Pieraksts uz Janvāri:

22. decembris – uz speciālistu konsultācijām;

BĒRNIEM LĪDZ 18 G.V. PIERAKSTS PIE ZOBĀRSTA
21.02.2018. no 08:00

Veiks bezmaksas prostatas veselības pārbaudes

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_kuc_11.jpg

Oktobrī un novembrī, „Kurzemes Uroloģijas centra” speciālisti sadarbībā ar „Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju” un „Latvijas Urologu asociāciju” turpinās pagājušajā gadā uzsākto veselības kampaņu un piedāvās vīriešiem iespēju saņemt urologa konsultācijas,

kā arī veikt būtiskākās prostatas veselības pārbaudes bez maksas, portālu www.liepajniekiem.lv informē LUA komunikācijas konsultante Kristīne Bambe.

2014. gada dati liecina, ka no ielaista prostatas vēža Latvijā savu dzīvību zaudēja 409 vīrieši un vislielākais jauno pacientu skaits tika diagnosticēts lauku reģionos, kur iedzīvotājiem ir visnotaļ ierobežotas iespējas piekļūt pie speciālistiem un laikus pārbaudīt savu veselību. Lai aktualizētu un risinātu šo problēmu „Kurzemes Uroloģijas centrs” šajā rudens sezonā veiks bezmaksas urologu konsultācijas, kas ārstiem dos iespēju aptvert vēl lielāku riska pacientu grupu, savukārt vīriešiem parūpēties par savas dzīves kvalitāti.

Vīriešiem laiku pa laikam ir jāveic profilaktiskās pārbaudes, jo prostatas vēža sākuma stadijā ne vienmēr ir jūtami kādi simptomi vai diskomforts. Prostatas vēzis ir ļoti viltīga saslimšana un vīrietis sākumā var nemaz nejust par tās klātbūtni, līdz brīdim, kad tā būtiski sāk ietekmēt urinēšanu un seksuālo funkcionalitāti. Urologi norāda, ka ikvienam vīrietim, sasniedzot 50 gadu vecumu, būtu nepieciešams veikt profilaktisko pārbaudi pat tad, ja nav jūtamas dzīves kvalitātes izmaiņas.

Brīdī, kad vīrietim tiek atklāta ielaista prostatas vēža saslimšana, vairs nevar runāt par pacienta pilnīgu izveseļošanos, šādā situācijā labākais uz ko vīrietis var cerēt ir dzīves ilguma paildzināšana un dzīves kvalitātes noturēšana apmierinošā līmenī. Šī iemesla dēļ vīrietim ir jāpārvar kautrīgums, sliktākajā gadījumā slinkums un jādodas veikt savas veselības pārbaudi, jo tikai tā vīrietim būs iespēja nodrošināties pret prostatas vēža slimību un no tās izrietošajām sekām.

Vienkāršākais solis, lai nokļūtu pie urologa uz bezmaksas veselības pārbaudi, ir vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš jums izskaidros visu nepieciešamo informāciju un novirzīs jūs pie urologa uz konsultāciju. Latvijā ģimenes ārsti šo situāciju izprot un ir spējīgi nozīmēt pareizās un nepieciešamās analīzes, kurās parasti arī uzrādās pirmie trauksmes signāli, ka kaut kas varētu nebūt kārtībā.

Informācijas avots: www.liepajniekiem.lv

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā

31/10/2014