Pieraksts uz Janvāri:

22. decembris – uz speciālistu konsultācijām;

BĒRNIEM LĪDZ 18 G.V. PIERAKSTS PIE ZOBĀRSTA
21.02.2018. no 08:00

Ārstējoties stacionārā pacientiem pieejami bezmaksas psihologa pakalpojumi

Psihologs slimnīcā strādā ar psihiski veseliem cilvēkiem, sniedzot atbalstu slimības laikā, palīdzot  psiholoģiski sagatavoties operācijām, tikt galā ar stresa un citām problēmsituācijām.

Psihologa palīdzību visbiežāk meklē gadījumos, ja ir:

• Krīzes situācijas - piedzīvots tuva cilvēka zaudējums, šķiršanās, nelaimes gadījums, piedzīvota vardarbība, apstiprināta kritiska diagnoze. Krīzes situācijās atbalsts tiek sniegts arī pacienta tuviniekiem.
  • Neapmierinātība ar sevi, nedrošība, negatīvas domas, neticība sev, pazemināts pašvērtējums, ilgstoši slikts garastāvoklis, nomāktība, depresija, mazvērtības izjūta, miega un ēšanas traucējumi.
  • Vientulības izjūta, dzīves mērķa un jēgas trūkums, domas par pašnāvību, veikts pašnāvības mēģinājums u.c.
  • Nepārvarama tieksme atkārtoti lietot atkarību izraisošas vielas.
  • Dažāda veida bailes, trauksmainība.
  • Stress, izdegšana.
  • Attiecību un/vai saskarsmes problēmas.
  • Adaptācijas problēmas, atbalsta vai sapratnes trūkums.
  • Bieža slimošana, citas sūdzības par veselību.
  • Mācīšanās grūtības.

Ja nepieciešama psiholoģiskā izpēte - pēc speciālista norīkojuma (iespējams veikt psiholoģisko novērtēšanu ar Vekslera intelekta testu bērniem WISC-IV, bērnu un pieaugušo uzvedības novērtēšanu ar Ahenbaha aptauju).

Psiholoģiskā izpēte

• Kompleksa testēšana un izvērtējuma/atzinuma sniegšana.
  • Psihologam sniegtā informācija ir konfidenciāla.
  • Parasti vienas sesijas ilgums ir apmēram 50 minūtes.

Psiholoģiskā konsultēšana

Konsultēšanas mērķis ir palīdzēt klientam saprast to, kas notiek viņa dzīvē, un apzināti sasniegt izvirzīto mērķi, kā arī veicināt izmaiņas uzvedībā un attīstīt grūtību pārvarēšanas iemaņas.

Kā sastapt psihologu?

Stacionāra pacientiem pieteikties uz konsultāciju pie psihologa iespējams pa tālruni: 26594702 vai, jautājot ārstam vai nodaļas galvenajai māsai. Psihologs slimnīcā strādā noteiktās dienās.

Maksas pakalpojumi

Personām, kuras neārstējas stacionārā (ambulatorajiem pacientiem vai citiem interesentiem), pieejami psihologa pakalpojumi par maksu, iepriekš piesakoties pa tālruni 26594702.

10/02/2014

NMP nodaļa fotogrāfijās

08/05/2013

Mācības NMP nodaļā