Topošie speciālisti saņem kolēģu uzslavas

Topošie speciālisti saņēma uzslavas no pieredzējušiem kolēģiem par labi veiktu darbu uzņemšanas nodaļā.  (no kreisās I. Šime, K. Ošeniece, D. Freimanis, D. Sila)
Topošie speciālisti saņēma uzslavas no pieredzējušiem kolēģiem par labi veiktu darbu uzņemšanas nodaļā. (no kreisās I. Šime, K. Ošeniece, D. Freimanis, D. Sila)

Pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā Liepājas Reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļā pieredzējušu ārstu uzraudzībā strādāja trīs topošie medicīnas speciālisti - internās medicīnas rezidenti Dāvis Freimanis un Daniela Sila un rezidente ģimenes medicīnā Krista Ošeniece.

Pēc mēneša nostrādāšanas viņus sveica pieredzējušie kolēģi, atzinīgi novērtēot viņu profesionālās prasmes, kā arī laipno un uzmanīgo attieksmi pret pacientiem.

Kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļas virsārste, kardioloģe Iveta Šime norādīja, ka topošie speciālisti labi strādāja ar ambulatoriem pacientiem. Viņi ātri mācījās, neuzdeva vienus un tos pašus jautājumus, ja ieradās pacieti ar vienādām diagnozēm. Viņi prata ātri šķirot pacientus pēc diagnožu smaguma un izvērtēt prioritārās diagnozes. „Topošie speciālisti savas zināšans pielietoja pareizi. Ja kaut ko nezināja, tad jautāja. Turklāt arī mācījās un atkārtoti vienus un to pašus jautājumu neuzdeva, kas ir ļoti svarīgi. Viņi arī saprot, kas ir slimnieku šķirošana, spēj izvērtēt prioritārās diagnozes. Tas viņiem ir iemācīts un viņi ļoti labi to pildīja. Turklāt jaunie speciālisti labi orientējas medikamentu datu bāzēs internetā, kas ir svarīgi, lai varētu ātri strādāt. Īpaši nepieciešams tas ir strādājot tieši uzņemšanas nodaļā, jo tur liela daļa slimnieku tiek apkalpoti kā ambulatorie pacienti ģimenes ārstu praksēs. Tikai uzņemšanas nodaļā vēl papildus tiek veikti izmeklējumi, klīniskās analīzes un speciālistu konsultācijas. Par jaunajiem speciālistiem nebija aizrādījumu no pieredzējušo kolēģu puses. Tieši pretēji - mēs vairākārt no reanimācijas saņēmām uzslavas par labu, ātru un adekvātu darbu. Ceru, ka darbs jaunajiem kolēģiem iepatiksies un viņi turpinās pie mums strādāt,” norāda I. Šime.

Arī anesteziologs Mareks Runkulis uzteicot D. Freimani atzīmēja, ka dakteris Freimanis esot ļoti labs dakteris. „Viņš ir uzmanīgs pret pacientiem un ļoti labi sadarbojas ar kolēģiem. Man bija prieks kopā ar dakteri dežūrēt.”

Dāvis Freimanis atklāj, ka jau kopš 2018. gada decembra veic dežūras uzņemšanas nodaļā: „Liepāju izvēlējos tāpēc, ka esmu nīcenieks un puse no radiniekiem man ir Liepājā. Pats es šajā slimnīcā esmu piedzimis. Tā bija pirmā reize, kad nonācu šajā slimnīcā un otrā  - tad, kad sāku strādāt. Uz jautājumu vai D. Freimanis varētu izvēlēties Liepāju kā pastāvīgo darba vietu, jaunais dakteris atbild, ka neizslēdz šādu iespēju. „Ņemot vērā, ka rit rezidentūras otrais gads, es vēl domāju, bet tāda iespēja, protams, pastāv, ka varētu atgriezties pavisam un strādāt Liepājas Reģionālajā slimnīcā,” savas domas atklāj D. Freimanis un neslēpj, ka pagaidām esot atvērts visiem piedāvājumiem. „Liepājā atšķirībā no Rīgas ir vieglāk sadarboties ar kolēģiem un nav tik liela negatīvisma, kā tas ir galvaspilsētas klīnikās,” stāsta D. Freimanis. „Arī ārsta palīgi šeit ir cītīgāki un zinošāki nekā Rīgā. Uz viņiem var paļauties. Rīgā nevienmēr tas ir tā. Tur ir savas problēmas,” piebilst D. Freimanis.

Daniela Sila ir pirmā gada internās medicīnas rezidente un 2018. gadā Liepājas Reģionālajā slimnīcā sākusi strādāt kā stažiere Hemodialīzes nodaļā un Kurzemes Uroloģijas centrā, kur dakteres Artas Gertneres vadībā apguvusi nefroloģiju. „Es esmu liepājniece, un jau tad, kad iestājos ārstniecības fakultātē, zināju, ka nākšu atpakaļ uz Liepāju. Lai gan Liepāja ir samērā maza pilsēta, tomēr šeit ir liela slimnīca. Atšķirībā no Rīgas, šeit sadarbība ar ārstiem notiek ciešākā, daudz personīgākā līmenī. Tā ir ļoti liela priekšrocība. Jebkurā laikā es varu sazvanīties ar saviem kolēģiem un noskaidrot visu, kas nepieciešams. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc es izvēlējos Liepājas Reģionālo slimnīcu, jo man patīk personīgi pazīt ārstus ar kuriem es kopā strādāšu.”

Savukārt rezidente ģimenes medicīnā Krista Ošeniece šeit ir neilgu laiku. Slimnīcā viņa sākusi strādāt tikai pagājušā gada oktobra beigās. „Man patīk, ka varu iziet visus apmācību ciklus ģimenes medicīnā tieši slimnīcā. Pati es esmu no Dunikas, bet es mācījos Liepājas 1.ģmnāzijā, tā kā varu sevi uzskatīt arī par liepājnieci,” saka K. Ošeniece un piebilst, ka  šeit esot gan draugi un radi, gan vide, kas patīkot labāk nekā Rīgā. „Slimnīcā man patīk tas, ka šeit ir atsaucīgi un zinoši kolēģi, kā arī patīkama darba vide. Pēc rezidentūras pabeigšanas es strādāšu Liepājā. Tāpēc ir ļoti svarīgi tas, ka personīgi pazīstu ikvienu ārstu, kas strādā slimnīcā. Nākotnē es varēšu jebkurā brīdī piezvanīt un konsultēties. Iespējams pietiks tikai ar telefonisku konsultāciju un pacientam nevajadzēs doties uz slimnīcu, lai atrisinātu savas veselības problēmas, bet es ar to varēšu tikt galā ģimenes ārsta praksē,” savas nākotnes ieceres ieskicē K. Ošeniece.

Arī Daniela Sila piekrīt, ka ģimenes ārstiem Liepājas Reģionālā slimnīca ir ļoti pateicīga ārstniecības iestāde, kur iziet apmācību. Tā kā Rīgā ir ļoti daudz rezidentu, tad bieži vien ar topošajiem ģimenes ārstiem neviens negrib nodarboties. Rīgā ir iespēja iziet ambulatoro etapu, bet slimnīcas vidi viņi tik labi neiepazīst. Tas, manuprāt, ir ļoti liels mīnuss. Protams, daudz kas ir atkarīgs arī no paša ieinteresētības. Es ieteiktu visiem topošajiem ģimenes ārstiem, kuriem ir tāda iespēja, izvēlēties reģionālo slimnīcu, jo šeit ir laba iespēja redzēt slimnīcas vidi, ikdienas darbu - it īpaši uzņemšanas nodaļu,” aicina D. Sila.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste