Joprojām ierobežoti pacientu apmeklējumi slimnīcā

c_297_145_16777215_00___images_slimnica.jpg

Saistībā ar slimnīcā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības mazināšanā, joprojām ierobežoti pacientu apmeklējumi slimnīcā. Pacienta apmeklēšana iespējama tikai ar ārstējošā ārsta (Sociālās aprūpes nodaļā ar ārsta, ārsta palīga vai virsmāsas) saskaņojumu.

Pacientu atļauts apmeklēt bez Covid-19 testa veikšanas:

• pacienta tuviniekiem, kuri pārslimojuši Covid-19 infekciju – līdz 6 mēnešiem (180 dienām) pēc saslimšanas, kas apstiprināta laboratorijas izmeklējumā (SARS-CoV-2 RNS tests ir bijis POZITĪVS) – jāuzrāda testa rezultāts vai sertifikāts par saslimšanu ar Covid-19 infekciju,
  • pacienta tuviniekiem, kuri pabeiguši vakcināciju pret Covid-19 infekciju – jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts vai apliecinājums.

Pacientiem, kuri nav slimojuši ar Covid-19 infekciju un kuri nav pabeiguši vakcināciju pret Covid-19 infekciju, jāveic Covid -19 RNS tests 24-48 stundas pirms atļautā apmeklējuma – jāuzrāda Covid-19 NEGATĪVA testa rezultāts.

Pacienta tuviniekiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Tuviniekiem, ierodoties apmeklēt pacientu:

• jābūt iegādātām un pareizi uzliktām medicīniskām maskām,
  • jābūt iegādātiem un uzvilktiem apavu virsvalkiem (bahilām),
  • pēc nepieciešamības jāuzliek personāla izsniegts priekšauts vai virsvalks, ja tuvinieks palīdz darbībās ar pacientu,
  • jāveic roku dezinfekcija.

Mainoties epidemioloģiskajai situācijai, arī ierobežojumu pakāpe var mainīties.

Informācija iedzīvotājiem: https://covid19.gov.lv/covid-19/veseliba/veselibas-pakalpojumu-sniegsana