Pieraksts uz Jūniju:

24. maijs – uz izmeklējumiem;

26. maijs – uz speciālistu konsultācijām;

31.05.2017. no 14:00 līdz 19.00

Iegādāta mūsdienīga aparatūra ceļu locītavu artroskopisko operāciju veikšanai

P5190161

2011. gada 20. aprīlī

Liepājas Reģionālajā slimnīcā iegādāta jauna un mūsdienīga aparatūra ceļu locītavu artroskopisko operāciju veikšanai. Veicot artroskopisku operāciju, ārsts vajadzīgajā vietā izdara tikai nelielus griezumus, pa kuriem tiek ievadīta neliela kamera un instrumenti operācijas veikšanai, kas salīdzinot ar vaļējām operācijām ir maz invazīvi un maz traumatiski.

Traumatologs Uldis Ārgalis skaidro, ka šo aparatūru izmanto locītavu sākotnējo saslimšanu ārstēšanai. Tā ir pēdējās paaudzes aparatūra, kura aprīkota ar augstas izšķirtspējas kameru, kvalitatīvu ekrānu. Tai ir iekārta, kura dokumentē uzņēmumus, tas nozīmē, ka katra pacienta operācija tiek nofilmēta, nofotografēta un saglabāta, un, ja nākotnē rodas kādas līdzīgas problēmas, tad šo informāciju var viegli atrast un salīdzināt ar iepriekš veikto ārstēšanu.” Traumatologs Uldis Ārgalis stāsta, ka jaunākās paaudzes artroskopijas iekārta, kuru izmanto locītavu mazinvazīvai ārstēšanai, tiek pielietota jau vairākus mēnešus.

Savukārt, lai vēl vairāk uzlabotu locītavu ārstēšanas iespējas, nupat saņemta endoprotezēšanas navigācijas sistēma, ar kuras palīdzību pirmā operācija veikta šonedēļ. Turklāt vācu firmas „B Braun Medical” jaunkākās paaudzes medicīniskā aparatūra - navigācijas sistēma „Aesculap OrthoPilot” tika saņemta vienlaikus ar jauniem instrumentiem un implantiem.

Ar endoprotezēšanas navigācijas sistēmas palīdzību iespējams precīzi pozicionēt implantu locītavā, tādējādi ievērojami uzlabojot operācijas rezultātu, kā arī pielāgot konkrēto protēzi konkrētam pacientam, kas samazina ķirurga subjektīvā novērtējuma kļūdas risku, ievietojot endoprotēzi.

INDRA GRASE

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja