Pieraksts uz Decembri:

21.02.2018. no 08:00

Mikrobs un Ziepju Burbulīte stāsta kā pareizi mazgāt rokas

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_p3220053.jpg

22. martā Liepājas Reģionālās slimnīcas foajē AS Drogas Liepājas veikala darbinieki un korporatīvi sociālās atbildības projekta brīvprātīgie sniedza priekšnesumu slimnīcas apmeklētājiem par pareizas roku mazgāšanas soļiem.

„Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, kas bērnam būtu jāapgūst no mazotnes jau ģimenē, bērnu dārzos audzinātājas saskaras ar dažādām situācijām. Diemžēl daudzi bērniņi ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet nevēlas to darīt vispār. Taču mediķi ir pierādījuši, ka cilvēks var saslimt ar neskaitāmām slimībām, ja regulāri un pareizi netiek mazgātas rokas,” stāsta AS Drogas Mārketinga un sabiedrisko attiecību direktore Ilze Kirstuka – Ščeglova.

Tādēļ, lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā iemācītu pareizas un regulāras roku mazgāšanas nozīmīgumu, 2014. gada oktobrī AS Drogas radīja korporatīvās sociālās atbildības projektu – Vispasaules roku mazgāšanas dienu Latvijā, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 15. oktobrī.

Šajā projektā ir vairāki elementi, kas dažādos veidos palīdz veidot un nostiprināt bērnu veselībai svarīgo prasmi – pareizu roku mazgāšanu:

• plakāts ar 8 roku mazgāšanas soļiem
  • mācību video par roku mazgāšanu
  • speciāli radīti tēli – Ziepju Burbulīte un Mikrobs, kuri priekšnesumu laikā atraktīvi un mazos smīdinošā veidā ar roku mazgāšanas deju māca, kāpēc, kad un kā ir jāmazgā rokas
  • informatīvās uzlīmes uz ziepēm
  • īpaši trafareti zīmējumiem, kuros bērni var uzzīmēt apgūto
  • uzlīmes ar Ziepju Burbulīti un Neganto Mikrobu
  • mājas lapa www.mazgarokas.lv (visi materiāli pieejami latviešu un krievu valodā)
  • roku mazgāšanas dziesma un tās vārdi
  • izglītojoši raksti un padomi

Vairāk informācijas www.mazgarokas.lv

21/02/2017