Slimnīcā uzsāktas regulāras laparoskopiskās nieru operācijas

Kopā ar kolēģi Māri Naļivaiko un operāciju māsu Guntu Dergunovu pirmo nieru izņemšanas operāciju ar laproskopisko metodi veica ķirurgs Mārtiņš Silenieks (centrā)

2011. gada 6. jūnijā Liepājas Reģionālajā slimnīcā notika pirmā pašu spēkiem veiktā laproskopiska nieres izņemšanas operācija.

Kā stāsta uroloģe – onkoloģe Dzintra Litavniece, pagājušā gada nogalē (16.11.10.) mūsu slimnīcā tika uzsāktas laproskopiskās nieru operācijas un toreiz tās tika veiktas ar P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kolēģu palīdzību. Taču pusgada laikā mūsu slimnīcā tās apgūtas tādā līmenī, ka varam paši uzsākt regulāru šo operāciju veikšanu. Dz. Litavniece: „Tā kā dakterim Mārtiņam Sileniekam ir gan ķirurģiska, gan laproskopiska pieredze, tad viņš arī izdarīja pirmo operāciju un arī turpmāk nodarbosies tieši ar laproskopiskām operācijām.”

Operācija noritēja veiksmīgi, paciente jau otrajā pēcoperācijas dienā sāka staigāt un bija gatava doties mājās, stāsta Dz. Litavniece, un piebilst, ka pacientam pēc šādas ārstēšanas ir ievērojami mazākas operācijas traumas, īsāks rehabilitācijas periods un pacients ātrāk spēj atgriezties darbā. „Kā tautā saka, nu maisam gals ir vaļā un šādas operācijas mūsu slimnīcā tiks izdarītas arī turpmāk”, pārliecināta ir Dz. Litavniece.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā