Pieraksts uz Augustu:

26. jūlijs – uz izmeklējumiem;

28. jūlijs – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

Biedrība „Dzīvības koks” uzdāvina apgleznotu krūšu atlējumu ģipsī

Biedrības „Dzīvības koks” pārstāvji apgleznoto krūšu atlējumu ģipsī dāvina Ķīmijterapijas/Hematoloģijas un Paliatīvās aprūpes nodaļai

Noslēgusies onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” organizētā kampaņa „Baudi un PĀRbaudi”. Tās laikā mākslinieki apgleznoja krūšu atlējumus ģipsī, no kuriem viens tika uzdāvināts Liepājas Reģionālās slimnīcas Ķīmijterapijas/Hematoloģijas un Paliatīvās aprūpes nodaļai.

„Dzīvības koks” Liepājas nodaļas biedru organizētajā meistarklasē piedalījās mākslinieki Ilona Slaidiņa, Aldis Kļaviņš, Ilze Karlsone un Kristīne Kupše. Šie darbi novembrī tika dāvināti sadarbības partneriem kā pateicība par līdzdalību un solidaritāti cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Kampaņas „Baudi un PĀRbaudi” laikā tapa arī galda kalendārs 2016. gadam, kurā kā vizualizācijas tika izmantoti apgleznotie krūšu atlējumi ģipsī, un tos par ziedojumiem būs iespējams saņemt dažādos tirdziņos gan Rīgā, gan reģionos. Tā ir iespēja ikvienam sarūpēt dāvanu saviem mīļajiem Ziemassvētkos, vienlaikus ziedojot psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Tāpat kampaņas ietvaros tika izveidots informatīvs materiāls par pareizu krūšu pašpārbaudes veikšanu, - tie izplatīti gan „Dzīvības koks” reģionālās nodaļās, gan Rīgā.

Jau vēstīts, ka kampaņas „Baudi un PĀRbaudi” mērķis ir mudināt sievietes savlaicīgi veikt krūšu pašpārbaudi, lai novērstu iespēju krūts vēzi atklāt pārāk vēlu. Krūšu pašpārbaude katrai sievietei, sasniedzot 20 gadu vecumu, būtu jāveic vismaz reizi mēnesī. Agrīni atklājot šo hronisko slimību, to iespējams ārstēt.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2014. gadā Latvijā bija reģistrēti 77 822 cilvēki, kuriem konstatēta diagnoze – vēzis. Katru gadu no jauna reģistrēto gadījumu skaits pieaug, - pērn tie bija 11 412 cilvēki. Krūts vēzis ir viena no visbiežāk konstatētajām ļaundabīgā audzēja lokācijas vietām. Savlaicīgi diagnosticējot vēzi, to iespējams ārstēt un arī izārstēt. Atklājot vēzi 1. stadijā, 96,7 % pacientu atveseļojas, turpretī, ja tas konstatēts jau 4. stadijā, šis skaits sarūk līdz 23,8 %.

„Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Krūts veselības informatīvās akcijas, kuras simbolizē Rozā lentīte, biedrība ievieš kopš 2006.gada. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. Pasākumi Eiropas Krūts veselības dienā norisinās 46 Eiropas valstīs. „Dzīvības koks” īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Krista Tuča

Biedrības „Dzīvības koks” projektu vadītāja

10/11/2015

Biedrība "Dzīvības koks" dāvina krūšu atlējumu ģipsī