Pieraksts uz Oktobri:

27. septembris – uz izmeklējumiem;

29. septembris – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

Latvijas mugurkaula ķirurgi apmeklē slimnīcu

P9070025
Valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks Latvijas mugurkaula ķirurgus iepazīstināja ar slimnīcas attīstības plāniem un izrādīja jau rekonstruētās telpas.

Septembra sākumā Liepājā notika Latvijas Mugurkaula ķirurģijas asociācijas izbraukuma sēde. Liepājas slimnīcas traumatologs Agris Mertens atzina, ka asociācija formāli pastāvēja, bet ilgāku laiku aktīvi nefunkcionēja. Tāpēc šogad mugurkaula ķirurgi vienojušies, ka situāciju nepieciešams mainīt un asociācijas praktsiskā darbība jāatjauno.

Tāpēc tagad ik pēc trim mēnešiem notiek asociācijas sēdes, kur notiek gan informācijas, gan pieredzes apmaiņa un arī Liepājā bijušas vairākas mūsu speciālistu sagatavotas prezentācijas, kas saistītas ar mugurkaula kakla daļas problēmām. „Liepājā izdarītas arī līdz šim Latvijā neveiktas operācijas, kas saistītas ar laminoplastijām. Mums ir astoņi izoperēti pacienti un sēdē parādījām pirmos rezultātus kādi ir pēc šīm operācijām. Pasaules mērogā tas protams nav daudz, jo pasaulē šī metode tiek plaši izmantota, bet Latvijā tas ir jaunums,” skaidro A. Mertens.

Savukārt 7. septembrī ducis mugurkaula ķirurgu apmeklēja arī Liepājas Reģionālo slimnīcu. A. Mertens pastāstīja, ka apmeklējuma mērķis bija parādīt kolēģiem ne tikai tos darbus, kas darīti un kuri tika prezentēti sēdē, bet parādīt arī vidi kurā strādā mūsu mediķi, kādas mums ir operāciju zāles un instrumenti, lai apliecinātu, ka arī reģionos iespējams strādāt ļoti augstā līmenī.

Tikšanās laikā valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks un valdes loceklis Andris Vistiņš 12 mugurkaula ķirurgus no P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Taumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas iepazīstināja ar attīstības plāniem un izrādīja jau rekonstruētās telpas.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ķirurgs Andris Pūce atzinīgi novērtēja paveikto un atklāja, ka ar Liepāju viņam saistās senas atmiņas. Kā jaunais dakteris, strādājot Katastrofu medicīnas centrā, viņš savu pirmo pastāvīgo operāciju izbraukumā veicis tieši Liepājā. „Tas bija 1997. gada 1. martā, kad vēl vecajās operāciju zālēs man nācās kādam kungam operēt muguru,” saka A. Pūce un piebilst, ka līdz ar to viņš var salīdzināt kā bija tad un kā ir tagad.

Savukārt P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mugurkaula ķirurgs Aivars Olmanis saka, ka pirms 16 gadiem šeit beidzis strādāt, bet kontakts vēl joprojām ir gan ar ārstiem, gan pacientiem: „Jūsu Slimnīcas avīzi es internetā lasu regulāri, tā kā zinu, kas te notiek un ko jūs dariet. Protams, pirms 16 gadiem viss bija stipri savādāk, bet arī tajos laikos ārsti strādāja. Taču viss iet uz priekšu un attīstās - uzlabojas tehnoloģijas, ārstēšanas iespējas un telpas. Cik cilvēks komfortabli jūtas atrodoties slimnīcā, tam ir būtiska nozīme. Tas ir apsveicami, ka ar to budžetu ko piedāvā Veselības ministrija, šeit ir izdarīts tik daudz un var redzēt, ka nauda ir ielikta kārtīgā lietā. Un ja naudu ieliek kārtīgā lietā, tad pilnīgi noteikti būs atdeve. Te var būt tikai, kā saka, baltā skaudība.”

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris