Pieraksts uz Maiju:

26. aprīlis – uz izmeklējumiem;

28. aprīlis – uz speciālistu konsultācijām;

31.05.2017. no 14:00 līdz 19.00

Liepājas slimnīcā veikta jauna operācija bērnu mugurkaula ķirurģijā

Sarežģīto operāciju 13 gadus vecam zēnam veic ārsti Artis Gulbis (no kreisās) un Agris Mertens, asistējot māsai Agnesei Bricei

Šodien (28.04.14.) Liepājas Reģionālajā slimnīcā trīspadsmitgadīgam zēnam tika veikta mugurkaula operācija - mugurkaula skriemeļu fiksācijas operācija, kas ir solis tālāk bērnu ķirurģiskā ārstēšanā valstī kopumā.

Šāda veida operācijas tik jaunam pacientam tika izdarīta pirmo reizi ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā.

Operāciju veica Liepājas Reģionālās slimnīcas traumatologs Agris Mertens un ORTO mugurkaula ķirurģijas klīnikas ķirurgs-vertebrologs Artis Gulbis.

A.Mertens norāda, ka šāda veida operācija bērniem līdz šim Latvijā nav veikta. Operācija noritēja divos etapos un ilga aptuveni četras stundas. Zēns ir no Ventspils un līdz šim ārstējās pie daktera A.Gulbja. Pacientam jostas daļā bija noslīdējis skriemelis, kas izraisīja hroniskas muguras sāpes. Tā kā medikamentozā terapija nedeva rezultātu, ārsts pieņēma lēmumu veikt operāciju.

A.Mertens stāsta, ka operācijas laikā pacientam izņēma noslīdējušā mugurkaula skriemeļa disku, tā vietā ieliekot mākslīgo implantu. Pēc tam ar speciālām titāna skrūvēm, kas īpaši šim gadījumam tika pasūtītas no Šveices, veica skriemeļa fiksāciju.

A.Mertens uzsver, ka Liepājas slimnīcai ir ilgstoša sadarbība ar A.Gulbi, ieviešot arvien jaunas novitātes mugurkaula ķirurģijā, un šī operācija ir jauns solis bērnu ķirurģiskā ārstēšanā, kas ir daudz savādāka nekā pieaugušo ārstniecība.

Indra Grase,

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris