ģimenes ārsta uzraudzībā.
 • Ja Jūsu veselības stāvoklis neuzlabosies, vai būs nepieciešami detalizētāki un sarežģītāki izmeklējumi, mēs stacionēsim Jūs slimnīcas attiecīgā profila nodaļā tālākai ārstēšanai un diagnostikai.

Pacientu ievērībai

 

Ja Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, ģimenes ārsts vai speciālists Jūs nosūta uz stacionāru veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, bet slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā konstatē, ka nav nepieciešams Jūs stacionēt vai veselības aprūpes pakalpojumus nav nepieciešams sniegt neatliekamā kārtā, par veiktajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Jums būs jāmaksā pacienta iemaksa.

 

Ja Jūs vēršaties Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā pēc savas iniciatīvas, bez nosūtījuma no ģimenes ārsta vai speciālista, un Jūs nestacionē, samaksu par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem veic šādā kārtībā:

 • ja Jums ir trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos, un nepieciešamā palīdzība pārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci, par Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā un traumpunktā sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Jums būs jāmaksā pacienta iemaksa.
 • ja Jums nav trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos, vai nepieciešamā palīdzība nepārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci, Jūs apmaksājat Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā sniegtos ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

 

 

Ja Jūs pēc veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas nespējat samaksāt pacienta iemaksu, to var izdarīt 15 dienu laikā pēc veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas vai citā laikā, ja par to ir panākta rakstiska vienošanās ar ārstniecības iestādi.

 

 

 

 

inf Uzmanību! Pacientu iemaksu un maksas pakalpojumu cenrādi skatīt šeit!

 

No pacienta iemaksas atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas skatīt šeit!

 

Saukt "ātro palīdzību" vai doties pie ģimenes ārsta?

 

Par bezmaksas psihologa pakalpojumiem informāciju skatīt šeit.


linija4

linija2

Foto galerijas

10/02/2014

NMP nodaļa fotogrāfijās

08/05/2013

Mācības NMP nodaļā

linija3

Video galerijas

22/02/2018

Atbildīgie dienesti iedzīvotājus aicina ģērbties silti

05/01/2016

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti