Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Vispārējā bērnu slimību nodaļa

PA190006

Vispārējā bērnu terapijas nodaļa atrodas slimnīcas trešajā stāvā. Tā nodrošina valsts apmaksātus ārstnieciskos pakalpojumus bērniem ar dažāda profila saslimšanām līdz 18 gadu vecumam. Vispārējās bērnu terapijas nodaļas telpās atrodas otolaringologa apskates kabinets, kur otorinolaringologs pieņem dažāda vecuma pacientus pēc iepriekšējā pieraksta – gan tos, kas ārstējas nodaļās, gan ambulatori. Nodaļas ārsti konsultē bērnus arī slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā.

 

Nodaļā strādā sertificētas māsas un māsu palīgi, kuri nodrošina ārstu nozīmējumu izpildi un bērnu aprūpi, sekmējot mazo pacientu ātrāku atveseļošanu.

 

Nodaļas darbā vajadzības gadījumā iesaistās arī bērnu neirologs, ķirurgs, oftalmologs, fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļas speciālisti.

 

Uzturēties kopā ar bērnu slimnīcā, palīdzot nodrošināt viņa aprūpi, var viens no bērna vecākiem. Līdz 18 mēnešu vecumam tas ir bez maksas, ja bērns ir vecāks, tad atbilstoši slimnīcas apstiprinātam cenrādim tiek iekasēta maksa par gultas veļas izmantošanu un sadzīves nodrošināšanu. Visām personām, kas uzturas nodaļā, ir jāievēro nodaļas iekšējās kārtības noteikumi, lai nodrošinātu pretepidemioloģiskā režīma ievērošanu, higiēnu un bērnu drošību. Jebkuru neskaidrību gadījumā pacientu vecākus aicinām vērsties pie vecākās māsas, dežūrējošās medmāsas, ārstējošā ārsta vai dežūrārsta, lai maksimāli ātri varētu palīdzēt risināt problēmas.

 

Pediatrijas dienesta ietvaros darba dienās strādā arī Bērnu dienas stacionārs. Ārstēšana Dienas stacionārā jāsaskaņo ar ārstējošo ārstu vai dežūrārstu, un to var izmantot, ja nakts laikā Jūsu bērnam mediķu uzraudzība nav nepieciešama.

 

Nodaļā sadarbībā ar dažādām organizācijām tiek veicināta bērniem draudzīgās vides iekārtošana, atbilstoši bērnu fiziskām un emocionālām vajadzībām.

 

Lai nodrošinātu augstu aprūpes kvalitāti, ir pieejamas arī tiešās pieejamības pediatra konsultācijas, kuras nodrošina nodaļas ārsti atbilstoši pierakstam Konsultatīvajā nodaļā.

 

Cienījamie pacienti!

Lai veicinātu Jūsu bērna ātrāku izveseļošanos, nepieciešams ievērot sekojošus noteikumus.

 • Vispārējā bērnu slimību nodaļā pie bērna var atrasties viens aprūpētājs (māte, tēvs, aizbildnis, vecvecāks), uzrādot uzrādot personas apliecinošu dokumentu (pase, ID karte).
 • Pavadošās personas, bērnam no 18 mēnešu vecuma, par diennakts uztērēšanos slimnīcā pie bērna, diennakts maksa - 2.20 EUR.
 • No uzturēšanās maksas atbrīvotas personas, kas uzturas pie bērna ar invaliditāti un paliatīvās aprūpes pacientu pavadošās personas (uzrādot bērna invaliditātes apliecību).
 • Trūcīgām personām, uzrādot statusu apliecinošus dokumentus, diennakts uzturēšanās maksa – 1.09 EUR (skat. LRS maksas pakalpojumu cenrādi).
 • Pirms izrakstīšanās lūdzu vērsties pie medmāsas, lai noformētu maksājumu.
 • Persona, kas atrodas stacionārā kopā ar bērnu, piedalās bērna ārstēšanas procesā – regulāri dod nozīmētos medikamentus, nodrošina bērna ikdienas higiēnas procedūras (mazgā rokas, zobus u.c.), uztur tīru apkārtējo vidi, kā arī pati ievēro personīgo higiēnu, ievēro ārsta bērnam rekomendēto diētu un barošanas režīmu, precīzi aizpilda barošanas un novērošanas lapu.
 • Bērna diētu un barošanas režīmu nosaka ārstējošais ārsts, bez saskaņošanas ar ārstējošo ārstu aizliegts uzsākt lietot citus pārtikas produktus, vai veikt patvaļīgas izmaiņas ārsta nozīmētajā diētā.
 • Ja pavadošā persona vēlas, lai viņa tiktu ēdināta, ir jāveic maksājums par attiecīgi izvēlēto ēdināšanas veidu (Maksas ēdināšana 1. variants 2.20 EUR, Maksas ēdināšanas 2.variants 4.20 EUR), informējot par to personālu.
 • Nodaļā jāievēro palātas režīms, aizliegts ciemoties citās palātās. Tas nepieciešams, lai pasargātu Jūsu bērnu no inficēšanās ar citu saslimšanu, kā arī, lai Jūs neinficētu citus bērnus, kas bērnu vecumā notiek ļoti ātri.
 • Bērnu var apmeklēt tikai 1-2 apmeklētāji, ievērojot apmeklētāju laiku un lietojot apavu virsvalkus - bahilas. Apmeklētāji nedrīkst ņemt līdzi skolas vecuma bērnus.
 • Bērna aprūpējošo personu maiņa jāsaskaņo ar ārstējošo ārstu, lai nerastos pārpratumi. Šai personai jābūt pilnīgi informētai par bērna veselības stāvokli – slimības simptomiem, diētas īpatnībām u.c.
 • Bērni, kuri stacionēti bez pavadošās personas (vecākiem, aprūpētājiem u.c.) no nodaļas iziet nedrīkst.
 • Pusaudži no nodaļas drīkst iziet tikai ar ārstējošā ārsta atļauju.
 • Bērnu aprūpētājs iziešanu no nodaļas saskaņo ar medicīnas māsu.
 • Roku mazgāšana pēc tualetes lietošanas, pirms ēdienreizēm, pirms zīdaiņu maisījuma pagatavošanas, pēc koplietošanas priekšmetu lietošanas, palīdzēs pasargāt Jūs un Jūsu bērnu no inficēšanās riska, ar vīrusu un bakteriālām infekcijām.
 • Pirms un pēc nodaļas ledusskapja, mikroviļņu krāsns, Venden ūdens aparāta lietošanas dezinficējiet rokas ar tam paredzēto dezinficējošo šķīdumu, kurš atrodas blakus minētai sadzīves tehnikai, piestiprināts pie sienas.

Būtiski!

Saistībā ar slimnīcā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā, pacienta apmeklēšana iespējam tikai tām personām, kuras var uzrādīt Covid-19 analīžu negatīvu testu, kas veikts ne vairāk par 72 stundām, pirms ierašanās slimnīcā.

Vēlam drīzu atveseļošanos!

Bērnu nodaļas administrācija

linija4

linija2

Foto galerijas

10/05/2018

M.Kraule un A.Saksena veic laparoskopisku operāciju bērnam. Foto - Dainis Ģelzis

21/02/2017

Bērnu nodaļa saņem dāvinājumu no AE Partner darbiniekiem

linija3

Video galerijas

12/05/2018

Liepājā turpmāk veiks Latvijā reto laparoskopisko cirkšņa trūces operāciju

01/02/2018

Latvijā gripas epidēmija