Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Pie slimnīcas glābēji testē jaunās auto kāpnes

Liepājas ugunsdzēsēju glābēji trenējās glābšanas darbiem ar jaunajām auto kāpnēm pie slimnīcas, kas ir viens no stratēģiski svarīgajiem objektiem Liepājā
Liepājas ugunsdzēsēju glābēji trenējās glābšanas darbiem ar jaunajām auto kāpnēm pie slimnīcas, kas ir viens no stratēģiski svarīgajiem objektiem Liepājā

Liepājniekiem un pilsētas viesiem, kuri pagājušajā nedēļā pie Liepājas Reģionālās slimnīcas pamanīja rosāmies ugunsdzēsējus glābējus ar auto kāpnēm, nebija pamata satraukumam – nekas slikts nebija atgadījies, glābēji lūkoja, cik veiksmīgi ar jaunajām auto kāpnēm var piekļūt mūsu pilsētas augstākajai ēkai.

 

Kā portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas, otrdien, 14.jūnijā, Liepājas ugunsdzēsēji glābēji ar jaunajām auto kāpnēm sāka apgūt Liepājas Reģionālo slimnīcu: “Pārbaudām piebraucamās vietas pie objekta, lai apzinātu vietas, kur var nolikt jaunās auto kāpnes, kur nevar, pie kuriem logiem tiekam, kuriem - ne.”

 

Pēc viņa teiktā visas Liepājas ugunsdzēsēju glābēju maiņas trenēsies glābšanas darbiem ar jaunajām auto kāpnēm pie Liepājas Reģionālās slimnīcas, kas ir viens no stratēģiski svarīgajiem objektiem Liepājā.

“Lai gadījumā, ja notiek nelaime, glābēji nevis tērētu dārgās minūtes, meklējot piemērotāko vietu, kā piekļūt ēkai, bet varētu ātri un operatīvi rīkoties, veicot glābšanas darbus,” skaidro R.Andrijauskas.

 

Viņš piebilst, ka praktiskās nodarbības norisinās kopā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas personālu: “Lai mediķi un pārējais stacionāra personāls arī būtu lietas kursā, kurās vietās glābēji var piebraukt pie ēkas, kur ērtāk veikt evakuāciju nepieciešamības gadījumā. Jo tieši tās arī būtu vietas, kurp virzāmi cilvēki trauksmes gadījumā, lai viņi pēc iespējas operatīvāk saņemtu palīdzību.”

 

Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš norāda, ka mācību mērķis bija apzināt konkrēto situāciju pie slimnīcas, lai ir skaidrība kur un kā ugunsdzēsības automašīnām piebraukt pie slimnīcas ēkas, lai lieki nezaudētu laiku, gadījumos kad tas tiešām varētu būt nepieciešams.

 

Kopīgi ar ugunsdzēsības dienestu izrunāts kur slimnīcas teritorijā izvietot norādes, kas apzīmēs ugunsdzēsības dienesta operatīvā transporta vietas. Tāpat arī ūdens hidrantu vāki tiks nokrāsoti sarkanā krāsā un izvietotas transporta novietošanas aizlieguma zīmes, kas gan slimnīcas darbiniekiem gan apmeklētājiem būs jāņem vērā novietojot savus transporta līdzekļus, viņš skaidro.

 

A.Vistiņš uzskata, ka mācības bijušas noderīgas, jo gadījumā, kad varētu būt tāda vajadzība evakuēt cilvēkus no stacionārām nodaļām, ar jauno ugunsdzēsības automašīnu aprīkojumu piekļūšana no ārpuses ir iespējama līdz pašam 12.stāvam.

 

Praktiskās nodarbības pie Liepājas Reģionālās slimnīcas turpināsies līdz ceturtdienai, 16.jūnijam, piebilst VUGD pārstāvis. Un rezumē, ka līdz šim ugunsdzēsēju glābēju un stacionāra personāla sadarbība bijusi veiksmīga.

 

Portāls jau informēja, ka maija pirmajās dienās mūsu ugunsdzēsēji glābēji saņēma jaunas auto kāpnes, kurām glābēju skatījumā ir dubulta vērtība. Pirmkārt, mūsu glābējiem nu ir divas auto kāpnes, līdz ar ko daudz operatīvāk un kvalitatīvāk būs iespējams izbraukt uz notikumiem. Otrkārt, jaunās auto kāpnes ar grozu to galā, salīdzinājumā ar līdzšinējām ir augstākas. Ja līdzšinējo kāpņu strēles maksimālais augstums ir 37 metri, tad jauno – 42 metri.

 

“Augstākā ēka mūsu pilsētā ir Liepājas Reģionālā slimnīca. Ar jaunajām auto kāpnēm nu varēsim sasniegt arī šīs ēkas jumtu,” prieku, saņemot kāpnes, neslēpa R.Andrijauskas, skaidrojot, ka jauno auto kāpņu, kas ir uz automobiļa “Iveco Magirus” bāzes, kāpņu galā ir grozs, kura celtspēja ir ap 400 kilogramu: “Tādējādi varēsim ne tikai lielā augstumā pacelt divus glābējus ar visu ekipējumu, bet operatīvi veikt arī glābšanas darbus.”

 

Turklāt jauno kāpņu strēles pēdējie 5 metri ir hidrauliski nolokāmi, kas ļaus glābējiem dzēšanas darbus veikt ne tikai, kāpnēm atrodoties vertikālā stāvoklī, bet arī aiz jumta kores.

 

Mūsu pilsētā bāzējas divas ugunsdzēsēju glābēju daļas – Ganību ielā mājvieta ir VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļai, bet Jelgavas ielā – VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļai. Vēl pa vienam postenim izvietots Ziemeļu ielā un Kapsēdes ielā. Ugunsdzēsēju glābēju posteņi ir arī novados – Priekulē un Aizputē. Jaunās auto kāpnes bāzēsies postenī Kapsēdes ielā.

 

Autors: www.liepajniekiem.lv

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.