Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Svinīgi atklāj rekonstruēto Dzemdību bloku un citas stacionārās nodaļas

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks (no kreisās), Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš svinīgi atklāja rekonstruētās slimnīcas telpas.
Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks (no kreisās), Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš svinīgi atklāja rekonstruētās slimnīcas telpas.

2014. gada 5.septembrī  svinīgi atklāja Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas trešās un ceturtās kārtas laikā renovētās telpas. "Viens posms ir noiets," atzīst Striks, atskatoties uz aizvadītājos gados paveiktajiem darbiem.

"Esam nosiltinājuši slimnīcas ēku, paplašinājuši automašīnu stāvvietas, pārbūvējuši slimnīcas ieejas, izveidojuši dzemdību bloku un renovējuši slimnīcas rietumu spārna telpas no 3. līdz 12.stāvam. Uz slimnīcas jumta esam uzstādījuši saules baterijas, kas spēj nodrošināt vienu desmito daļu no slimnīcai nepieciešamās elektroenerģijas," atklāja Striks.

 

 

Slimnīcas rekonstrukcijai plānotas vēl vairākas kārtas, taču šim mērķim jāpiesaista finansējums. "Centīsimies pie padarītā neapstāties. Mēs labi saprotam, cik liela problēma ir aprūpes nepieciešamība pēc pacientu ārstēšanas. Mums aizvien vairāk ir jārisina sociālās problēmas," atzina Striks. Otru slimnīcas spārnu, no kura liela daļa vēl nav renovēta, plānots izmantot šiem mērķiem, ierīkojot tur gan aprūpes gultas, gan pacientu viesnīcu, kur palikt tiem pacientiem, kas ierodas slimnīcā uz procedūrām un nevar nokļūt vakarā mājās. Tāpat slimnīcas austrumu spārnā plānots renovēt jau esošās nodaļas, ieskaitot fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļu.

 

"Pašlaik tam līdzekļu nav, taču mēs ļoti ceram uz jauno Eiropas Savienības plānošanas periodu un to, ka vienu daļu no 180 miljoniem eiro veselības aprūpei varēsim piesaistīt slimnīcas rekonstrukcijas turpināšanai," atzina Striks. Pacientu viesnīcas izveidei slimnīca esot gatava ieguldīt savus līdzekļus.

 

Kā ziņots, Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas trešās kārtas laikā izbūvēts dzemdību bloks, kas turpmāk atradīsies ēkas otrajā stāvā blakus jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai un operāciju blokam. Dzemdību blokā ir četras dzemdību zāles ar modernizētu aprīkojumu, tostarp jauniem dzemdību galdiem. Papildus tam ir izbūvēta arī speciāli aprīkota telpa ar dzemdību vannu.

 

Kopumā dzemdību blokā tiks izvietotas 15 pēcdzemdību palātas, nodrošinot vienlaicīgi 20 gultasvietas. Papildus tam dzemdību blokā ir izbūvētas telpas ambulatoro pacientu apkalpošanai un jauno vecāku apmācībai.

Savukārt, īstenojot rekonstrukcijas ceturto kārtu, renovētas slimnīcas galvenās ēkas rietumu spārna telpas no trešā līdz 12.stāvam, kurās iekārtotas tipveida nodaļas ar aptuveni 30 gultas vietām katrā no tām.

 

2011.gada februārī sāka slimnīcas rekonstrukcijas pirmo kārtu, kuras gaitā vērienīgas pārmaiņas notika slimnīcas pirmajā un otrajā stāvā, pārbūvējot ne tikai pašreizējās telpas, bet uzceļot arī jaunu piebūvi, kas tika atklāta 2012.gada 31.maijā. Jaunās piebūves pirmajā stāvā izvietota plaša konsultatīvā nodaļa, bet otrajā stāvā - dienas stacionārs un operāciju zāles.

 

Pirms gada svinīgi tika atklātas slimnīcas rekonstrukcijas otrās kārtas laikā renovētās telpas, kur darbu sākušas Reanimācijas nodaļa, Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa, Angiogrāfijas nodaļa un Radioloģijas nodaļa. Paralēli telpu remontam un renovācijai iepirkta jauna un moderna aparatūra, tostarp jauns 128 projekciju datortomogrāfs, rentgena aparāts, sonogrāfs, ehokardiogrāfs.

 

Slimnīcas rekonstrukcijai paredzētas vēl vairākas kārtas, kurās rekonstruēs ēkas austrumu spārnu u.c. telpas.

 

Būvprojekta autors ir arhitektu birojs SIA "Nams", galvenais būvuzņēmējs - pilnsabiedrība "Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS&RBSSKALS Būvvadība".

 

Pirmā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā slimnīcas rekonstrukcijas projekta izmaksas bija 6,98 miljoni eiro, bet otrs projekts, kas aptvēra rekonstrukcijas otro, trešo un ceturto kārtu, izmaksāja 13,21 miljonu eiro. Aptuveni 85% no izmaksām sedz ERAF.

 

LETA

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.