Pirmo reizi slimnīcā veic plecu locītavas artroskopiskas operācijas

Auders
Lietuviešu daktera V. Jermolajevas vadībā pirmo reizi mūsu slimnīcā tika veiktas plecu locītavas artroskopiskas operācijas,kurās piedalījās arī mūsu slimnīcas ārsts U. Ārgalis

5. martā Klaipēdas Reģionālās slimnīcas daktera Viktoras Jermolajevas vadībā, kas ir vadošais šī tipa operāciju veicējs Baltijas valstīs, pirmo reizi mūsu slimnīcā tika veiktas trīs plecu locītavas artroskopiskas operācijas.

Tajās piedalījās arī mūsu slimnīcas ārsts Uldis Ārgalis, kuru aicinājām pastāstīt par šīs metodes priekšrocībām ārstējot plecu traumas, kā arī par turpmāko sadarbību ar lietuviešu kolēģi.

„Divas no operācijām bija plecu locītavas stabilizācijas operācijas, kas tika veiktas diviem vīriešiem ar tā saucamajiem ieradumu mežģījumiem plecu locītavā. Un viena operācija bija plecu locītavas rotatoru cīpslu sašūšana, kas ir viena no biežākajam patoloģijām plecā. Ieraduma mežģījumi biežāk ir vīriešiem. Parasti tas ir traumas rezultātā. Sievietei bija rotatoru cīpslas plīsums. Operācijas tika veiktas artroskopiski, kas ir maz invazīvi, maz traumatiski. Pacienti pēc operācijām jutās labi.

Divi no viņiem devās mājās jau tajā pašā dienā pēc operācijas un viens - nākošajā dienā. Tā ir maz invazīvās ķirurģijas viena no priekšrocībām – īslaicīgs stacionēšanās laiks. Kaut gan nelielās ādas brūcītes ir sadzijušas, viņi tomēr vēl nevar pilnībā baudīt šīs operācijas rezultātus, jo laiks ir pagājis salīdzinoši maz un audi iekšpusē vēl nav sadzijuši. Taču tādēļ slimnīcā viņiem nav jāuzturas, bet jāievēro saudzējošs režīms līdz pilnīgai atlabšanai.

Par situāciju mūsu slimnīcā V. Jermolajevas īpaši neko nekomentēja. Tajā slimnīcā, kurā viņš strādā ir labāka situācija šajā jomā, bet izejas stāvoklis ir bijis līdzīgs. Lietuvieši, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus, jau ir pārbūvējuši operāciju zāles. Ja arī pie mums tas tiks izdarīts, tad mēs būsim vienā līmenī. Pirms operācijām mani mazliet uztrauca tas, vai operāciju zāles aprīkojums būs piemērots šīm operācijām, bet par laimi, viss bija kārtībā. Taču, lai šīs operācijas Liepājā tiešām uzsāktu, mums trūkst vairāki aprīkojuma elementi, piemēram, speciālais elektrokoalgulācijas aparāts, kas nemaksā īpaši dārgi, bet, kamēr tas netiks iegādāts, pastāvīgi mēs neko darīt nevarēsim. Lielu lomu šajās paraugoperācijās spēlēja firma Johnsons @ Johnsons, kas noorganizēja un atrisināja dažas finansiālas problēmas, apmaksājot lietuviešu speciālista darbu un piegādājot vajadzīgos instrumentus, arī jau pieminēto elektrokoalgulācijas aparātu. Tas, ko esam sākuši, ir ļoti vajadzīgs mūsu pacientiem. Mēs neizgudrojam neko jaunu. Ar nokavēšanos ejam to pašu ceļu, ko veic tuvākie kaimiņi, nerunājot nemaz par Eiropas valstīm. Mēs vienkārši cenšamies tos panākt. Patlaban mums jānodrošina aprīkojums, šo operāciju veikšanai, bet nākošais solis ir informēt arī ģimenes ārstus par šo iespēju mūsu slimnīcā.”

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris

28/04/2014

A.Gulbis un A.Mertens veic jauna veida operāciju pusaudzim