Darba vizītē Liepāju apmeklē Ministru prezidents K. Kariņš

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_1040_48996484706_bd75bd2273_k.jpg

Piektdien, 1. novembrī, Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ieradās Liepājā, lai darba vizītes ietvaros tiktos ar Liepājas pilsētas vadību, klātienē iepazītos ar Liepājas industriālo teritoriju attīstības iespējām, kā arī apmeklētu Kurzemes reģiona lielāko slimnīcu.

Vizīte iesākās Liepājas pilsētas domē, Ministru prezidentam tiekoties ar domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, domes priekšsēdētāja vietniekiem Ati Deksni un Gunāru Ansiņu, izpilddirektoru Ronaldu Fricbergu, kā arī Liepājas Speciāli ekonomiskās zonas (LSEZ)pārvaldnieka vietnieku Uldi Hmieļevski.

Lai iepazītos ar Liepājas industriālo teritoriju un tajās izvietoto uzņēmumu izaugsmi un attīstības iespējām, Ministru prezidents kopā ar domes un LSEZ vadību apmeklēja gan ostas piestātni, gan vairākus SEZ uzņēmumus, tai skaitā jūlijā atvērto SIA “Jensen Metal” paplašināto ražotni, kurā tiek ražoti melnā metāla izstrādājumi, un elpošanas ekipējuma ražošanas uzņēmumu SIA “Interspiro Production”. Tāpat Ministra prezidents iepazinās ar bijušā metalurģijas uzņēmuma teritoriju, kuras attīstībā, veidojot to par vienu no spēcīgākajiem biznesa centiem Latvijā un Baltijā, nozīmīgs arī Latvijas valdības atbalsts.

“Liepāja ir viena no ekonomiski spēcīgākajām pilsētām reģionā. Augsti vērtēju pilsētas sasniegto investīciju piesaistē ražošanas un pakalpojumu jomā, radot jaunas darbavietas un veidojot pozitīvu pieaugumu arī Latvijas kopējai tautsaimniecībai. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas attīstības redzējums ir pārliecinošs. Arī Liepājas reģionālā slimnīca atstāja pozitīvu iespaidu ar līdz šim sasniegto un vadības redzējumu par nākotnes attīstību,” pauda Ministru prezidents.

Vizītes laikā tika pārspriesta arī Liepājas pilsētas pašvaldības iespēja saņemt aizņēmumus Valts kasē, lai veiksmīgi realizētu Eiropas Savienības (ES) fondu pašreizējā plānošanas perioda attīstības projektus,piemēram Kārļa Zāles laukuma rekonstrukciju, vairāku ceļu posmu infrastruktūras rekonstrukciju, pludmales tematiskā plānojuma īstenošanu un Zirgu salas revitalizāciju. Ar pašvaldības iespējām saņemt finansējumu no Valsts kases saistīta arī pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamības nodrošināšana, izbūvējot jaunu bērnudārzu.

“Mērķtiecīgi strādājam, lai liepājniekiem paaugstinātu bērnudārzu pieejamību, šobrīd tas ir prioritārs jautājums, un šajā ziņā mans un Ministru prezidenta viedoklis sakrīt. Pilsētā attīstās biznesa parki un perspektīvā arī jauni uzņēmumi, kas rada darba vietas liepājniekiem un apkārtējo novadu iedzīvotājiem. Pie šādas attīstības saprotam, ka pilsētā būs nepieciešami pat vairāki jauni bērnudārzi, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai pašvaldībai ir iespēja saņemt aizņēmumu Valsts kasē. Šobrīd ceram, ka jaunu bērnudārzu varēsim atklāt jau 2020. mācību gada sākumā, pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Iepazīstinot Ministru prezidentu ar pēdējo gadu laikā īstenotajiem skolu modernizācijas projektiem, kur, piesaistot ES līdzfinansējumu, ieguldīti 10 miljoni eiro, Liepājas domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka nākamajā plānošanas periodā būtu svarīgi panākt, lai šādas iespējas – uzlabot izglītības iestāžu tehnisko stāvokli un izveidot mūsdienu prasībām piemērotas mācību telpas, kas piepildītas ar atbilstošu materiāli tehnisko bāzi, būtu pieejamas arī sākumskolām.

Vizītes noslēgumā Ministru prezidents apmeklēja Liepājas reģionālo slimnīcu, kur iepazinās ar Konsultatīvās nodaļas, Dienas stacionāra un Dzemdību nodaļas darbību, kā arī ar slimnīcas vadību pārrunāja Kurzemes reģiona lielākās slimnīcas aktualitātes un attīstības iespējas.

Informāciju sagatavoja

Agija Tērauda

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas

Domes priekšsēdētāja padomniece

sabiedrisko attiecību jautājumos

tālrunis:28 647396

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.