Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Mediķus aicina izmantot E-veselības mācību materiālus

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_eveseliba.png

Lai nodrošinātu atbalstu e-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir izstrādājis mācību materiālus  ārstiem un farmaceitiem. Materiālos ir ietvertas un soli pa solim aprakstītas dažādu e-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas.

 

Elektroniskie mācību materiāli ir izstrādāti, ņemot vērā ārstu un farmaceitu priekšlikumus turpmāk apmācības par e-veselību nodrošināt elektroniskajā vidē. Tādējādi e-veselības sistēmas lietošanu profesionāļi varēs apgūt sev ērtā laikā un piemērotā veidā – gan video, gan rakstiskā formātā.

 

Mācību materiāli tiks regulāri papildināti, ietverot instrukcijas gan par jaunākajiem e-veselības pakalpojumiem, gan dažādiem sistēmas uzlabojumiem. Līdz ar to tiks nodrošināts, ka profesionāļiem ir tūlītēja iespēja iepazīties ar informāciju par sistēmas jaunākajām funkcijām.

 

Izstrādātie mācību materiāli ir pieejami e-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Mācību materiāli”. Rakstisku instrukciju veidā šobrīd ir izstrādāti materiāli par aktuālākajiem e-veselības pakalpojumiem, piemēram, ārstiem un ārstniecības personām par darbībām ar e-darbnespējas lapām (atvēršanu, slēgšanu, elektronizēšanu), par pacientu veselības pamatdatu ievadi, par nosūtījumu izveidošanu un citi. Savukārt farmaceitiem – par īpašās un parastās e-receptes apstrādi, kā arī receptes elektronizēšanu.

 

Savukārt mācību video ir izveidoti par pieciem e-veselības pakalpojumiem, kurus jau brīvprātīgi uzsākušas izmantot daļa ārstniecības iestāžu un aptieku (obligāta šo pakalpojumu izmantošana būs no šā gada 1. septembra). Video ietver instrukcijas par to, kā ārstam izrakstīt e-darbnespējas lapu, e-recepti, kā aizpildīt ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru (PREDA), savukārt farmaceitam – kā reģistrēt un izsniegt zāles.

 

Ārstiem ir izstrādāts arī mācību video par to, kā apskatīt un pievienot pacienta veselības pamatdatus (alerģiju, aktuālo diagnožu, medicīnas ierīču u.c.), kuru norādīšana e-veselības sistēmā ģimenes ārstiem ar šā gada 1. jūliju noteikta kā obligāta.

 

Jau ziņots, ka kopumā līdz šim klātienes semināros ir apmācīti ap 3500 ārstu un vairāk nekā 800 farmaceitu, un, vadoties pēc profesionāļu ieteikumiem, turpmākās apmācības tiks nodrošinātas elektroniskajā vidē. Vienlaikus ārstiem un farmaceitiem tiks nodrošināts arī reģionālais atbalsts, kas paredz iespēju vērsties pēc palīdzības NVD reģionālajās nodaļās, kurās apmācīti darbinieki nodrošinās ārstiem palīdzību sistēmas lietošanas uzsākšanā.

 

Mācību materiāli un video ir pieejami e-veselības portāla sadaļā “Mācību materiāli”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Jasenoviča

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Tālr.: 67043787

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.