Slimnīcā mainīs liftus

P5190161
Turpinot īstenot Liepājas Reģionālas slimnīcas rekonstrukcijas pirmo kārtu, 2011. gada janvārī Liepājas Reģionālajā slimnīcā sāks nomainīt vecos, savu laiku nokalpojušos liftus, kā arī to priekštelpu veco durvju vietā tiks uzstādītas ugunsdrošības noteikumiem atbilstošas automātiskās durvis un izremontētas pašas liftu halles.

Darbus veiks a/s „Latvijas lifts – Šindlers”, kas uzvarēja iepriekš rīkotā iepirkumu konkursā, un ar kuru 2010. gada 20. decembrī noslēgts līgums par šo darbu veikšanu. Liftu nomaiņas kopējās izmaksas ir Ls 462 350,74.

Liftu nomaiņa tiks veikta divos etapos. Pirmajā etapā no 2011. gada janvāra līdz jūnijam tiks nomainīti pirmie seši lifti. Tie ir trīs mazie pasažieru lifti un divi lielie. Šajā laikā posmā tiks veikta veco liftu demontāžas un šahtu pārbūves darbi, jauno liftu montāža, apdares darbi, kā arī liftu sertifikācija un nodošana ekspluatācijā. Lai nodrošinātu vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vienu no lielajiem liftiem paredzēts aprīkot ar speciālām pogām braila rakstā un skaņas signālu atbilstoši vājredzīgu un vājdzirdīgu cilvēku vajadzībām. Tā kā lielajiem liftiem ir plašākas durvis un tajā ērtāk ir iekļūt ar ratiņkrēsliem, to varēs izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem. Savukārt otrs lielais lifts saglabās savas funkcijas un ar to tiks pārvadāti gulošie pacienti.

Tā kā slimnīca ir daudzstāvu ēkā, tad atbilstoši ugunsdzēsības prasībām nepieciešams arī ugunsdzēsēju lifts, kas attiecīgi darbosies ugunsgrēka gadījumā. Līdz ar to no diviem virtuves vajadzībām esošajiem liftiem tiks izbūvēts viens liels, kas turpmāk kalpos gan virtuves vajadzībām, gan ugunsgrēka gadījumā to varēs izmantot ugunsdzēsēji.

Protams, būvniecība ienesīs pārmaiņas slimnīcas dzīvē. Gan pacientiem, gan darbiniekiem būs jāsadzīvo ar vairākām neērtībām – būs troksnis, nedaudz ilgāk būs jāgaida lifti un taml.. Taču, lai turpmāk mēs varētu braukt ar atbilstošiem liftiem, nedaudz jāpiecieš neērtības, tāpēc ikvienu aicinām uz sapratni. Savukārt otrajā etapā, kas norisināsies no jūnija līdz novembrim tiks nomainīti atlikušie pieci lifti.

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.