Mārītei Kūlai piešķirts tituls „Gada liepājnieks - 2020”

Ārste Mārīte Kūla saņem pirmās slimnīcā nogādātās vakcīnu devas.

Godinot liepājnieku devumu savai pilsētai, 18. februārī apstiprināti Liepājas pilsētas apbalvojuma “Goda un gada liepājnieks 2020” saņēmēji.Tituls “Gada liepājnieks 2020” un sudraba goda zīme liepu lapas formā tika piešķirts arī Liepājas reģionālās slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītājai, pediatrei, bērnu infektoloģei Mārītei Kūlai par izcili profesionāli koordinētu un saskaņotu rīcību saslimšanas Covid-19 izplatīšanās risku apzināšanā, kontrolē un mazināšanā Liepājas pilsētā.

Apbalvojumu saņēmēji tiks godināti īpašā svinīgā ceremonijā Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pulcēšanās ierobežojumus. Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēja Apbalvojumu komisija, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā. Apbalvojuma saņēmējus 18. februāra Liepājas domes sēdē apstiprināja arī Liepājas domes deputāti.

Kopš 2020.gada 12.marta Latvijas iedzīvotāji dzīvo ārkārtējas situācijas apstākļos, ko izraisījusi koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija. Mārīte Kūla, kā slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja, aktīvi iesaistās Covid-19 slimības izplatības riska mazināšanā slimnīcā, izstrādājot un ieviešot infekcijas profilakses un kontroles pasākumus, nodrošinot personāla un pacientu fiziskās distancēšanās ievērošanas pasākumus, kā arī ieviešot individuālo aizsarglīdzekļu, to skaitā medicīnisko masku, nēsāšanas noteikumus darbinieku, pacientu un apmeklētāju vidū.

M. Kūla ir pierādījusi sevi kā erudītu un zinošu speciālisti. Ārste lielu uzmanību pievērš savai profesionālai izaugsmei, apmeklējot kursus, seminārus un piedaloties pētījumos, lai iegūtās zināšanas nodotu ārstiem, māsām un jaunākajam medicīnas personālam.

Kolēģi, raksturojot M. Kūlu, stāsta, ka neizsīkstošās enerģijas un profesionālās kompetences dēļ, ārste spēj ātri reaģējām uz pārmaiņām. “Pateicoties M. Kūlas ieguldītajam darbam, valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus mēs ļoti ātri pārņēmām un integrējām mūsu slimnīcā,” stāsta kolēģi. “M. Kūlas darba spējas ir apbrīnojamas. Viņa ir no tiem cilvēkiem, kas var vairākus darbus darīt vienlaicīgi. Ikdienā viņa ir prasīga, bet viņa savas prasības pamato un prasa to izpildi. M. Kūla ir komandas cilvēks. Viņa apspriežas ar kolēģiem, uzklausa ieteikumus, vienmēr atsaucīga jaunām idejām kā uzlabot darbu” raksturojot ārsti pauž kolēģi. M. Kūla pārņem labās prakses piemērus no citām slimnīcām un dalās ar savām zināšanām. Ārste seko līdzi jaunākajām rekomendācijām, ieteikumiem, piedalās lekcijās. “Viņa konsultējās tiklīdz ir kāda neskaidrība, jo vēlas zināt detalizētas atbildes,” norāda kolēģi. M. Kūla uzskata, jo ātrāk tiek atrisinātas neskaidrās lietas, jo vieglāk ir strādāt.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.