Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Akcijā „Meklējam sirdsmāsiņu” visvairāk balsu par liepājniecēm

noslegusies-akcija-meklejam-sirdsmasinu-sumina-ari-liepajnieci.jpg
Par bērnu māsiņām Oksanu Aleksejevu (no labās) un Līgu Olbačevsku akcijā Meklējam sirdsmāsiņu bija balsots visvairāk. (foto: Egons Zīverts, liepajniekiem.lv)

Ikdienā bērnu medicīnas māsas savās darbavietās ir steidzīgas, rosīgas, norūpējušās un atbildības nastu plecos, taču vakar svinīgajā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un viņa kundzes,

akcijas Meklējam sirdsmāsiņu patroneses Daces Seisumas, vissirsnīgākās, labākās un mīļākās māsiņas, par kurās balsojuši mazie pacienti un viņu vecāki, ieradās samulsušas, saposušās un arī ļoti smaidīgas.

 

«Esam pārsteigtas, gandarītas un ļoti, ļoti priecīgas,» gandrīz vienā balsī teica Liepājas Reģionālās slimnīcas māsiņas Oksana Aleksejeva un Līga Olbačevska, par kurām akcijā Meklējam sirdsmāsiņu bija balsots visvairāk. Lepns ne tikai par savas slimnīcas personāla novērtējumu, bet par visām māsiņām, kuras nosauktas akcijā, bija Liepājas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks: «Es apbrīnoju māsu spēju atstāt savas problēmas un rūpes ārpusē un slimnīcā domāt tikai un vienīgi par pacientiem, viņu vecākiem un ārstiem.»

«Paldies» svars un nozīme

 

Akcijas Meklējam sirdsmāsiņu iniciators un galvenais atbalstītājs ar naudas balvu (500 latiem jeb 711,44 eiro pēc nodokļu nomaksas) jau ceturto reizi bija Rietumu bankas labdarības fonds (RBLF). Laikraksts Diena publicēja stāstus par māsu interesanto un nesavtīgo darbu. Šogad pirmo reizi akcijā Meklējam sirdsmāsiņu iesaistījās arī uzņēmums Rimi Latvia, kas aicināja balsot par bērnu māsiņām. Rimi dāvanu karšu izlozes rezultāti tiks paziņoti 14. janvārī.

 

Akcija kopš pašiem pirmsākumiem ir devusi labumu visiem – gan ceļot medicīnas māsas profesijas prestižu, gan arī iemācot pateikt paldies. Trijos mēnešos par bērnu māsām saņemts vairāk nekā 7500 balsojumu. Laureātes tika noteiktas, apkopojot anketas un elektronisko balsojumu portālā Diena.lv. Bet, kā uzsvēra laikraksta Diena galvenais redaktors Gatis Madžiņš, «sirdsmāsiņas titulu varētu piešķirt katrai bērnu māsiņai, kurai pateikts kaut viens sirsnīgs paldies, jo kādam viņa ir iekritusi sirdī ar iejūtību un laipnu palīdzību».

 

«Māsiņu darbs kādreiz var šķist neredzams un nenozīmīgs, bet tomēr neaizmirsīsim, ka māsiņa ir tā, kas visu laiku atrodas līdzās bērnam, kad viņš ir nonācis slimnīcā, un māsiņa ir tā, kas bērnam sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību, kad vecāku nav blakus. Tas ir nenovērtējams darbs – mīlēt un rūpēties ne tikai par saviem bērniem, bet ik dienas ar iejūtību un sirsnību izturēties pret daudziem maziem pacientiem un viņu vecākiem,» akcijas svinīgajā noslēgumā uzsvēra RBLF valdes priekšsēdētāja Inga Šīna. Savukārt Rietumu bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks, RBLF padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko, neslēpjot emocijas, atcerējās laiku, kad bērnībā bija gadījies nokļūt slimnīcā un labais vārds arī toreiz ārstējis ne mazāk kā medikamenti un potes. «Šī profesija ir unikāla, jo dod labumu daudziem. Esam gandarīti, ka akcija nes augļus – tiek pievērsta sabiedrības uzmanība medmāsu nesavtīgajam darbam. Pēc Zolitūdes traģēdijas esam nolēmuši atbalstīt ugunsdzēsējus un glābējus, jo par viņu grūto darbu maz tiek runāts,» teica A. Suharenko.

Plaša profila profesija

 

«Svarīgi, ka mūsu darbam tiek pievērsta uzmanība,» pēc sarunas ar prezidentu Andri Bērziņu sacīja Kuldīgas slimnīcas māsiņas Anžela Vārna un Inguna Valtere. Uzskaitot rakstura īpašības, kurām būtu jāpiemīt ideālai medicīnas māsai, viņas jo īpaši uzsvēra spēju saprasties ne tikai ar mazajiem pacientiem, bet arī ar viņu vecākiem un ārstiem. «Mēs esam arī tilts, zibensnovedējs,» teica A. Vārna. Viņas dežūra iekritusi tieši pirmajā jaunā gada dienā un «paldies Dievam, bija mierīga, bet tagad gan – pieci pacienti pa dienu ir». Par saņemtās prēmijas tērēšanu vēl neviena no māsiņām neesot domājusi, lai gan dažas atzina, ka gribētu naudas balvu ieguldīt savas veselības uzlabošanā. «Nav jau viegla šī profesija. Stress, negulētas naktis,» sacīja Džuljeta Grava no Alūksnes slimnīcas. Bet Laima Dārziņa no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas un traumatoloģijas nodaļas, kura par māsu strādā 38 gadus, apgalvoja, ka svarīgākais ir dzirdēt pozitīvu darba novērtējumu.

 

Par medicīnas māsu daudzpusību apbrīnu izteica akcijas Meklējam sirdsmāsiņu patronese Dace Seisuma, kura ir gan mediķe, gan arī vienkārši mamma. Viņa, uzrunājot māsiņas, sacīja: «Bērnu māsiņas ir īpašas. Vienmēr esmu apbrīnojusi viņu spēju veikt manipulācijas mazajiem pacientiem, kuri bieži ir raudoši, un reizē mierināt viņu satrauktos vecākus. Arī mani. Apliecinu visdziļāko cieņu visām māsām, kas veic savu darbu ar lielu atbildību un pēc labākās sirdsapziņas.»

 

Šīgada sirdsmāsiņu akcijas laureātes

 

Saskaņā ar akcijas nolikumu par sirdsmāsiņu varēja kļūt – ne tikai saņemot visvairāk balsu, bet arī ievērojot reģionālo principu: Sirdsmāsiņas nosaukumu iegūst četras populārākās bērnu māsiņas slimnīcās no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales, un 14 māsiņas – no Rīgas slimnīcām un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

 

Sirdsmāsiņas titulu šogad ieguvuva: Kurzemē - Oksana Aleksejeva un Līga Olbačevska no Liepājas Reģionālās slimnīcas, Inguna Valtere un Anžela Vārna no Kuldīgas slimnīcas; Latgalē - Rita Milakne un Lilita Tutiņa no Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Ināra Vansoviča un Gaļina Tuzika no Daugavpils reģionālās slimnīcas; Rīgā – Ilze Posohina un Teresa Sevruka no Rīgas Dzemdību nama, Marika Šestaka, Laima Dārziņa, Olga Damane, Marina Klimoviča, Olga Maskale, Velta Petruņko, Sanita Savicka, Mārīte Lukēvica, Iveta Germane, Gaļina Jasinska, Daiga Rubene un Edīte Enne no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas; Vidzemē - Inese Bērziņa no Vidzemes slimnīcas, Valentīna Gūtmane no Ogres rajona slimnīcas, Lidija Urmane no Jūrmalas slimnīcas un Džuljeta Grava no Alūksnes slimnīcas; Zemgalē - Antra Kodore un Anda Barkāne no Jēkabpils reģionālā slimnīcas, Sandra Auzenberga un Rita Glušņova no Jelgavas pilsētas slimnīcas.

 

Akcijā piedalījās 860 bērnu māsiņas no 22 Latvijas slimnīcām: Alūksnes slimnīcas, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Bauskas slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Cēsu klīnikas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Dobeles un apkārtnes slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas, Jūrmalas slimnīcas, Kuldīgas slimnīcas, Liepājas reģionālās slimnīcas, Madonas slimnīcas, Nacionālā rehabilitācijas centra «Vaivari», Ogres rajona slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu dzirdes centra nodaļas, Rīgas Dzemdību nama, Tukuma slimnīcas, Vidzemes slimnīcas un Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcas.

Iepriekš akcija «Meklējam sirdsmāsiņu» norisinājās 2008. un 2009. gadā, kad tika noskaidrotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un pēc tam - Latvijas reģionālo slimnīcu sirsnīgākās bērnu māsas. Savukārt 2012. gadā tika apbalvotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sirdsmāsiņas.

 

 

Pārpublicējums no www.diena.lv

 

linija4

linija2

Foto galerijas

10/05/2018

M.Kraule un A.Saksena veic laparoskopisku operāciju bērnam. Foto - Dainis Ģelzis

21/02/2017

Bērnu nodaļa saņem dāvinājumu no AE Partner darbiniekiem

linija3

Video galerijas

12/05/2018

Liepājā turpmāk veiks Latvijā reto laparoskopisko cirkšņa trūces operāciju

01/02/2018

Latvijā gripas epidēmija