Pieejama valsts apmaksāta holtera monitorēšana

Holtera monitors ir ļoti mazs un to ir ērti lietot.

Liepājas Reģionālā slimnīca piedāvā valsts apmaksātu pakalpojumu pacientu sirds veselības uzlabošanai – Holtera monitorēšanu.

Kas ir Holtera monitors?

Holtera monitors ir maza, medicīniska ierīce, kas reģistrē cilvēka sirdsdarbību un ritmu, kā arī veic sirdsdarbības pierakstu tajos gadījumos, kad cilvēkam ir diskomforta sajūta krūtīs vai parādās neregulāra sirdsdarbība.

Kas ir Holtera monitorēšana?

Holtera monitorēšana ir nepārtraukts, ilgstošs sirdsdarbības ātruma un ritma pieraksts, ko veic Holtera monitors. Slimnīcā pieejamo Holtera monitoru sirds ritma reģistrācijai iespējams izmantot ne tikai vienu diennakti (24 stundas), bet arī daudz ilgtošākā laika periodā – līdz pat 72 stundām. Liepājas Reģionālās slimnīcas Kardiloģijas nodaļas vadītāja, kardioloģe Iveta Šime teic, ka ar šo monitoru sirds ritmu iespējams reģistrēt no vienas līdz pat septiņām diennaktīm. „Populārākais Holtera monitorēšanas laiks, protams, ir viena diennakts, taču, ja sirds ritma traucējumi cilvēkam ir retāki, tad ieteicams to darīt ilgstošākā laika periodā,” norāda I.Šime.

Kam nepieciešama Holtera monitorēšana?

Šo izmeklējumu var veikt jebkuram cilvēkam, gan gados jauniem cilvēkiem, kuri sūdzas par ātru pulsu, reiboņiem, ģīboņiem, gan sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar jau konstatētām sirds slimībām. „Holtera monitorēšana ir neinvazīvs, nesāpīgs izmeklējums, līdzīgi kā elektrokardiogramma. Turklāt pats monitors neierobežo pacienta ikdienas darbības.” skaidro I.Šime.

Kā norit procedūra?

Holtera monitors ir ļoti mazs un to ir ērti lietot. Kardioloģe I. Šime stāsta, ka cilvēkam krūšu kurvja priekšpusē ar speciāliem lipeklīšiem pielipina monitoru. „Ierīce reģistrēs ne tikai pacienta sirds darbību un ritmu, bet piefiksēs arī sirds darbības radītājus gadījumā, ja pacients jūt pārsitienus, kūleņošanu, ātrāku sirdsdrabību vai kādu citu neparastu sirds uzvedību. Ar šī izmeklēja rezultātiem pacients dodas pie ģimenes ārsta, kardiologa vai aritmologa, atkarībā no mērķa, ko esam gribējuši iegūt, veicot šo izmeklējumu. Monitorēšanas rezultāti, var palīdzēt ārstam noteikt, vai, piemēram, pacientam ar mirdzaritmiju vēl ir jāturpina lietot asins šķidrinošas zāles vai nav. Zāles ir dārgas, tām ir blakus parādības un jābūt stingram pamatojumam, lai tās turpinātu lietot,” uzsver. I. Šime.  Tāpat Holtera monitorēšana var palīdzēt noskaidrot arī citus ar cilvēka sirds veselību saistītus jautājumus.

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu – holtera monitorēšanu, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums. Pierakstīties uz izmeklējumu var personīgi Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā vai pa telefonu: 63403231 katru darba dienu no plkst. 800 līdz 1600.

Indra Grase

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste

tel.:26591363