Konference pulcē mediķus no visas Latvijas

Konference dalībniekiem bija interesanta no dažādiem aspektiem. Tā bija iespēja dzirdēt gan Liepājas ārstu stāstīto, gan Latvijā slavenu profesiju atziņas, gan saņemt tālākizglītības punktus un, protams, apskatīt "Lielo dzintaru".

Vairāk nekā 500 mediķu sestdien pulcējās uz Latvijas Ārstu biedrības rīkotu starpdisciplināru konferenci "Liepājas dzintars medicīnā". No 12 ārstiem, kas konferencē uzstājās ar priekšlasījumiem, septiņi bija no Liepājas Reģionālās slimnīcas.

Konference notika jaunuzceltajā koncertzālē "Lielais dzintars", un, kā atzina daudzi "Kurzemes Vārda" aptaujātie dalībnieki, iespēja to apmeklēt un apskatīt bijis viens no iemesliem, kāpēc uz šo konferenci nākt gan liepājniekiem, gan arī braukt no galvaspilsētas un citām vietām. Taču pats būtiskākais, ka konferences tēmas dod kopēju ieskatu medicīnas aktualitātēs. Un Liepājas mediķi arī atzina, ka ir patiesi lepni, jo vairāk nekā puse lektoru bija vietējie. Konferenci vadīja Liepājas Reģionālās slimnīcas izglītības un zinātnes virsārsts, Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts Ivars Krastiņš, bet par aktualitātēm savā specialitātē runāja kardioloģe Iveta Šime, traumatologi Uldis Ārgalis un Agris Mertens, ķirurģi Diāna Aigare un Māris Naļivaiko, asinsvadu ķirurgs Algers Brūveris un audiologopēde Baiba Trinīte.

Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" vecmāte Iveta Baumgarte sacīja, ka liepājnieki pamatoti varēs lepoties, ka mūsu cienījamie un pieredzes bagātie ārsti dalās savā pieredze ar mediķiem no visas Latvijas. "Un arī pašiem paklausīties viņu stāstīto," viņa piebilda. Ķirurģijas māsas Veneta Egliņa un Alla Skovoroda pastāstīja, ka viņas visvairāk interesē U. Ārgaļa un arī I. Šimes apskatītās tēmas. Kuldīgas slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Āris Pētersons arī norādīja, ka ir ļoti vērtīgi dzirdēt Liepājas ārstu skatījumu uz aktualitātēm specialitātē, ņemot vērā to, ka Kuldīgas un Liepājas slimnīcai ir laba sadarbība. Bet zobārsti no Rīgas klīnikas "Dentalux" norādīja, ka viņu galvenā interese ir ortolaringologa Kaspara Pekša tēma. Liepājas Reģionālās slimnīcas vadītājs E. Striks norādīja, ka K. Peksis ir bijušais liepājnieks, kurš "uz kādu laiku palicis pastrādāt Rīgā, bet mēs dosim viņam vēl vienu iespēju atgriezties savā dzimtajā pilsētā". Uz to K. Peksis norādīja, ka viņš ne tikai ir liepājnieks un absolvējis Liepājas 1. vidusskolu, bet arī to pašu sporta skolu, ko E. Striks.

Autors: Kristīne Pastore, laikraksts „Kurzemes vārds”

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.