Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Slimnīcai jākļūst daudz gaišākai un optimistiskākai

liepajas-slimnica
Realizējot ieceri, paredzēts uzbūvēt nojumi, kas savienos slimnīcas pamatkorpusu ar jauno staru terapijas bunkuru.
18. augustā SIA NAMS arhitektu biroja pārstāvji ieradās slimnīcā, lai tiktos ar slimnīcas vadību un kopīgi apspriestu divus būvniecības projektus, kurus iecerēts īstenot samērā tuvā nākotnē.
 
Pirmais no tiem ir slimnīcas rekonstrukcijas projekta pirmā kārta. Savukārt otrais – nojumes izbūve, kas savienos jauno staru terapijas bloku ar Uzņemšanas nodaļu, pie kuras iecerēts uzbūt arī tā saucamo slūžu telpu neatliekamās medicīniskās palīdzības transportam. Par iecerēto projektu norisi uz sarunu aicinājām SIA NAMS arhitektu biroja pārstāvi Māri Malahovski.
 

- Līgums par slimnīcas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi ir noslēgts un mēs varam sākt darbu pie tā īstenošanas. Vispirms tiks izstrādāts detalizēts skiču projekts, jo daudzas lietas nepieciešams precizēt, bet pēc tam mēs izstrādāsim tehnisko projektu. Patlaban esam sagatvojuši sākotnējos materiālus ar kuriem iepazīstinājām slimnīcas vadību, kā arī runājām ar ārstiem, lai precizētu darba uzdevumu.

 

Cik ilgu laiku aizņems skiču izstrādāšana?

 

- Tas ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem, arī no pašas slimnīcas - cik ātri mēs atradīsim kopējos risinājumus. Ir pozīcijas par kurām mums nav domstarpību, ir pozīcijas par kurām mēs šobrīd meklējam kompromisu. Piemēram, apspriežot telpu plānojumu, mēs runājām par cilvēkiem, kuri tur strādās, kādi kabineti būs, kādas iekārtas un kur tās atradīsies - tās ir lietas, par kurām ir konkrēti jāizrunā ar nodaļu vai struktūrvienību vadītājiem un jāvienojas, lai rezultāts atbilstu prasībām un vajadzībām.

 

Pēc tam tiks izstrādāts tehniskais projekts?

 

Tas ir vienots process līgums paredz skiču projekta un tehniskā rojekta izstrādi, kas nepārtraucoties pāriet viens otrā.

 

Slimnīca tiks arī pie jaunas nojumes?

 

Tas ir otrs jautājums par kuru mēs ieradāmies runāt. Saistībā ar šo projektu mēs esam tikuši tālāk, jo praktiskie darbi tika uzsākti jau aptuveni pirms trim nedēļām. Realizējot ieceri, paredzēts uzbūvēt nojumi, kas savienos slimnīcas pamatkorpusu ar jauno staru terapijas bunkuru. Līdz ar to gan gulošus pacientus, gan tos, kas spēj pārvietoties paši uz procedūrām vai izmeklējumiem varēs nogādāt zem jumta no vienas vietas uz otru un atpakaļ. Savukārt pie Uzņemšanas nodaļas ieejas plānots uzbūvēt tā saucamo slūžu telpu, kurā varēs iebraukt neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna. Tas ļaus nogādāt pacientu no auto līdz slimnīcas Uzņemšanas nodaļai cilvēkiem atrodoties zem jumta.

 

Jums droši vien ir pieredze ārstniecības ēku projektēšanā, jo slimnīca ir specifiska iestāde un tās funkcijas stipri atšķiras gan no dzīvojamām, gan biroja ēkām.

 

- Esam strādājuši dažādās slimnīcās. Komanda mums ir diezgan liela. Kolēģi, ar kuriem es strādāju kopā pie šādiem projektiem, ir profesionāļi savā jomā. Domāju, ka nebūs daudz tādu Latvijas slimnīcu, kurās kāds no mums nebūtu kaut ko būvējis. Ir bijušas gan lielākas, gan mazākas pārbūves. Runājot par slimnīcām, zināma specifika ir gan projektēšanā, gan aprīkojumā. Vienkāršoti runājot, tā ir viena liela rūpnīca, ko mēs cenšamies veidot pēc iespējas funkcionālāku un cilvēkiem draudzīgāku. Sarežģītākais ir to apvienot. Ēku var ļoti labi tehnoloģiski pārveidot, bet ja tā nebūs draudzīga tiem, kas tur strādā, ja tā nebūs aicinoša apmeklētājiem, klientiem, pacientiem, kas tur ieradušies, tad pārbūvei nav jēgas. Līdz ar to daudz jādomā par vizuālo izskatu. Šobrīd slimnīcā ir diezgan daudz tumšu vietu. No tā ir jātiek vaļā, slimnīcai jābūt daudz gaišākai un optimistiskākai.

 

Pirmo reizi atbraucot un runājot ar liepājniekiem esmu ievērojis, ka attieksme pret slimnīcu ir diezgan neviennozīmīga. Mēs to pārrunājām ar kolēģiem Liepājas būvvaldē. Patiesībā ir daudz un dažādu aizspriedumu pret šo konkrēto slimnīcu. Esmu cilvēks no malas un, iespējams, man ir vieglāk objektīvāk spriest par to. Tā nebūt nav tik slikta un nebūt tik slikti nav novietota. Ir zināmas neērtības līdz slimnīcai nokļūt, bet tikpat labi var diskutēt arī par slimnīcas novietojumu pilsētas centrā. Varbūt Liepājai vēl tas nav tik raksturīgi, bet Rīgā veidojas transporta sastrēgumi un līdz slimnīcai var nokļūt tikai ar helikopteru, lai uzspētu savlaicīgi nogādāt pacientu slimnīcā. Šeit tādas problēmas, protams, nav. Turklāt attālums ir relatīva lieta, tas ar katru gadu samazinās, jo automašīnas nu jau ir lielākai daļai iedzīvotāju. Slimnīca ir ērti sasniedzama gan no Liepājas, gan Grobiņas puses, kas arī ir pietiekami tuvu. Arī Pāvilostas iedzīvotājiem ir daudz ērtāk atbraukt uz šejieni, nekā braukt kaut kur iekšā Liepājā. Arī par to vajag domāt, jo galu galā šī ir reģionāla slimnīca tā nav tikai Liepājas medicīnas iestāde. Tā tomēr apkalpo lielu teriotoriju un no tāda viedokļa šī vieta nebūt nav tik neērta.

 

Jums pašam ir interesanti strādāt pie šī projekta? Maizes darbs ir maizes darbs, tas protams ir viens aspekts, bet cik jūs pats esat aizrāvies ar šo ideju?

 

Ja es redzu, ka kādam tas ir vajadzīgs, tad vienmēr ir interesanti strādāt. Ir grūti, ja tas ir formāli un nevienam to nevajag. Es redzu, ka šeit cilvēkiem interesē tā lieta un vismaz līdz šim brīdim, kamēr mēs te satiekamies un runājam, ir ļoti labi. Slimnīcas cilvēki un mūsu komadas cilvēki viens otru ļoti labi saprot, mēs orientējamies šajos jautājumos un labi apzināmies kur mēs esam un ko darām, sardarbība ir ļoti laba. No vienas puses jau tas ugunskurs nedegs, jābūt arī pretī kādam kas var kaut ko pateikt. Ja pasūtītājam ir interese, varēšana un gribēšana, tad jau arī darbs sokās labāk. Liepājas gadījumā, cepuri nost, darba uzdevums bija ļoti labi un profesionāli sagatavots, salīdzinot ar virkni citu mazāk pozitīvu piemēru strādājot ar Latvijas slimnīcām. Cilvēki ļoti konkrēti zina, kam ir jābūt un ir informēti arī par tendencēm, kas ir Eiropā. Tas ir pozitīvi un jācer, ka tas tā arī turpināsies.

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.