Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Kardioloģijas / Iekšķīgo slimību nodaļa

c_297_145_16777215_00___images_strv_terapijas_nodala_dsc07175.jpg

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kardioloģijas / Iekšķīgo slimību nodaļa atrodas slimnīcas 7.stāvā.

 

Nodaļā izvietotas kardioloģijas, terapijas, endokrinoloģijas un nefroloģijas profila gultas, kur izmeklē un ārstē pacientus ar:

 

  • sirds un asinsrites sistēmas slimībām: paaugstinātu asinsspiedienu, stenokardiju, akūtu miokarda infarktu sirdsdarbības traucējumiem, sirds mazspēju, sirds vārstuļu kaitēm.

 

Iespējams veikt elektrokardiogrāfiskus slodzes testu:

veloergometriju, sirds ultraskaņas izmeklēšanu – ehokardiogrāfiju, invazīvu sirds asinsvadu izmeklēšanu un ārstēšanu – koronorogrāfiju, angioplastiju.

 

Intensīvās terapijas palātās ārstējas pacienti ar smagu sirds mazspēju. Šeit nodrošināta pastāvīga skābekļa padeve, sirds ritma uzraudzība un kontrole ar kardiomonitoru, automātiska asinsspiedienu mērīšana un skābekļa noteikšanu asinīs. Pēc indikācijām pacienti ar bīstamiem ritma traucējumiem tiek koriģēti ar pagaidu sirds stimulatoru. Nodaļas intensīvās terapijas palātā tiek aprūpēti pacienti arī pēc sirds asinsvadu izmeklēšanas – koronarogrāfiju un pēc angioplastijas, kura veikta invazīvās kardioloģijas laboratorijā (dr.A.Lībiņš un dr.O.Gāliņš).

 

 

Sirds asinsvadu izmeklēšanai atvērts arī Dienas stacionārs, kur pacients palātā uzturas 8 – 10 stundas pēc procedūras, bet nakšņo mājās.

 

 

  • akūtām un hroniskām nieru slimībām: akūts un hronisks pielonefrīts, glomerulonefrīts, nierakmeņu slimība. Ārstē slimniekus ar akūtu un hronisku nieru nepietiekamību. Dinamiskā nefrologa uzraudzībā un terapijā atrodas predialīzes (pirms nieru aiztājterapijas) pacienti, slimnieki ar hronisku nieru mazspēju. Nepieciešamības gadījumā nodrošina nieru aiztājterapiju – hemodialīzi, peritoneālo dialīzi (mākslīgā niere). Ārstē paaugstinātu asinsspiedienu, kas saistīts ar hroniskām nieru kaitēm.

 

  • endokrinoloģiskām slimībām: cukura diabētu, vairogdziedzera slimības, hipofīzes slimības, virsnieru slimības. Nodaļā veic diabēta slimnieku apmācību insulīna un diētas terapijā. Nodaļā ārstē arī iekšķīgās slimības, kuru cēlonis vielmaiņas traucējumi, cukura diabēts un tā sekas, lipīdu traucējumi – ateroskleroze.

linija4

linija2

Foto galerijas

25/09/2015

Kardiologi I. Šime un O. Rūja apspriežas par pacientu ārstēšanas taktiku

 

linija3

Video galerijas

02/02/2016

Gripa sasniegusi arī Liepāju

Gripa sasniegusi arī Liepāju

12/12/2012

2013. - Sirds veselības gads