Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem
!!! Onkoloģisko pacientu diagnostikas un aprūpes kārtība
Pacienti ar aizdomām par onkoloģiskām saslimšanām uz izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām ar korekti noformētu ģimenes ārsta nosūtījumu (forma 027/u) var pieteikties Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā katru darba dienu no plkst.10 .00 līdz 15.00

Veikta sarežģīta pēdas velves deformācijas koriģējoša operācija

Operācija ilga aptuveni 4 stundas, taču visu ko ārsti M. Leitlands (no labās) un M. Malzubris bija iecerējuši operācijas laikā izdevās veikt.
Operācija ilga aptuveni 4 stundas, taču visu ko ārsti M. Leitlands (no labās) un M. Malzubris bija iecerējuši operācijas laikā izdevās veikt.

06.11.2015. Liepājas Reģionālajā slimnīcā veica sarežģītu kreisās pēdas velves (cavus) deformācijas koriģējošu operāciju trīsdesmitgadīgai pacientei. Operāciju izdarīja slimnīcas traumatologs-ortopēds Māris Leitlands sadarbojoties ar VSIA Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas traumatologu-ortopēdu Mārtiņu Malzubri.

Operācija ilga aptuveni 4 stundas un visu ko ārsti bija iecerējuši operācijas laikā izdevās veikt.

 

Šāda veida operācija Liepājas Regionālajā slimnīcā tika veikta otro reizi. Pirmajā reizē šai pašai pacientei 10.04.2015. jau tika veikta labās pēdas velves deformācijas operācija.

 

Traumatologs – ortopēds Māris Leitlands skaidro, ka pēdas velves (cavus) deformācija var izpausties gan kā nedaudz pacelta pēdas arka, gan kā nopietna deformācija, kuras dēļ pacientam jāstaigā ar pēdas ārpusi, jānēsā lielāka izmēra apavi. (skat. 1. un 2. attēlu).

c_405_149_16777215_00___images_bildes_rakstiem_1_2_att.png

Operācijas gaita atkarīga no deformācijas pakāpes un pavadošajām problēmām, norāda M. Leitlands. Operācijas laikā jākoriģē gan kaulu deformācija, gan mīksto audu feformācija - muskuļi un saites, kas deformētā pēdā nav balansā, skaidro ārsts. Šai pacientei tiks veikta gan pēdas koriģējoša osteotomija, gan mīksto audu balansa korekcija, saka M. Leitlands.

 

Uzziņai:

Kādas ir cavus pēdas deformācijas ārstēšanas iespējas?

Šīs deformācijas ārstēšana atkarīga no deformācijas pakāpes un pavadošajām problēmām. Ja deformācija nav tik izteikta, to iespējams koriģēt ar fizioterapiju un ortopēdiskiem apaviem. Noptietnas deformācijas ārstē ķirurģiski.

Kādi izmeklējumi nepieciešami cavus pēdas deformācijas diagnostikai?

Pacienti jāzimeklē klīniski un radioloģiski.

Klīniskā izmeklēšana.

Tiek izmeklēta pacienta gaita, vai nav pēdas ādas izmaiņas, tiek veikti specializēti testi, lai pieņemtu lēmumu par ķirurģisko ārstēšanu. Viens no svarīgākajiem testiem ir „Coleman block test”. Pacienta pēdu novieto uz cieta 2,5 - 4 cm paliktņa un liek slogot pēdu, lai pārliecinātos par pēdas stabilitāti. (skat. 3. un 4. attēlu).

 

3. attēls                                    4. attēls

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_3_4_att.jpg

Radioloģiskā izmeklēšana.

Cavus pēdas deformācijas diagnostikai nepieciešamas rentgenogrammas gan standartprojekcijās, gan ar slodzi (skat. 5., 6.attēlu), datortomogrāfijas izmeklējumi un, ja nepieciešams, tad arī magnētiskās rezonanses izmeklējumi. Izmeklēšana atkarīga no deformācijas pakāpes un pavadošajām problēmām.

 

5.attēls Rtg pēdai AP projekcijā     6.attēls Rtg pēdai LL projekcijā ar slodzi

c_402_236_16777215_00___images_bildes_rakstiem_5_6_att.png

 

Kāds ir ķirurģiskās ārstēšanas mērķis?

Ķirurģiskās ārstēšanas mērķis ir samazināt sāpes un uzlabot pēdas funkcijas.

 

Kāds ir pēcoperācijas periods un rehabilitācija?

Pēc oerācijas tiek uzlikta ģipša longete, kuru pēc šuvju noņemšanas - 14.,16. dienā, nomaina uz cirkulāru ģipša imobilizāciju. Pēdu imobilizē ar cirkulāru ģipša imobilizāiju uz 2 mēnešiem.

 

Pēc 2 mēnešiem pacientam noņem ģipša imobilizāciju un uzsāk ārstniecisko vingrošanu ārstu - rehabilitologu un fizioterapeitu uzraudzībā. Pacienti mācās no jauna staigāt.

 

 

Indra Grase

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste

mob.tel.: 26591363

linija4

linija2

Foto galerijas

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris

28/04/2014

A.Gulbis un A.Mertens veic jauna veida operāciju pusaudzim

linija3

Video galerijas

07/11/2015

Veic unikālu operāciju

09/05/2014

Bez sāpēm atgriežas skolas solā

Bez sāpēm atgriežas skolas solā