Pieraksts uz Jūliju:

28. jūnijs – uz izmeklējumiem;

30. jūnijs – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

Urīnpūšļa audzēja diagnostikā – jauna daudzsološa pieeja

Pirmo no trim operācijām veic kolēģis no Tallinas Centrālās slimnīcas Genādijs Timbergs, kuram jau ir pieredze šāda veida diagnostikas metodes izmantošanā, bet pārējās veiks mūsu slimnīcas urologi.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā 2014.gada 12.maijā notika pieredzes apmaiņas pasākums, kurā, diagnosticējot urīnpūšļa, vēzi pirmo reizi tika izmantota jauna diagnostikas metode pielietojot „Hexvix”.

„Hexvix” ir īpašs preparāts, kuru ievada urīnpūslī pirms cistoskopijas (metode, ar kuras palīdzību tiek izmeklēts urīnpūslis), kuras laikā turpmākai izmeklēšanai ņem audu paraugus no urīnpūšļa sienas (biopsiju). Jaunais preparāts ir īpaši efektīvs urīnpūšļa vēža diagnosticēšanā tā sākuma stadijā.

Pirms veikt cistoskopiju urīnpūslī ievada „Hexvix”, kur tas uzkrājas tieši vēža šūnās. Cistoskopijas laikā ārsts ievieto nelielu caurulīti urīnpūslī, kas to izgaismo ar zilu gaismu, kā rezultātā audzējs iekrāsojas sarkanā krāsā, kas ārstam ir labi redzams. „Tas ir ideāli piemērots urīnpūšļa audzēju diagnosticēšanai, jo ievadot preparātu, tiek it kā iekrāsotas audzēja skartās vietas, kas ļauj daudz precīzāk noteikt audzēja atrašanās vietu un lielumu un veikt pilnīgu slimo audu izgriešanu, ko parasti mēs veicam izmantojot endoskopisko metodi,” skaidro Dzintra Litavniece un piebilst, ka pirmdien mediķu uzdevums bija iepazīties ar jauno metodi un tās pielietošanas iespējām.

Kopumā „Hexvix” instilācija tika veikta trim pacientiem. Dzintra Litavniece stāsta, ka pirmo no tām veica kolēģis no Tallinas Centrālās slimnīcas Genādijs Timbergs, kuram jau ir pieredze šāda veida diagnostikas metodes izmantošanā, bet pēc tam - mūsu slimnīcas urologi. „Pieredze endoskopisko operāciju veikšanā mums ir pietiekami liela, bet šī diagnostikas metode mums vēl jāapgūst,” norāda Dzintra Litavniece un uzsver, ka tas ir kaut kas jauns, Kurzemes pusē vēl nebijis un šīs metodes apgūšanu var uzskatīt kā soli tālāk Kurzemes Uroloģijas centra izveidē, kas darbu uzsāks līdzko atvērsies jaunās rekonstruētās telpas.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā