Forumā apspiež pacientu drošības dažādos aspektus

Topošās māszinību bakalaures Zane Migla, Antra Grīnberga un Linda Asauļaka par vienu no galvenajiem aspektiem, lai pacienti ārstniecības procesā justos droši, uzsvēra informētību. (Foto: Egons Zīverts)

Ievadot P.Stradiņa universitātes Liepājas filiāles (bijušās Liepājas Medicīnas koledžas) 70 gadu jubilejas pasākumus, mācību iestādē notika zinātniskais forums "Veselības aprūpes darbinieka loma cilvēka drošumspējas veicināšanā".

Foruma klausītāji bija šīs mācību iestādes studenti – topošās medicīnas māsas, ārstu palīgi un vecmātes. Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" mācību iestādes studiju daļas vadītāja Gunta Bēta skaidroja, ka forumā apskatīt paredzētās tēmas ir orientētas uz visu sabiedrību, jo katrs no tās locekļiem jebkurā brīdī var nonākt pacienta lomā. Tāpēc tēmu loks ir plašs: psiholoģiskā un emocionālā drošība, fiziskā drošība, ārstnieciskā drošība un cita veida drošība, kas vien ārstniecības procesā var kļūt aktuāla. G.Bēta norādīja, ka tieši šī tēma forumam izvēlēta tāpēc, ka drošība kopumā kā prioritāte minēta Latvijas nacionālajā attīstības plānā par vienu no mērķiem un tai ir dažādi rakursi. "Un es vēlētos, lai šī foruma laikā, klausoties lektoru stāstītajā, mūsu studenti saprastu, cik liela ir viņu loma kopējā ārstniecības procesā un tajā, lai pacienti patiešām justos droši," sacīja G.Bēta.

Runājot par saviem vērojumiem saistībā ar pacientu un viņu tuvinieku drošību ārstniecības iestādē, 4.kursa bakalaura studiju māszinību programmas studentes Zane Migla un Antra Grīnberga, kuras abas paralēli studijām strādā Liepājas Reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, sacīja, ka pacienti nedroši jūtas tad, kad viņiem pietrūkst informācijas. "Tikko viņi to saņem: uzzina, kas viņiem kaiš, kā paredzēts ārstēties, ko tieši darīt, un citu, gan paši pacienti, gan arī viņu tuvinieki kļūst daudz mierīgāki un vairāk uzticas medicīniskajam personāla," sacīja foruma dalībnieces. Tam pievienojās arī kursabiedrene Linda Asauļaka, kas pati gan veselības aprūpē nestrādā, taču norādīja, ka šo niansi noteikti uz savas ādas ir izjutis katrs, kam ir bijusi kāda saskare ar ārstēšanos – pašam vai tuviniekam. Tikko ir skaidrība un pietiekama informācija, sadarbība starp mediķiem un pacientiem kļūst daudz vieglāka. "Tāpēc ir daudz jārunā un jāstāsta," norādīja Zane.

G.Bēta pati šajā forumā runāja par veselības aprūpes darbinieku profesionālo ieguldījumu sabiedrības drošumspējas veicināšanā, Liepājas Reģionālās slimnīcas epidemioloģe Mārīte Kūla – par epidemioloģisko drošību, Liepājas Novada fonda vadītāja Aiga Jaunskalže – par jauniešu līdzdalību sabiedrības drošumspējā, Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova – par pašvaldības lomu drošumspējas veicināšanā un iesaistīšanos sabiedrības veselības uzlabošanā. Bija vēl arī daudz citu lektoru.

Autors: Laikraksts "Kurzemes Vārds"

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.