Pēc rekonstrukcijas svinīgi atklās renovētās telpas

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_p9040137.jpg

Liepājas Reģionālās slimnīcas vērienīgās rekonstrukcijas 3. un 4. kārtas laikā renovētās telpas atklās 2014.gada 5.septembrī. Rekonstrukcijas trešās kārtas ietvaros izbūvēts Dzemdību bloks, kas turpmāk atradīsies 2.stāvā – blakus Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai un Operāciju blokam.

Dzemdību blokā ir 4 dzemdību zāles ar modernizētu aprīkojumu, t.sk. jauniem dzemdību galdiem. Papildus tam ir izbūvēta arī speciāli aprīkota telpa ar dzemdību vannu. Kopumā dzemdību blokā tiks izvietotas 15 pēcdzemdību palātas (1 trīsvietīga, 2 divvietīgas, 13 vienvietīgas) nodrošinot vienlaicīgi 20 gultasvietas. Papildus tam, Dzemdību blokā ir izbūvētas telpas ambulatoro pacientu apkalpošanai un jauno vecāku apmācībai.

Savukārt, īstenojot rekonstrukcijas ceturto kārtu, renovētas slimnīcas galvenās ēkas rietumu spārna 3. līdz 12 stāva telpas, kur iekārtotas tipveida nodaļas ar aptuveni 30 gultas vietām katrā no tām.

• Trešajā stāvā – Bērnu nodaļa
  • Ceturtajā stāvā – Ķirurģijas nodaļa (4.)
  • Piektajā stāvā –Ķirurģijas nodaļā (5.)
  • Sestajā stāvā – Kurzemes uroloģijas centrs/ Nefroloģija
  • Septītajā stāvā – Traumatoloģijas nodaļa
  • Astotajā stāvā – Paliatīvās aprūpes nodaļa/Ķīmijterapija
  • Devītajā stāvā – Rehabilitācijas nodaļa
  • Desmitajā stāvā – Kardioloģijas nodaļa/Terapijas nodaļa
  • Vienpadsmitajā stāvā – Neiroloģijas nodaļa
  • Divpadsmitajā stāvā – Ginekoloģijas nodaļa.

Atgādinām, ka 2011. gada februārī uzsāka slimnīcas rekonstrukcijas pirmo kārtu, kuras gaitā vērienīgas pārmaiņas notika slimnīcas pirmajā un otrajā stāvā, pārbūvējot ne tikai esošās telpas, bet uzceļot arī jaunu piebūvi, kas tika atklāta 2012. gada 31. maijā. Jaunās piebūves 1. stāvā izvietota plaša Konsultatīvā nodaļa, bet 2. stāvā – Dienas stacionārs un pašlaik modernākās operāciju zāles Latvijā.

2013. gada 5. septembrī svinīgi tika atklātas slimnīcas rekonstrukcijas 2. kārtas laikā renovētās telpas, kur darbu nu jau sākušas Reanimācijas nodaļa, Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa, Angiogrāfijas nodaļa un Radioloģijas nodaļa. Paralēli telpu remontam un renovācijai iepirkta jauna un moderna aparatūra, t.sk. jauns 128 projekciju datortomogrāfs. Tas ir aprīkots ar speciālu programmu, kas ļauj līdz minimumam samazināt starojuma devu pacientam. Iegādāts arī Kurzemē modernākais rentgena aparāts, kā arī sonogrāfs, ehokardiogrāfs u.c.

Būvprojekta autors ir arhitektu birojs SIA „NAMS”, galvenais būvuzņēmējs – pilnsabiedrība „Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība”, būvuzraudzību veica  SIA „Būvuzraugi LV”.

Informācija:

Kopējā rekonstrukcija sākta 2011. gada sākumā.

Rekonstrukcijas kopējās izmaksas.
ERAF 1. projekta izmaksas (rekonstrukcijas 1.kārta, slimnīcas liftu nomaiņa un NMP transporta slūžu izbūve)

Kopējās attiecināmās izmaksas - 4 907 364.03 Ls

ERAF = 85%

Valsts budžets =13,21%

Pašvaldība = 1,79%

ERAF 2.projekta izmaksas (rekonstrukcijas 2., 3., 4.kārta)

Kopējās attiecināmās izmaksas - 9 285 889.82 Ls

ERAF = 84,21%

Valsts budžets = 5,79%

Pašvaldība = 7,00%

Liepājas Reģionālā slimnīca – 3,00%

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.