Pieraksts uz Janvāri:

22. decembris – uz speciālistu konsultācijām;

BĒRNIEM LĪDZ 18 G.V. PIERAKSTS PIE ZOBĀRSTA
21.02.2018. no 08:00

Dzintra Litavniece – „Gada liepājniece 2014”

18. martā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notika „Goda un Gada Liepājnieku 2014” apbalvošanas ceremonija, kurā Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un viņa vietnieki Gunārs Ansiņš un Jurijs Hadarovičs sveica liepājniekus

Liepājas 390. dzimšanas dienā un pasniedza pilsētas augstākos apbalvojumus 15 Gada liepājniekiem, kuru veikums Liepājas labā 2014. gadā bijis pamanāms, nozīmīgs un sabiedrībā novērtēts.

Marta sākumā ikviens liepājnieks interneta balsojumā varēja nobalsot par viņaprāt populārāko no Gada liepājnieku TOP 15, tādējādi pievienojot arī savu Paldies. Tā bija iespēja izteikt personīgos vēlējumus un atzinību ikvienam no 15 izraudzītajiem “Gada liepājniekiem”, kuri izskanēja vakara gaitā.

Gada liepājnieces titulu ieguva arī Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe, onkoloģe – ķīmijterapeite, slimnīcas onkoloģisko pacientu konsīlija vadītāja Dzintra Litavniece.

Dz. Litavniece 1982.gadā pēc Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātes beigšanas sāka strādāt Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā par ārstu – internu ķirurģijas speciālitātē. 1983.gadā pēc internatūras beigšanas ieguva ķirurga kvalifikāciju. No 1983.gada strādāja par Asins pārliešanas nodaļas vadītāju un paralēli par dežūrķirurgu un ordinatoru ķirurģijas nodaļā. Kopš 1993.gada pilda Uroloģijas nodaļas vadītājas pienākumus. 2014.gadā uz Uroloģijas nodaļas bāzes tika izveidots Kurzemes Uroloģijas centrs. Tā vadītājas pienākumus pilda Dz. Litavniece, vienlaicīgi strādājot par uroloģi, onkoloģi - ķīmijterapeiti. Kopš 2010.gada Dz. Litavniece ir Liepājas Reģionālās slimnīcas onkoloģisko speciālistu konsīlija vadītāja.

• Dzintra Litavniece izveidojusi nozīmīgāko uroloģijas centru ārpus Rīgas - Kurzemes Uroloģijas centru.

• Izaudzinājusi virkni jauno urologu, liekot drošus pamatus uroloģijas pastāvēšanai un attīstībai Liepājā arī nākotnē.

• Dz. Liatvniece ir speciālists ar milzīgu pieredzi, tomēr nekad neapstājas pie sasniegtā un nepārtraukti ievieš jaunas ārstēšanas un diagnostikas metodes.

Pateicoties Dz. Litavnieces mērķtiecībai, Liepājas Reģionālajā slimnīcā izveidoja un 2014.gada 30. oktobrī, atklāja Kurzemes Uroloģijas centru, kas Kurzemes reģiona pacientiem nodrošina plaša spektra uroloģisko palīdzību – gan diagnostiku, gan ārstēšanu. „Šāds centrs vēl nav nevienā no Latvijas universitātes slimnīcām.  Uroloģijas centra izveide neapšaubāmi ir liels ieguvums gan pacientiem, kuri šeit ārstējas, gan ārstiem, kas centrā strādā,” šādus atzinīgus vārdus ir teicis urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

Nozīmīgs ir Dz. Litavnieces ieguldījums slimnīcā izveidojot spēcīgu Uroloģijas centra ārstu komandu, kas nodrošina visu nepieciešamo palīdzību - gan liepājniekiem, gan pacientiem no attālākām  reģiona pilsētām, piemēram, Ventspils, Kuldīgas un citām pilsētām.

Ar savu darbu un personīgo piemēru Dzintra Litavniece ir panākusi, ka slimnīcā tiek nodrošināta augsta līmeņa uroloģiskā un onkoloģiskā palīdzība ikvienam pacientam. Dzintra Litavniece ir augsti kvalificēts speciālists ar milzīgu pieredzi, tomēr viņa nekad neapstājas pie sasniegtā un nepārtraukti ievieš jaunas ārstēšanas un diagnostikas metodes.

Paralēli uroloģes – onkoloģes ikdienas darbam Dr. Dzintra Litavniece papildina savas zināšanas un prasmes apmācībās (mazinvazīvā uroloģijā, endouroloģijā, onkoloģijā, laparoskopijā u.c.), gan tepat Latvijā, gan ārvalstīs. Daktere veikusi klīniskos pētījumus uroloģijā, onkoloģijā, ķīmijterapijā.

Dr. Dzintra Litavniece ir ilggadēja Latvijas Urologu asociācijas biedre un Latvijas onkologu asociācijas biedre. Pēc Dzintras Litavnieces iniciatīvas 2011. gadā nodibināta Kurzemes Onkoloģijas attīstības biedrība. Dzintra Litavniece ievēlēta biedrības valdē un pilda biedrības viceprezidentes pienākumus.

Dzintras Litavnieces veikumu augstu novērtējusi arī Latvijas Ārstu biedrība piešķirot apbalvojumu:  II.  pakāpes goda zīmi „Cilvēka laiks”.

Informāciju sagatavoja:

Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Indra Grase, slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā

31/10/2014

Kurzemes Uroloģijas centra atklāšana

01/07/2015

Prostatas audzēja diagnostika un ārstēšana LRS

31/10/2014

Atklāj Kurzemes Uroloģijas centru