Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Kompleksa palīdzība onkoloģisko slimību ārstēšanā

E. Striks: Mūsu mērķis ir nodrošināt kompleksu onkoloģisko palīdzību, kurā ietilpst gan materiāli tehniskā bāze, gan nepieciešamās tehnoloģijas, gan speciālistu komandas nodrošinājums.
E. Striks: Mūsu mērķis ir nodrošināt kompleksu onkoloģisko palīdzību, kurā ietilpst gan materiāli tehniskā bāze, gan nepieciešamās tehnoloģijas, gan speciālistu komandas nodrošinājums.

Onkoloģisko slimību ārstēšanai Liepājā ir gadu desmitiem ilga vēsture, un kopš 1986.gada, kad uzcēla jauno slimnīcu, arī šeit onkoloģiskie pacienti saņem palīdzību.

Mūsu mērķis vienmēr ir bijis nodrošināt kompleksu onkoloģisko palīdzību, kurā ietilpst gan materiāli tehniskā bāze, gan nepieciešamās tehnoloģijas, gan speciālistu komandas nodrošinājums. Patlaban droši varam apgalvot, ka tas ir sasniegts.

 

 

Onkoloģiskā palīdzība Liepājas Reģionālajā slimnīcā ir sniegta kopš tās uzcelšanas – vairāk tā ir bijusi tieši ķirurģiskā palīdzība, kam Liepājas medicīnā ir senas uz dziļas saknes. Taču visus šos gadus mums ir bijis mērķis šo palīdzību attīstīt, piedāvājot arī vispusīgas diagnostikas, kā arī staru terapijas un ķīmijterapijas iespējas.

 

Kopš 2010.gada, kad ar valsts atbalstu pie mūsu slimnīcas uzcēla Staru terapijas bloku, onkoloģiskās palīdzības nodrošināšana ir uzņēmusi straujus apgriezienus. Ja līdz tam vairāk pacientu bija no Liepājas un apkārtējiem novadiem, tad pēdējos gados ievērojami palielinās pacientu skaits no visas Kurzemes. Un tas arī ir mūsu mērķis – piedāvāt cilvēkiem ārstēšanās iespējas tuvāk mājām, jo ne katram ir iespējams izbraukāt uz Rīgu.

 

Līdzās jau agrākajām iestrādēm ķirurģijā, kas ir viena no galvenajām ļaundabīgo audzēju ārstēšanas metodēm, esam attīstījuši staru terapiju - pie mums strādā pieredzējusi ķīmijterapeite ar 20 gadu stāžu savā specialitātē, mums ir hematologs un citi speciālisti. Nokomplektējot speciālistu komandu, kas ir pats galvenais, lai nodrošinātu visa veida ārstēšanu, mēs esam mērķtiecīgi strādājuši, lai piesaistītu jaunus kolēģus. Onkoloģisko pacientu skaits turpina pieaugt, kas lielā mērā notiek, pateicoties gan precīzajām un mērķtiecīgajam diagnostikas iespējām, gan arī mūsu speciālistu profesionalitātei.

 

Zinot to, ka veiksmīgā ļaundabīgo audzēju ārstēšanā, cilvēku veselības saglabāšanā un onkoloģisko pacientu dzīvildzes uzlabošanā ļoti svarīga ir slimības agrīna diagnostika, visus šos gadus daudz esam strādājuši pie tehniskā nodrošinājuma, lai spētu piedāvāt saviem pacientiem plaša spektra diagnostisko palīdzību gan laboratorisko izmeklējumu jomā, gan radioloģijā, gan endoskopijā. Savlaicīgi diagnosticēts vēzis ir veiksmīgi ārstējams, tāpēc mums ir svarīgi, lai pacienti pēc iespējas ātrāk nokļūtu uz izmeklējumiem pie mūsu ārstiem, un mēs spētu viņiem sniegt vajadzīgo palīdzību. Jo mēs apzināmies, ka mūsu ārstu rokās ir ne tikai pašu pacientu veselība un pat dzīvība, bet zināmā mērā arī atbildība par viņu ģimenēm, jo katrs slims cilvēks ģimenei ir gan smagas rūpes, gan emocionāls līdzpārdzīvojums.

 

Patlaban es ar pilnu atbildību varu teikt, ka mūsu slimnīcā ir gan nokomplektēta multidisciplināra komanda onkoloģisko pacientu ārstēšanai, gan plašas diagnostikas iespējas, gan tālākā aprūpe un pacientu novērošana dinamikā. Taču mēs jau raugāmies nākotnē. Jaunajā Eiropas Savienības plānošanas periodā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem 180 miljoni eiro ir atvēlēti četru dažādu programmu attīstīšanai medicīnā. Viena no šīm programmām ir onkoloģija. Tāpēc esam jau ķērušies pie projektu sagatavošanas, lai spētu apgūt daļu no šīs naudas un ieguldīt to mūsu slimnīcas attīstībā un tieši onkoloģiskās palīdzības uzlabošanā.

 

Un nenoliedzami, ka pie palīdzības uzlabošanas jāpiemin arī nupat pabeigtā slimnīcas rekonstrukcija, kuras laikā esam gan tikuši pie jaunām, skaistām, funkcionāli ērtām, gaišām un plašām telpām, gan arī jaunas aparatūras un aprīkojuma, kā arī operāciju zālēm. Tas viss kopā palīdz uzlabot gan to medicīnisko palīdzību, ko nodrošinām mūsu slimnīcā, kopumā, gan arī onkoloģisko palīdzību.

 

 

Edvīns Striks

slimnīcas valdes priekšsēdētājs

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.