Pieraksts uz Jūniju:

24. maijs – uz izmeklējumiem;

26. maijs – uz speciālistu konsultācijām;

31.05.2017. no 14:00 līdz 19.00

AE Partner darbinieki pasniedz dāvanu slimnīcas bērnu nodaļai

Gundega Blizņeca nodaļas vārdā saka paldies AE Partner darbiniekiem par atsaucību un vērtīgo dāvinājumu.

Uzņēmuma AE Partner darbinieki Liepājas Reģionālās slimnīcas Vispārējai bērnu slimību nodaļai kā dāvinājumu pasnieguši piecus inhalatorus 800 eiro vētībā. Nodaļas virsmāsa Gundega Blizņeca uzsver, ka tas ir ļoti nozīmīgs dāvinājums, jo būtiski uzlabos mazo apcientu aprūpi gadījumos, kad nepieciešams veikt medikamentu inhalācijas.

Jau pagājušajā gadā šī uzņēmuma darbinieki ziedoja savus personīgos līdzekļus četru inhalatoru iegādei 600 eiro apmērā. „Tā kā viņi izteica vēlmi atbalstīt nodaļu arī šogad, mēs nonācām pie slēdziena, ka mums nepieciešami vēl šādi inhalatori,” saka Gundega un piebilst, ka īpaši tie ir vajadzīgi gada aukstajā laikā, kad mazie pacienti sirgst ar dažādām elpceļu infekcijām. „Tāpēc, kad viņi mums zvanīja un jautāja, kas mums būtu nepieciešams, mēs teicām, ka vēlētos vēl inhalatorus. Līdz ar to mums jau deviņās no divpadsmit palātām ir šādi inhalatori,” stāsta Gundega un nodaļas vārdā saka paldies AE Partner darbiniekiem par atsaucību un vērtīgo dāvinājumu.

Inhalatori tiek uzpildīti ar zālēm un pieslēgti pie konsolēm, kur ir  saspiestais gaiss, kas nodrošina medikamentu izsmidzināšanu aerosola formā, ko caur muti vai masku bērns var dziļi ieelpot. Smidzinātājs medikamentus pārvērš vidēji trīs mikronu lielās daļiņās un nodrošina to nokļūšanu dziļākājos elpceļos un plaušu alveolās. Tāpēc inhalācijas ir viens no efektīvākajiem un biežāk izmantotajiem elpceļu iekaisuma ārstēšanas veidiem, jo nodrošina tiešu un ātru iedarbību uz elpceļu gļotādu, kurā notiek iekaisuma process. Inhalators izmantojams ātrai un efektīvai astmas, elpošanas ceļu un plaušu slimību ārstēšanai.

Gadu gaitā ir izgudroti dažādi inhalāciju veidi un inhalatoru ražošana joprojām attīstās. Taču sākotnēji inhalators bija parasts trauks, kurā ar karstu ūdeni tika aplieti ārstnieciskie augi un, ieelpojot garaiņus, tika ārstētas dažādas elpceļu saslimšanas.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

21/02/2017

Bērnu nodaļa saņem dāvinājumu no AE Partner darbiniekiem