Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Atklāj Liepājas Reģionālās slimnīcas jauno un moderno piebūvi

IMG 2488
Slimnīcas jaunā piebūve ir atklāta. Attēlā no labās puses: LR Veselības ministre Ingrīda Circene, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un LRS valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Ceturtdien, 31. maijā plkst. 15.00 svinīgā pasākumā klātesot LR Veselības ministrei Ingrīdai Circenei, Liepājas domes un Liepājas Reģionālās slimnīcas vadībai, kā arī viesiem no citām Latvijas pilsētām tika atklāta slimnīcas jaunā piebūve. Jaunās piebūves atklāšana ir liels solis uz priekšu veselības aprūpē ne tikai Liepājā, bet visā Kurzemē.

 

"Liepājas slimnīca ir viena no veiksmīgākajām menedžmenta jomā, ne velti Veselības ministrija maijā Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājam Edvīnam Strikam pasniedza atzinības rakstu par ieguldīto darbu un pašatdevi slimnīcas attīstībā un iedzīvotāju veselības uzlabošanā. Liepājas slimnīca neapšaubāmi ir lielākā slimnīca Kurzemes reģionā, kuras nozīmība nevienam nav jāpierāda. Izsaku lielu atzinību Liepājai, Liepājas pašvaldībai un slimnīcas vadībai par paveikto veselības aprūpes uzlabošanā!", svinīgajā piebūves atklāšanā, uzrunājot klātesošos, sacīja Veselības ministre Ingrīda Circene.

 

Laikā, kad medicīnai kopumā trūkst līdzekļu, Liepājas Reģionālai slimnīcai ir izdevies veiksmīgi piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus un pateicoties Liepājas pašvaldības un valsts atbalstam iesākt un veiksmīgi īstenot vērienīgu slimnīcas rekonstrukciju, kas ievērojami ļaus uzlabot pacientu apkalpošanas kvalitāti un pakalpojumu pieejamību.

 

"Visa pamatā ir cilvēks un arī šī vērienīgā slimnīcas rekonstrukcija tika veikta, lai mums, gan Liepājas, gan reģiona iedzīvotājiem, ievērojami uzlabotu pieejamību medicīnas pakalpojumiem un apkalpošanas kvalitātei! Man ir prieka un gandarījuma sajūta par paveikto, jo šīs piebūves atklāšana ir milzīgs solis uz priekšu ne tikai Liepājas, bet visas Kurzemes veselības aprūpes attīstībā. Ar lepnumu varu teikt, ka medicīnas pakalpojumu kvalitāte Liepājā ar katru nostrādāto dienu kļūst arvien labāka", gandarīts par paveikto ir Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

 

Pagājušā gada februārī tika uzsākta Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas pirmā kārta, kuras īstenošanai no Eiropas Savienības struktūrfondiem, valsts budžeta finansējuma un pašvaldības līdzfinansējuma atvēlēti 4 907 628, 00 latu. Taču slimnīca turpina strādāt pie rekonstrukcijas otrās un trešās kārtas īstenošanas. Kopumā slimnīcas rekonstrukcijā paredzēts ieguldīt aptuveni 13 miljonus latu un trīs gadu laikā pārvērst ārstniecības iestādi līdz nepazīšanai. Viens no galvenajiem slimnīcas rekonstrukcijas mērķiem ir savienot mūsdienu tehnoloģiskās un medicīniskās iespējas ar servisa iespējām.

 

Slimnīcas rekonstrukcijas pirmās kārtas realizācijas gaitā vērienīgas pārmaiņas notika slimnīcas pirmajā un otrajā stāvā. Šeit tika pārbūvētas ne tikai jau esošās telpas, bet arī uzcelta jauna piebūve. Jaunās ēkas pirmajā stāvā atradīsies Konsultatīvā nodaļa, Operāciju bloks, ārstu konsultāciju kabineti, Dienas stacionārs, Sterilizācijas nodaļa, Kvalitātes kontroles birojs, kā arī vairāki citi palīgkabineti un telpas. Šeit būs arī plaša uzgaidāmā telpa ar ērtiem krēsliem, kafejnīcu, aptieku, un citu nepieciešamo, lai cilvēki, gaidot uz izmeklējumiem vai pavadot kādu tuvinieku, justos mājīgi.

 

Savukārt otrajā stāvā lielas pārmaiņas ieviestas operāciju blokā, kur no līdzšinējām 11 operāciju zālēm tika izbūvētas 6 zāles un 2 manipulāciju telpas, kas pēc vajadzības būs savstarpēji pārveidojamas un pielāgojamas konkrētajiem apstākļiem. Turklāt Operāciju bloka rekonstrukcijā izmantotas jaunākās būvniecības tehnoloģijas, kas īpaši paredzētas šādu telpu izveidošanai. Vēl otrajā stāvā līdzās operāciju zālēm atradīsies arī plašs un moderns Dienas stacionārs.

 

Rekonstrukcijas pirmās kārtas gaitā izveidotas tā saucamās slūžas, neatliekamā medicīniskā transporta vajadzībām, kā arī plaša autostāvvieta gan personāla, gan klientu personiskajam transportam.

 

Slimnīcas rekonstrukcijas pirmās kārtas būvniecības darbi tiek īstenoti projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”, uzlabojot veselības pakalpojumu kvalitāti un paaugstinot izmaksu efektivitāti” ietvaros. Projekta pirmās kārtas īstenošanai no Eiropas Savienības struktūrfondiem, valsts budžeta finansējuma un pašvaldības līdzfinansējuma atvēlēti 4 907 628, 00 latu.

 

Savukārt, turpinot rekonstrukciju, šajā un nākošajā gadā jāapgūst vēl aptuveni 9,2 miljoni latu, kuri tiks novirzīti Reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļas, Dzemdību bloka, Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļas pārvietošanai uz otro stāvu, kā arī centrālā korpusa viena spārna rekonstrukcijai sākot no trešā līdz divpadsmitajam stāvam.

 

Pašreizējā slimnīcas ēka ir celta pirms 26 gadiem, un pēc rekonstrukcijas, kad būs pabeigti visi iecerētie darbi, ko varētu īstenot aptuveni 5-6 gadu laikā, slimnīca bez vērienīgiem kapitālieguldījumiem kalpos vismaz 30 gadus.

 

 

 

Evita Enģele, Liepājas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste

sadarbībā ar SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.