Jaunumu arhīvs

• varētu veikt satura kvalitātes uzlabošanu un satura pielāgošanu lietotāju vajadzībām, ko apkopo un analizē mājaslapā izvietotā statistikas uzskaites programma "Google Analytics".

Bērniem cirkšņa trūces operācijas veic laparoskopiski

Vairāk

10. maijā Liepājas Reģionālajā slimnīcā ieradās profesors Amulja Saksena (Amulya Saxena, Chelsea Children's Hospital, Chelsea and Westminster NHS Fdn Trust, Imperial College London) no Londonas, kas kopā ar slimnīcas bērnu ķirurģi Mariju Krauli diviem zēniem veicas cirkšņa trūces operācijas, izmantojot laparoskopisko metodi.

Vairāk

Logopēde no Ukrainas gūst pieredzi slimnīcā

Vairāk

25.aprīlī Liepājas Reģionālās slimnīcas logopēdi uzņēma Kijevas Medicīnas centra „Universālā klīnika „Oberig”” Rehabilitācijas nodaļas vecāko logopēdi Jūliju Zaščipasu, kas slimnīcā bija ieradusies pieredzes apmaiņas vizītē. „Universālā klīnika „Oberig”” ir viena no lielākajām privātajām klīnikām sabiedrības veselības jomā Ukrainā.

Vairāk

Liepājas Reģionālajā slimnīcā ieviesta jauna pierakstu sistēma

Vairāk

Lai pacientiem atvieglotu pierakstīšanās kārtību gan pie speciālistiem, gan uz izmeklējumiem, Liepājas Reģionālajā slimnīcā ieviesta jauna pierakstu sistēma. Atšķirībā no vecās pierakstu sistēmas, kad bija noteiktas konkrētas pierakstu dienas gan uz izmeklējumiem, gan uz speciālistu konsultācijām, jaunajā sistēmā ikviens var pierakstīties jebkurā laikā uz brīvajām pierakstu vietām.

Vairāk

Ērces ir bīstamas līdz pat vēlam rudenim

Vairāk

Ņemot vērā klimatu, Latvijā ērces ir ļoti izplatītas. Tās dzīvo ne tikai laukos vai mežos, tās var būt arī pilsētās, parkos, smiltīs. Latvijā sastopamas divas ērču sugas, kas pārnēsā cilvēkiem bīstamas infekcijas slimības, to skaitā arī ērču encefalīta vīrusu. Vislielākā ērču aktivitāte ir laika posmā no maija līdz septembrim, taču aktīvas tās var būt līdz pat vēlam rudenim. Liepājas Reģionālās slimnīcas infektoloģe Ingrīda Strika stāsta kā atpazīt ērču encefalītu un kā rīkoties, ja piesūkusies ērce.

Vairāk

Antikoagulanti – optimālas terapijas izvēle katram pacientam

Vairāk

Pacientiem ar ātriju fibrilāciju, jeb mirdzaritmiju gadījumos, kad veikta perkutāna koronāra intervence (sirds asinsvadu stentēšana), jālieto speciāli asins šķidrinoši medikamenti - antikoagulanti, lai mazinātu išēmiska insulta risku, nepalielinātu asiņošanu un stenta trombožu biežumu. Par to, kas jāņem vērā izvēlētos antikoagulantus, jautājām Liepājas Reģionālās slimnīcas invazīvajam kardiologam, aritmologam Valteram Stirnam.

Vairāk

Valsts apmaksātu diska trūces operāciju veic arī Liepājā

Vairāk

No šī gada aprīļa valsts apmaksātu muguras diska trūces operāciju var veikt ne tikai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, bet arī Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Vairāk

Lai nieres strādātu labi, par tām jārūpējas

Vairāk

Nepietiekama nieru darbība var būtiski ietekmēt cilvēka veslības stāvokli vai pat izraisīt tā nāvi. Speciālisti atzīst, ka arī Latvijā palielinās to cilvēku skaits, kuriem ir hroniska nieru mazspēja dažādu slimību piemēram, cukura diabēta, arteriālās hipertensijas, nierakmeņu slimības, urīnceļu infekcijas u.c. dēļ. Nefroloģe Arta Gertnere stāsta par to, kas viņu pamudinājis izvēlēties nefrologa specialitāti un kāda nefroloģiskā palīdzība tiek nodrošināta Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Vairāk

Slimnīcu apmeklē topošie infektologi un reanimatologi

Vairāk

Lielajā piektdienā, 30. martā Liepājas Reģionālo slimnīcu kārtējo reizi apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti, lai iepazītos ar medicīnas iestādi, kā iespējamo darba vietu nākotnē, kā arī, lai uzzinātu par tām iespējām, ko slimnīca var piedāvāt topošajiem medicīnas speciālistiem. Kopumā bija ieradušies divdesmit pēdējo kursu studenti.

Vairāk

Sveic Liepājas dzimšanas dienā dzimušos mazuļus

Vairāk

20. martā Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš Liepājas Reģionālajā slimnīcā apciemoja un sveica Liepājas pilsētas dzimšanas dienā, 18. martā, jaundzimušos mazuļus un viņu vecākus.

2018. gada 18. martā slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nāca 3 mazuļi – divas meitenītes un puika. Priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš ģimenēm pasniedza Liepājā ražotās mīkstās mantiņas - lauvas un dāvanu kartes aptiekā mazuļu pūriņu papildināšanai.

Vairāk

Ķīmijterapija – viena no vēža ārstēšanas pamatmetodēm

Vairāk

Vēža ārstēšana lielākajai daļai cilvēku saistās ar trim lietām: ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Ķīmijterapija neapšaubāmi ir viena no vēža ārstēšanas pamatmetodēm un bieži vien ārstēšanu sāk tieši ar to. Pirms vairāk nekā trim gadiem Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika izveidota Ķīmijterapijas, hematoloģijas un paliatīvās aprūpes nodaļa. Uz sarunu aicinājām nodaļas vadītāju, ārsti onkoloģi – ķīmijterapeiti Zinaīdu Štaru, lai atskatītos uz aizvadīto laiku un runātu par nodaļas attīstību šajā laika posmā.

Vairāk

Aicina pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai

Vairāk

Biedrība „Dzīvības koks” aicina pieteikties cilvēkus, kurus skāris vēzis, lai saņemtu valsts apmaksātu atbalstu pēc aktīvā ārstēšanas posma. No 2018.gada onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā rehabilitācija tiks nodrošināta kā valsts apmaksāts pakalpojums. Kā paredz Ministru Kabineta noteikumi Nr.780 „Noteikumi par psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu personām ar onkoloģisku slimību un to ģimenes locekļiem”, pakalpojums ir sešu dienu kurss ar izmitināšanu.